Montaż LCD. Ile cali kupić?

robert723

New member
1. Zamierzam kupić LCD i nie wiem czy postawić go na szawce czy może zawiesić na ścinie.

Szafka jest bardzo podobna do tej (nieco węższa).
http://taniemebelki.com/images/bona/rtv_big.jpg

Czy postawić LCD na tej szawce czy może zawiesić ją nieco nad nią?

2. Ile cali kupić. obecnie mam 29' crt. Do kanapy mam 3.5 metra. Do stołu 2,5/3 metry.

32 czy 37 cali???
 

banjo

New member
Jeżeli szafka będzie stała dalej, to proponowałbym tv postawić na niej,żeby dziwnie to nie wyglądało. Chyba że szafke można wykorzystać na ustawienie np. "klocków z kina domowego" , wtedy tv najlepiej powiesić na ścianie.Tak żeby szafka nie stała całkiem pusta. A co do wielkości tv to wskazane byłoby nawet 42", chociaż 37" tez wystarczy. 32" jak na tą odległość to troche mało. Ja znam osobe , która z podobnej odległości ogląda 50" i to jest naprawde odlot.ja bym stawiał minimum na 37". Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Miałem podobny dylemat kilka miesięcy temu i identyczne warunki (też miałem 29 cali i 3,5 m). Kupiłem 37 i żałuję... mógłby być troszkę większy. Przy sygnale z kablówki jest dobrze, tu większy by grał gorzej, ale już nawet przy DVD można śmiało 40 cali dać, a przy sygnale HD to i 46 cali byłoby super.
Podsumowujac 37 to minimum.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ad1
Co się tyczy szafki to musisz po wybraniu modelu telewizora, zmierzyć jego podstawkę i wtedy wszystko będzie jasne.

Ad2 .Obecnie mam 42 calowy i.... żałuję. Jesli sie obawiasz wielkości to bierz co najmniej 42 cale ale ja jednak radzę 46 - i to na 100 %.Kupisz mniejszy i za moment będziesz czuł niedosyt a przecież sprzętu nie kupuje się na 2-3 lata (raczej)

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

robert723

New member
1. No, tak tylko szafka jest dosyc wysoka, a ogladając tv na kanapie, tv powieszony na scianie nie bedzie zły kąt? Ja myślałem nad opcją. Szafke dosunąć maksymalnie do sciany i 5 centymetrów powiesic telewizor. Co o tym myślicie?

2. Gdybym odsunął ten TV maksymalnie (powiesił na scianie) to odległosc od kanapy wynosiła by 4 metry (bez centymetrow). 37 będzie ok,ale myśląc nad większym np. 42 cale to czy obraz sd z cyfrowego polsatu nie bedzie zły?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja bym postawił na TV 42 cale. Nie mniejszy, nie większy.
Co do sygnału SD - wszystko zależy od kanału. Ja mam Toshibe 42X3000PG i czasem SD wygląda koszmarnie (w porównaniu do CRT), a czasami rewelacyjnie. Wszystko zależy od stacji.
 

janusz

New member
Bez reklam
Na cyfrowym polsacie (na innych platformach też) różne programy mają niestety różną jakość. Wybór 37 cali wydaje się więc optymalny, w przyszłości jednak jakość będzie sie poprawiać, wejdą programy HD i wtedy lepszy byłby większy.
 

banjo

New member
Pomysł z odsunięciem szafki pod sama ściane i powieszenie nad nią tv jest dobry. Jak sam napisałeś zwiekszy sie jeszcze odległośc do kanapy. Wtedy te 37" może byc za małe. Tzn. do sd bedzie super, ale do Hd będzie za mało. Tak jak pisali poprzednicy z takiej odległości to min.42" ze wskazaniem na 46" .Masz cyfrowy polsat,czyli jakość odbioru powinna być zadowalająca.
 

robert723

New member
No to teraz już nie wiem. Tzn. sygnał sd bede miał z cyfrowego polsatu, ale za 13 miesiecy konczy mi sie umowa na niedawno zakupiony multipakiet canal+ (cztery kanały canal+) i mogłbym je wziąć w hd za 3,5zł więcej. Chyba się opłaca.

I co do montażu. zaberzcie swoj głos. czy opłaca sie wieszac tv kilka centymetrow nad polka? Z jednej strony trzeba wydac ze 100zł na ten wieszak, ale za to jest efektownie umiejscowione LCD i do tego zwieksza sie odległosc.
I pytanie nr. 3. Jaka jest wysokośc odpowiednia dla takiego sprzętu?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie osobiście bardziej się podoba jak stoi a nie wisi... :D
A co do wielkości to 37" powinien w zupełności wystarczyć. Na 42 calach to będziesz wzrokiem latał od prawej do lewej :p
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Forest89 napisał:
Na 42 calach to będziesz wzrokiem latał od prawej do lewej :p
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D -dobre , naprawdę dobre !


A co się tyczy montażu , to ja na Twoim miejscu powiesiłbym tv na ścianie.Popatrz na wątek "nasze zestawy" Jest tam kilka fajnych pomysłow na zawieszenie ,schowanie kabli i "aranżację" otoczenia.

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Forest89 napisał:
Mnie osobiście bardziej się podoba jak stoi a nie wisi... :D
A co do wielkości to 37" powinien w zupełności wystarczyć. Na 42 calach to będziesz wzrokiem latał od prawej do lewej :p
Chyba dawno w kinie nie byłeś. Przy 42 calach z 3,5 metra obraz będzie nieco mniejszy niż w kinie z ostatniego rzędu, a co powiedzieć o tych co lubią pierwsze rzędy?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Kup sobie TV, postaw na stoliczku, a potem zobacz jakby wyglądał jak będzie wisiał i wtedy zdecyduj co lepsze ;) Dla mnie odpowiednia wysokość dla TV to ok, 80 cm nad ziemią (dla 42 cali)
 

robert723

New member
janusz napisał:
Chyba dawno w kinie nie byłeś. Przy 42 calach z 3,5 metra obraz będzie nieco mniejszy niż w kinie z ostatniego rzędu, a co powiedzieć o tych co lubią pierwsze rzędy?


Dokładnie, ale pamiętajcie. Bede odbierał obraz SD z Cyfrowego Polsatu. Odległosc do TV będzie 2 do 4 metrow. 42 cale? Chyba trochę za dużo. 37 byłoby OK. Co o tym myślicie?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
37 cali

ja ogladam z 2.5 - 3 m mam 37 cali i jest bardzo dobrze ogladam narazie tylko CP - SD :eek:k:

no minimum 37 cali , mozna ogladac nawet z 2 m tymbardziej przy sygnale HD !!!!!


POZDR.
 
Ostatnia edycja:

badi82

New member
2,5 metra

No koledzy ja mam niecałe 2,5m i 32 cale LCD. Sygnał ze zwykłej kablówki. Docelowo Polsat Cyfrowy.Co radzicie 37 czy 40? 42 odpada bo mam na oku konkretny model. Pozdrawiam
 
Do góry