Move czy Kinect?

Ahwar

New member
Czesc. NIe znalazlem nigdzie wiec tu zapytam, mam xbobx'a 360 i ostatnio dostalem w prezencie PS 3 oczywscie 2 konole mi niepotrzebne wiec zastanawiam sie nad sprzedaniem jednej. Chce pokierowac sie wyborem pomiedzy MOve dla PS3 lub Kinect dla xbox. Prosze o info co lepiej wychodzi miedzy tymi dwoma.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kinect ma ta zalete ze grasz calym cialem a nie kontrolerem. Osobiscie nie uzywalem zadnego. Obejrzyj Gadzet na TVN Turbo bo akurat byl test Move ,kinecta i Wii
 

Ahwar

New member
tak, tak. O tym wiem jest to dla mnei duza zaleta ze nie trzeba trzymac tej palki w rece ale bardziej chodzi mi o jakos oraz o gry jakie beda na te dwie konsole.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy Ci na normalnych grach i swój wybór uzależniasz od pozycji dla niedzielaków, to lepszym wyborem będzie Kinect. Moim zdaniem daje on więcej frajdy niedzielnym graczom, czy ich dotychczas-nie-grającej rodzinie. Nie potrzebują oni dzierżyć w dłoniach kontrolera, przez co sterowanie jest przyjaźniejsze, całkiem dobrze odczytywane są ruchy (w świetle lub po ciemku) i całe to sterowanie ciałem robi przyjemne wrażenie. Patrząc na olbrzymie zainteresowanie w Stanach gier będzie zatrzęsienie, już teraz jest bardzo dobre Dance Central dla lubiących tańczyć lub niezłe Kinectimals dla dzieciaków. Z drugiej strony, o ile pod sterowanie Move powstają normalne gry, na Kinect trudno sobie coś takiego wyobrazić.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja w prawdzie nie mam już Xboxa i nie mam porównania, ale widząc jaką "dokładność" prezentuje Kinect to dla mnie wybór jest prosty - Move! Takie gry jak pingpong czy bocce to poezja. Dokładność z jaką Move odwzorowuje nasze ruchy z każdą kolejną godziną spędzoną przy Sport Champions coraz bardziej mnie zaskakuje :) Poza tym jak można grać nie trzymając nic w ręce? :|
 

debeef

New member
Bez reklam
Przy kinekcie każda osoba wchodząca w zasięg kamerki gra, czyli, podczas gdy nikt nie może wchodzić Ci w pole działania kamery...przy move nie ma tego problemu...
 

wampir_m

New member
Kinetic:
- max 2 osoby
- lagi w ruchach (np box czy inne)
- brak precyzyjności
- brak gier np strzelanek
- musi być dobre oświetlenie
- mały kąt widzenia
- większy gabarytowo + potrzebuje dodatkowego zasilacza
- OLBRZYMI MINUS za konieczność zaakceptowania nowego regulaminu:
"Regulamin użytkowania jesiennej aktualizacji systemu Xbox Live w swoich punktach numer 9 i 12 zastrzega prawo do podglądania oraz przywłaszczania sobie obrazu i dźwięku zarejestrowanego przez Microsoft przy użyciu Kinecta. W praktyce oznacza to, że pracownicy firmy - kiedy tylko przyjdzie im ochota, a Xbox będzie wówczas podpięty do internetu - mogą sobie obserwować nasze poczynania"
- koszt = około 590zł

PS Move:
- max 4 osoby np w grach sportowych (czyli 8 kontrolerów)
- brak lagów
- bardzooo precyzyjny (minimalne ruchy są od razu wyłapywane)
- ciekawsze gry
- gry np strzelanki (MAG)
- gra w całkowitej ciemności
- duży kąt widzenia
- mały gabarytowo + wystarczy USB
- koszt = zestaw z kamerą (180zł) + dodatkowa różdżka (130zł) = 320zł (zawsze możesz kupić tylko tylko zestaw startowy i jak się nie spodoba sprzedać - mały koszt)

Tak jak pisał kolega, dla kogoś kto chce się pobawić w płynącą tratwę i trochę pomachać rękami i się po schylać to Kinetic. Dla osób które lubią większą zabawę, precyzyjne gry, strzelanki, eyepet, układanie klocków, polecam MOVE.

Oba urządzenia umożliwiają rejestrację wideo i głosu.
 

Attachments

  • pseyevskinectdonewsa2.jpg
    pseyevskinectdonewsa2.jpg
    25 KB · Wyś: 10102
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
W przypadku Move i 2 osób cena już nie jest atutem ;] Kinect działa w całkowitej ciemności, więc nie jest prawdą co napisałeś.
 

wampir_m

New member
Nie jestem żadnym Fanboyem. Move mam i wiem jak działa na grach tych co napisałem, a na kineticu grałem u szwagra i mam porównanie. Kinetic wieczorem nie dawał rady przy podświetleniu tylnym TV, były lagi, a te ludziki płynące na pontonie to grafika z PS2 (tam też kontrolerem był człowiek), żenada za taką kasę. Napiszę jeszcze raz że TO JEST MOJE ZDANIE z którym nie musicie się zgodzić.
 
Do góry