Montaż ramienia z LCD 37" na ścianie z promonta

mykail

New member
Chciałbym się dowiedzieć czy można zamontować telewizor LCD na ścianie z bloczków gipsowych (promonto) o grubości 80-100 mm (mam różne informacje). Jest to ścianka działowa pomiędzy dwoma mieszkaniami w bloku z wielkiej płyty.
Ramię, na którym mam zamiar zamontować TV, ma długość 50cm więc będą na nie działać duże siły. Waga całego zestawu (TV 37" 11.1kg + ramię) to mniej więcej 15kg. Mankamentem jest układ śrub montażowych ramienia - dwie na górze i dwie na dole w dość niewielkiej odległości od siebie – szczegóły na rysunku z instrukcji montażu (zapodaj*net/079c00d340ce*jpg*html - gwiazdki zastąp kropkami)
Myślałem nad modyfikacją płytki montażowej - dospawaniu kolejnej aby oddalić od siebie punkty montażowe ale uchwyt straci na estetyce.
Drugim sposobem może być dodanie stalowej linki podwieszonej do sufitu aby zmniejszyć wyrywanie uchwytu.
Poproszę o radę, czy w ogóle jest sens to montować do tej ściany, najlepiej bez żadnych modyfikacji.
Dziękuję.


-mw




Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma szans . Jeśli uchwyt nie ruchomy to ok.
Też zrobiliśmy kiedyś taki montaż i telewizor niestety spadł.
Po pewnych modyfikacjach jest to możliwe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z drugiej strony ściany dowolne wzmocnienie, najlepiej dekoracyjne aby nie szpeciło drugiej strony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To od sąsiada masz taką ścianę ?
Myślałem że między pokojami.
Bo właśnie takie wzmocnienia robiliśmy ale między pokojami.
Z sąsiadem będzie trudniej.
 

mykail

New member
myślałem nad stalową linką podtrzymującą do sufitu...
Czy takie rozwiązanie zda egzamin?
 
Ostatnia edycja:

stefann

New member
Odświerzę temat, bo również mam wątpliwości co do montarzu tv na takiej scianie (ściana działowa z bloczków gipsowych szer. 8cm, w bloku z wielkiej płyty). Posiadam Panasonica 46g30e (waga bez podstawy około 24kg) i uchwyt Art AR08. Czy mogę bezpiecznie zamontować odbiornik na ścianie? Jakich kołków najlepiej użyć?
 
Do góry