Monitor i PS3, PROSZĘ O POMOC!

Który monitor jest lepszy?


  • Total voters
    0

ps3fan

New member
Witam! Kupuję właśnie monitor pod ps3/pc, mam dwa typy i trochę problemów z wyborem Nr 1 allegro.pl/item1118985913_monitor_benq_24_fullhd_g2420hdbl_led_5mln_1_krakow.html i nr 2 allegro.pl/item1153817822_lg_w2363v_wf_2ms_dla_graczy_70000_1_no_lag_em.html BENQ widziałem na żywo i szczerze po prezentacji tapetek szczena wylądowała mi na podłodze. Głębia kolorów, czerń, istny majstersztyk. LG natomiast widziałem tylko na allegro i jest wielką niewiadomą. BQ ma te 5ms a lepszy na papierze jest LG. Pan ze sklepu gdzie był BQ odradził mi LG mówiąc o kiepskiej matrycy, nierównym doświetlaniu i marnym odwzorowaniu kolorów i sam nie wiem co robić. Przy moim Tv 8ms Ghosting jest strasznie widoczny i męczy wzrok, więc obawiam się, że 5ms nie wystarczy. Proszę o pomoc, decyzja musi być podjęta wczoraj! Czy na prawdę mimo lepszych parametrów na papierze, ww LG jest sporo gorszy od BQ? Szczerze skłaniałbym się do LG z gwarancją na 0 input laga i 2ms nieocenionych w FPS, ale jak ma źle wyglądać. Zgóry dziękuję i pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie tak dawno miałem ten sam problem. Według mnie z jednej strony powinieneś brać to co masz sprawdzone ze sklepu (czyli BenQ skoro tak ładnie odbierał), z drugiej LG ma mniejszy czas reakcji (a przy monitorze do PS3 to OGROMNIE ważne, jak jeszcze grałem na Samsungu T240HD to było widoczne smużenie przy bodaj 8ms, a na Sony Bravia już nic takiego nie było też przy 8ms, bo Samsung rzeczywisty czas reakcji miał o wiele wyższy niż 8ms a Sony niższy), ale jeśli masz do wyboru 5 i 2 ms to przy żadnym to nie powinno występować.

Za BenQ przemawia to, że widziałeś i byłeś zachwycony na żywo w sklepie oraz wygląd obudowy (przynajmniej według mnie)

Za LG to, że z własnego doświadczenia wiem, że te monitory zazwyczaj wyświetlają bardzo ładny obraz, ale tak naprawde kupujesz troche kota w worku bo nie widziałeś na żywo.

Parametry mają tu raczej mało do rzeczy, bo przy monitorach ledowych są tak kosmiczne, że gołym okiem różnicy w kontraście nie zauważysz, dlatego mówię, żeby porównać na żywo oba modele.

Powiem tak ja bym rozejrzał się jeszcze po gamie Samsunga i IIyamy lub Sony Bravia (26-calowe), bo różnica bedzie jakaś tam na korzyść TV w porównaniu z każdym monitorem.

Lecz jeśli w grę wchodzą tylko te 2 modele, myślę, że co nie kupisz będziesz zadowolony, choć ja chyba brałbym BenQ ze względu na wygląd zewnętrzny oraz to, że sprawdziłeś go w sklepie.
 

ps3fan

New member
No właśnie na Benq widziałem tylko statyczne obrazy i nie wiem jak będzie sprawował się w ruchu i co z input lagiem. W LG mam natomiast pewność co do tych dwóch aspektów, jednak właśnie nie wiem jak z obrazem. Praktycznie potrzebuję tylko pewności, że nie będzie gorzej od BQ/porównywalnie i od razu kupuję LG.
 

Peek

New member
Bez reklam
Z własnego doświadczenia wiem, że LG wyświetlają bardzo dobre kolorystycznie obrazy statyczne (jak jestem w MM to właśnie LG, Samsung i IIyama najbardziej rzucają sie w oczy pod tym względem).

Przyznam szczerze, że nie wiem jak jest z monitorami LEDowymi, ale pewnie kolory są jeszcze lepsze.

Najlepiej by było jakbys się przeszedł do sklepu i powiedział, żeby ci podłączyli PS3 albo Xboxa.

Napisz co kupiłeś
 

daro_stg

New member
Witajcie, jak w temacie szukam "ekranu" do ps3 i komputera? Sprawa wygląda tak, że do ps3 będzie służył pół roku a potem przejdzie do peceta. Nie wiem ile calowy, ale chyba 24" to już chyba za dużo jak na pc, bo w końcu będę się patrzał z bliska na niego. Jak sadzicie dobrze myśle? I co polecacie?
 

daro_stg

New member
cena mysle do tysiaca ale np 1300 jakby co tez dam. Najlepiej jakby kiki podał mi konkretny model bo musze zamowic w tym tygodniu, a wiem że dobrze doradza bo z tv jestem zadowolony;) pozdro
 

cierpliwy_304

New member
gdzieś ktoś kiedyś mi napisał że full HD zaczyna się od 24'' ale czy to na pewno jest prawda tego nie wiem (niby ma rozdzialke full HD), do PS'a pewnie będzie ok, LED pewnie mniej prądu pobierze, ja za SM T240HD zapłaciłem 1,5 roku temu 1500 zł w mm a tu już LED za 1300... a może kup TV? chyba że chcesz używać do PC i PS'a
 
Ostatnia edycja:

maxu123

New member
Szukam monitora do ps3, w najlepszym wypadku z możliwością podłączenia do telewizji (na tym się nie znam), optymalnie z wyjściem na słuchawki. Rozmiar pomiędzy 23'',a 27''. Dobrze, by było gdybym mógł postawić monitor na przeciw okna i spokojnie grać. Cena do 1500zł. Na oku mam dwa modele, bardziej interesuje się tym drugim, ponieważ ma wyjście słuchawkowe, nie mogę się zdecydować, bo słyszałem różne opinie na ich temat. Głownie słyszałem o problemach z wysokim czasem reakcj i nie nadaja sie do szybkich gier:
-iiyama ProLite X2472HD
-LG IPS236i
 
Do góry