Monitory stereo - jakie używane?

Garos

New member
Witajcie :)
Jakie polecacie monitory do stereo?
Wstępnie robię rozeznanie, dobre w dobrej cenie, oczywiście mam na myśli używki i w okolicy cenowej do 500 zł.
Będą podłączone do wzmacniacza stereo Loewe SX6391 a do niego gramofon Rega RP 1.
Muzyki słucham dużo rockowej, heavy ale i też się zdarza pop.

Z góry dzięki za info :)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Witajcie :)
Jakie polecacie monitory do stereo?
Wstępnie robię rozeznanie, dobre w dobrej cenie, oczywiście mam na myśli używki i w okolicy cenowej do 500 zł.
Będą podłączone do wzmacniacza stereo Loewe SX6391 a do niego gramofon Rega RP 1.
Muzyki słucham dużo rockowej, heavy ale i też się zdarza pop.

Z góry dzięki za info :)

Twoja kwota raczej nie starczy na nic ciekawego ,za 700/800 zl dostaniesz cos w miare ok
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W tych pieniądzach Tannoy Mercury M1, to świetne kolumienki o bardzo dużej muzykalności i ogólnie miękkim dźwięku, więc tonalnie do Regi pasuje
Ewentualne coś ze starszych serii Quadral
 

lobos

New member
Bez reklam
Garos, fajnie się czyta Twoją sygnaturę... ;-)
"dźwięk obłędny", "kopara opada" :-D
Cieszę się, że masz takie wrażenie z odsłuchu.
Oczywiście bez sarkazmu. Poważnie się cieszę, bo ja mam ten problem, że jeszcze nie usłyszałem dźwięku który mógłbym opisać tymi słowami ;-)
P.s. i nie chodzi tu o moje Dali tylko w ogóle... ;-)
Wiem... tzn, że mało słyszałem albo trochę się już osłuchałem a słuch od zawsze miałem dobry i zdałem sobie sprawę, że chcąc mieć bdb sprzęt musiałbym wydać duuużo więcej niż przewidziałem ;-)
 

Garos

New member
Garos, fajnie się czyta Twoją sygnaturę... ;-)
"dźwięk obłędny", "kopara opada" :-D
Cieszę się, że masz takie wrażenie z odsłuchu.
Oczywiście bez sarkazmu. Poważnie się cieszę, bo ja mam ten problem, że jeszcze nie usłyszałem dźwięku który mógłbym opisać tymi słowami ;-)
P.s. i nie chodzi tu o moje Dali tylko w ogóle... ;-)
Wiem... tzn, że mało słyszałem albo trochę się już osłuchałem a słuch od zawsze miałem dobry i zdałem sobie sprawę, że chcąc mieć bdb sprzęt musiałbym wydać duuużo więcej niż przewidziałem ;-)

napisałem tak rok temu jak zmieniłem sprzęt na ten który posiadam, apetyt rośnie w miarę jedzenia i wiadomo każdy kolejny sprzęt który się kupuje to wydaje się, że to jest ten a po czasie znowu się zmienia i chce się jeszcze lepszy sprzęt
 

lobos

New member
Bez reklam
napisałem tak rok temu jak zmieniłem sprzęt na ten który posiadam, apetyt rośnie w miarę jedzenia i wiadomo każdy kolejny sprzęt który się kupuje to wydaje się, że to jest ten a po czasie znowu się zmienia i chce się jeszcze lepszy sprzęt
Dokładnie tak jest. Zwłaszcza jak kupujemy na początek przygody sprzęt z "niższej półki".
Wtedy w miarę słuchania niedosyt pojawia się dość szybko ;-)
 
Do góry