Monobloki Denon POA4400 lub POA6600

Czy ktoś miał do czynienia z nimi bo szukam jakieś info na ich temat i nic :(
Ciekawi mnie czy jest sens łączyć Denona AVR-X3200W z monoblokami Denon POA4400 lub POA6600
7e56ee6e01ffbe5191f8e3229f320b18.jpg

Na filmie super się prezentują
http://m.youtube.com/watch?v=hoLPG5x_6KM





Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Z tego co pamietam to byly 6600. Osobiscie nie mialem ale anglik u mnie w robocie ma 4 sztuki. Przynajmniej u niego jak bylem to kozacko to gra choc on dosc starej muzy z vinyli slucha takze nue wiem jakby to szlo z pod ampli. Ale podejrzewam ze napedzi to kazde kolumny.

Tu masz za 600 euro 2 sztuki.
http://m.quoka.de/hifi-audio-tv-vid.../c7260a173536581/denon-poa-6600-high-end.html
No ładnie wyglądają. ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ja generalnie tak się pytam bo realizuję pewien plan. Szukając wzmacniacza natrafiłem na monobloki i tak się zastanawiam jak to gra jak działa itp. Jakiś opis by się przydał co w nich drzemie.
Gdzieś wyczytałem że to niby klasa "A" wzmacniacza jest i że ma 200V na kanał przy 4ohm lub 160 przy 8, podobno problemy były z serii 4400 i 6600 i zastąpiono ją na 4400A i 6600A coś poprawiono coś dodano, bardzo ogulnikowe info.
Patrząc na Marantza to też ma końcówki mocy np.MM7025 ale to już inna technologia.
Ciekawi mnie czy ktoś miał do czynienia z Denonami i by mógł się podzielić informacjami na ich temat.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Powiem ci tak te Denony to inna klasa sprzetu i nie porownuj ich do koncowki marantza.
Fakt sa wiekowe lecz to o wiele wyzsza klasa w jakosci i podzespolach. Te monobloki to juz zaliczaja sie do high endu.
Koncowka marantza fakt nowsza technologia i prawdopodobnie mniej awaryjna kto wie. Ale to jest sprzed budzetowy.
Pytanie jest jedno. W jakim stanie beda egzemplarze ktore bys przypuszczalnie nabyl. Bo grac to na bank beda lepiej( tak przypuszczam).
Ale czy nie skrzania sie za miesiac, rok czy 2 to juz nikt nie wie. A naprawa moze byc kosztowna.
 
Powiem ci tak te Denony to inna klasa sprzetu i nie porownuj ich do koncowki marantza.
Fakt sa wiekowe lecz to o wiele wyzsza klasa w jakosci i podzespolach. Te monobloki to juz zaliczaja sie do high endu.
Koncowka marantza fakt nowsza technologia i prawdopodobnie mniej awaryjna kto wie. Ale to jest sprzed budzetowy.
Pytanie jest jedno. W jakim stanie beda egzemplarze ktore bys przypuszczalnie nabyl. Bo grac to na bank beda lepiej( tak przypuszczam).
Ale czy nie skrzania sie za miesiac, rok czy 2 to juz nikt nie wie. A naprawa moze byc kosztowna.
One to lata 90 chyba bo też nigdzie info nie mogę znaleśc i cholera wie na co się trafi, może być bez awaryjny model albo usterki i obite itp. Gdzieś widziałem że kolo zapłacił parę setek jurków za konserwacje i czyszczenie generalnie serwis. Problem jest w nich taki że transformator w nich ma taki papier zwilżony a on z biegiem lat schnie co może spowodować iż trafo szlak trafi no chyba że się dba o sprzęt. Większość na aukcjach to jakieś takie jakby ze szrotu wyjechały, obudowy porysowane, popękane i takich trza się wystrzegać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Dlatego badz co badz wole kupic sprzet nowy lub kilku letni ale oczywiscie po ogledzinach i odsluchu.
Taaa a teraz znajdź takie monobloki gdzieś, nie będę np.z Gdyni do Krakowa śmigał na oględziny ;) albo nowe w sklepie...ich już chyba dawno nie produkują hehe.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Jestem temat.
Juz czuje ze wylądują u Ciebie monobloki,
To że sprzęt jest juz starszy to fakt, ale i tak jest o niebo lepiej wykonany niż sprzęt w dzisiejszych czasach, w latach 90 nie oszczędzano na podzespołach.
 
Jestem temat.
Juz czuje ze wylądują u Ciebie monobloki,
To że sprzęt jest juz starszy to fakt, ale i tak jest o niebo lepiej wykonany niż sprzęt w dzisiejszych czasach, w latach 90 nie oszczędzano na podzespołach.
No nie wytrzymałem ;)
Coś więcej muszę się dowiedzieć ale widzę że jak mało monobloków na aukcjach tak samo mało użytkowników i nikt nic konkretnego nie mówi.
Aaj nie potrzebnie wczoraj filik z youtuba żonie pokazywałem.....hehe nawet nie zdążyłem nic powiedzieć, Zczwarta sekunda filmu i tylko słyszę NIE.
No żesz w mordę jeża....

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak chorujesz na monobloki to pomysl o audiolabie poprzedniej wersji 8200m. Sa w dobrej cenie, tylko ktos tam bidolil ze audiolaby potrafia byc awaryjne.
 
Ostatnia edycja:
Jak chorujesz na monobloki to pomysl o audiolabie poprzedniej wersji 8200a. Sa w dobrej cenie, tylko ktos tam bidolil ze audiolaby potrafia byc awaryjne.
Hehe jak choruję nie jeszcze nie trzeba lekarstw ;)
Na razie sprawdzam temat jak i z czym to się je :)
Już dwie aukcjie mam jedna z UK 650£ a druga Kraków 4k za POA6600.
Ale tak jak mówię temat do przemyślenia.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry