Montaż anteny - problemy ze spoldzielnia

emeth

New member
Czesc.

Mam problem z zamontowaniem anteny satelitarnej. Przeprowadzilem sie do innego mieszkania, gdzie nie moge odbierac sygnalu na balkonie (drzewa scinaja wszystko jak leci). Pisalem maila do spoldzielni z prosba o wyznaczenie miejsca na montaż anteny, to dostałem odpowiedz ze jedyna taka mozliwoscia jest montaz na balonie, a na elewacji czy dachu nie wyrazaja zgody. Jak teraz postapic ? Nie mam mozliwosci rezygnacji z NC+, bo mam umowe do konca maja 2014r na dosc dobrych warunkach.

Jak do tego wszystkiego ma sie prawo do swobodnego dostepu do informacji itp ? Co prawda w bloku jest UPC, ale za to co mam obecnie w NC+, musialbym placic ponad 2 razy wiecej.

Jak postapic, jak pisac ??

Z gory dzieki
 

tdx

New member
Bez reklam
Kiepsko ...
Możesz co prawda powołać się na brak warunków technicznych ale jedyne umocowanie prawne które pamiętam że było to

możliwość rozwiązania Umowy w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, w przypadku, jeżeli po jej zawarciu okaże się, że nie istnieją warunki techniczne do jej wykonania. Abonent zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o woli rozwiązania Umowy na skutek braku warunków technicznych do jej wykonania
 

emeth

New member
Dzieki za odpowiedz, ale nie chce rozwiazywac umowy z NC+, tylko pytam sie jak 'grac' ze spoldzielnia, zeby wyznaczylimi jakies miejsce na instalacje anteny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od "elastyczności spółdzielni" ,może być taki przypadek ,że w przypadku kiedy jest odnowiona elewacja (lub docieplona) i odnowiony dach spółdzielnia może odmówić montażu

Zwróć się pisemnie do spółdzielni jaka jest przeszkoda w montażu anteny (czy np.zabrania to statut spółdzielni)
Jeszcze lepiej jakby było więcej osób ,może są inni chętni na montaż anteny wtedy byście się złożyli kupili jeden talerz i wystąpili wspólnie do spółdzielni o zgodę na montaż - wtedy szanse powodzenia większe
 
Do góry