Monobloki Denon POA4400 lub POA6600

Snikers89

New member
Bez reklam
Audiolaby sa awaryjne. Poczytaj lolo fora angielskie. Raz ze sygnal szum maja tak niski jak koncowki z lat 80-90 to sa awaryjne. Skutkuje to tylko slabymi podzespolami. Dlatego Audiolaby sa w atrakcyjnych cenach oferujac ladna moc i dobra jakosc.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
W tamtym roku zanim kuoilem Onkyo A9755 myslalem tez nad opcja monoblokow bo byly w atrakcyjnych promocjach. Zadzwonilem do znajomego z Richersounda z pytaniem czy zalatwi mi swoj upust dla pracownika. To mi odradzil bo maja tylko w Manchesterze kolo 15 sztuk zwroconych na gwarancje. Dlatego chca sie tego pozbyc jaknajszybciej.
Chodzilo o model 8200MB.

One ogolnie fajnie graja ale nie wiesz kiedy cos strzeli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No.ja chcialem tez kupic 8200mb w polsce bodajze horn mial to w promocji. Gadali mi ze taka cena bo 8300 wychodzi i musza sie pozbyc.

Dlugo sie decydowalem i wkoncu jak sie juz zdecydowalem to nie bylo juz ani sztuki. Czyli szczescie w nieszczesciu.
 
No wszytko fajnie ale nadal nic nie wiem na temat tych Denonów :(
Jest już kilka opcji kupna, 2zPolski, 2zNiemiec i jedna z UK albo mi druga z UK gdzieś uciekła. Z Polski najtaniej bo 2tyś za POA4400 a reszta to POA6600 i oscyluje w cenach 3500 do 4200zł.
Ale co z bebechami jak to się ma w ogóle na codzień, czy ktoś korzysta z monobloków i by mógł podzielić się opinią.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

MKa11

New member
Te Marantze jakieś dziwne imo - na wyjściu mają 120V i złącze na wtyczki hamerykańskie.
No i jeden z nich buczy.
Szkoda zachodu imo.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No wszytko fajnie ale nadal nic nie wiem na temat tych Denonów :(
Jest już kilka opcji kupna, 2zPolski, 2zNiemiec i jedna z UK albo mi druga z UK gdzieś uciekła. Z Polski najtaniej bo 2tyś za POA4400 a reszta to POA6600 i oscyluje w cenach 3500 do 4200zł.
Ale co z bebechami jak to się ma w ogóle na codzień, czy ktoś korzysta z monobloków i by mógł podzielić się opinią.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ale jaka opinie chcesz uzyskac ? To nie sa lampy zeby to chodzilo inaczej czy inaczej bylo zbudowane. Poprostu wzmacniacz mocy z 1 kanalem i tyle. Monobloki sa typowo zbudowane zeby zapewnic jaknajlepsza moc na kanal jak i rowniez jakosc. Raz ze nie ma spadku mocy bo jest tylko jeden kanal to i nie ma zadnych zaklocen.
Pozostaje tylko problem z wlaczaniem. Jesli maja opcje wyzwalania przedwzmacniaczem lub ampli to super. Jesli nie musisz wlaczac recznie.
 
Ale jaka opinie chcesz uzyskac ? To nie sa lampy zeby to chodzilo inaczej czy inaczej bylo zbudowane. Poprostu wzmacniacz mocy z 1 kanalem i tyle. Monobloki sa typowo zbudowane zeby zapewnic jaknajlepsza moc na kanal jak i rowniez jakosc. Raz ze nie ma spadku mocy bo jest tylko jeden kanal to i nie ma zadnych zaklocen.
Pozostaje tylko problem z wlaczaniem. Jesli maja opcje wyzwalania przedwzmacniaczem lub ampli to super. Jesli nie musisz wlaczac recznie.
O i już lepiej, a o tym nawet nie pomyślałem że ręcznie on/off. No cóż jak trafo buczeć nie będzie to se może być włączony ;)
Czy taki monoblok nada się do amplitunera czyli zastosowanie w KD, jeśli będą tylko fronty napędzane???
Co do stereo to myślę że najlepsza opcja to odtwarzacz cd /wzmacniacz/monoblok a nie cd/amp av/monoblok
Czy taki monoblok nie koniecznie Denona wzmacnia sygnał ale czy jakoś go jeszcze poprawia co do odsłuchu. Pytam się bo przy testach amplitunara vs wzmacniacz słyszałem różnicę w muzyce a expertem nie jestem i czy podobnie jest z końcówkami mocy czy tylko jak nazwa mówi wzmacnia sygnał.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Te monobloki mają z tyłu wejście remote coś tam coś tam, to się podpina do ampli kablem jack mono w wejście remote Control czy jakoś tak, i jak włączasz ampli to końcówki same się załączą, jak go wyłączasz to się wyłącza.
Popatrz w instrukcji od ampli, tam na pewno jest to opisane.

Druga sprawa to taka ze końcówka mocy czy wzmacniacz stereo przełączony w tryb końcówki jest na maksymalnej głośności i nie wiem jak to jest z poborem prądu, to chyba w głównej mierze zależy w jakiej klasie pracuje dane urządzenie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Audiolaby sa awaryjne. Poczytaj lolo fora angielskie. Raz ze sygnal szum maja tak niski jak koncowki z lat 80-90 to sa awaryjne. Skutkuje to tylko slabymi podzespolami. Dlatego Audiolaby sa w atrakcyjnych cenach oferujac ladna moc i dobra jakosc.

Już nie wiesz co piszesz ,skoro podzespoły są słabe to nie może być dobra jakość bo to się wzajemnie wyklucza ,urządzenia tego producenta nie odbiegają niczym od innych klocków z tej samej półki ,dla przykładu Audiolab 8000A do dziś jest legendą ,który również podbił rynek niemiecki pod nazwą Camtech
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Bazuje na tym co mi w sklepie kumpel powiedzial ile zwrotow maja na gwarancje. W dodatku chodzilo mi przede wszystkim o model 8200MB. Nie odbiega od innych ? Sygnal szum na poziome 80 kilku dB to zaden rarytas. Lecz sluchalem tych monoblokow i dlatego bylem zainteresowany kupnem. Niestety nie wiem co skrzanili w budowie tego monobloku i co bylo powodem gwarancji.
Lecz jak tylko w 1 sklepie z calej sieci bylo az 15 zwrotow jednego modelu a monobloki nie sprzedaja sie jak cieple buleczki to zrezygnowalem. W dodatku na kilku angielskich forach tez negatywnie komentowali Audiolaby.
A podawanie modelu co kiedys zaistnial i byl udana kontrukcja nie przekonuje mnie. Ten model co chcialem kupic byl flagowym modelem w tamtym roku.
 
Do góry