Monitor audio silver 8 dobór elektroniki

Lukasluk80

New member
Witam wszystkich serdecznie, chciałbym poznać wasze opinie i doświadczenia z doborem elektroniki do ma silver 8. Może od początku,nie jestem audiofilem, zwykły " Kowalski ". Słucham muzyki, disco, rock i to co akurat wpadnie w ucho . W tej chwili posiadam harman kardon avr 460, bdp 10 hk, fronty MA silver 8, central MA seria rx, sub MA rxw 12 i efektowe MA fx. Fronty i centel podpięty jest przewodem chord silverscreen bi-wire. Wcześniej miałem Ma rx 6 ale z racji zmiany miejsca zamieszkania zmieniłem na 8-ki ponieważ rx 6 zginęły w salonie( 33 m2). Zmieniłem na 8-ki i powiem szczerze mam wrażenie ze mój amplituner nie daje rady mocą i w ogóle mam wrażenie że nie wyciska z moich MA tego co najlepsze. Rozważam zmianę elektroniki, zastanawiam się nad amplitunerem który świetnie spisuje się w stereo i był dobry w kinie,ale z tym może być problem, odwieczny problem amplitunerow . Jeśli macie doświadczenia w moim temacie proszę o podpowiedzieć w jakiej elektronice powinienem szukać, albo co zmienić żeby było bardzo dobrze w stereo. Muzyki słucham w 60% a kino 40% tak mniej więcej 
 

Rafal7

Banned
Pomysł z cd dobry ale tak dobry model cd do amplitunera już nie bardzo, nie wykorzystasz potencjału tego cd.
Nie wiem skąd jesteś, ale wypożycz sobie hk 3770 do domu i odsłuchaj.

 

Rafal7

Banned
Tego to nie wiem, podałem tylko model który powinienies sprawdzić i sam zweryfikujesz, nikt Za Ciebie nie zdecyduje , sam musisz przekonać się na swoje uszy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Może Kolega sprawdzić jeszcze Denona. Mam amplituner AVR-4311. Stary, ale wysoki numer. Zgrywa się on bardzo dobrze z MA. W moim przypadku są to RX2. Może w tą stronę?

Pozdrawiam.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Przez wielu Denon, łączony był/jest z kolumnami JBL, a chyba nikt nie pisał o mariażu Denona z MA. Przez kilka lat miałem kolumny serii E. Przez ten czas, zmieniała się elektronika. Ale zawsze był to Denon. Z upływem czasu, wydawało się, że wszystko jest w porządku – co do dźwięku. Ostatnia wymiana na 4311, przelała czarę goryczy. Zacząłem szukać następcy JBL-ów. Tak się złożyło, że nasz forumowy Kolega @Hermann, chciał pozbyć się właśnie RX2, bo coś mu nie grały z jego Yamahą. Więc…. Finał był taki, że po odsłuchach, ja zakupiłem dla siebie RX-sy, zaś Kolega przekonał się do swoich. Chodzi o to, że można coś zaproponować, polecić, ale niczego nie przyjmować za pewnik. Ostateczny wybór powinien być nasz i najlepiej w oparciu o własne odsłuchy, aby później nie mieć do nikogo pretensji. Ja pisałem z perspektywy własnych doświadczeń.
 

Lukasluk80

New member
Przez wielu Denon, łączony był/jest z kolumnami JBL, a chyba nikt nie pisał o mariażu Denona z MA. Przez kilka lat miałem kolumny serii E. Przez ten czas, zmieniała się elektronika. Ale zawsze był to Denon. Z upływem czasu, wydawało się, że wszystko jest w porządku – co do dźwięku. Ostatnia wymiana na 4311, przelała czarę goryczy. Zacząłem szukać następcy JBL-ów. Tak się złożyło, że nasz forumowy Kolega @Hermann, chciał pozbyć się właśnie RX2, bo coś mu nie grały z jego Yamahą. Więc…. Finał był taki, że po odsłuchach, ja zakupiłem dla siebie RX-sy, zaś Kolega przekonał się do swoich. Chodzi o to, że można coś zaproponować, polecić, ale niczego nie przyjmować za pewnik. Ostateczny wybór powinien być nasz i najlepiej w oparciu o własne odsłuchy, aby później nie mieć do nikogo pretensji. Ja pisałem z perspektywy własnych doświadczeń.

Wiem że w audio nie ma złotego środka i nie można powiedzieć że napewno ta firma z tą firmą zagra super a tamta nie, wszystko rzecz gustu, Tylko przyznam bez bicia że moje HK nie powala z nóg przy stereo, moi znajomi mówią że jest dobrze ale mi coś nie coś nie pasuję w nim do końca, jest dynamiczny dół schodzi bardzo nisko średnica i wysokie tony chyba za bardzo wycofane. Chciałbym żeby było dynamicznie na nisko na dole ale cała reszta żeby też była ok. Chciałbym żeby ktoś podpowiedział np:'' spróbój z denonem model taki i taki, mi przepasowało'' , wiadomo że i tak nie obędzie się bez odsłuchu. Pozdrawiam
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po odsłuchu RX8 z amplitunerem Arcam-a, byłem zachwycony. Ale nie wiem czy wzmacniacz jednak nie lepszy. Musisz posłuchać.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jakiś najtańszy. Jeżeli można tak powiedzieć o cenie Arcam-ów. :) Na pewno z 3 na początku. Kolumny znikły z pomieszczenia i z zamkniętymi oczami nie wiedziałbym gdzie stoją. Do niedawna był to mój idealny zestaw. Teraz znów musiałbym go posłuchać, bo nie wiem czy Venera 2.5 nie są lepsze pod mój gust. Wiem, wiem... to nie ta klasa, ale Monitorki zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Ale ja bym poszedł w kierunku wzmacniacz i ampli. Po co chcesz sprzedawać fajny ampli, jak możesz mieć wzmaka dodatkowo?
 

Lukasluk80

New member
Jakiś najtańszy. Jeżeli można tak powiedzieć o cenie Arcam-ów. :) Na pewno z 3 na początku. Kolumny znikły z pomieszczenia i z zamkniętymi oczami nie wiedziałbym gdzie stoją. Do niedawna był to mój idealny zestaw. Teraz znów musiałbym go posłuchać, bo nie wiem czy Venera 2.5 nie są lepsze pod mój gust. Wiem, wiem... to nie ta klasa, ale Monitorki zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Ale ja bym poszedł w kierunku wzmacniacz i ampli. Po co chcesz sprzedawać fajny ampli, jak możesz mieć wzmaka dodatkowo?

Ok. Może masz rację, powiem szczerze nigdy o takim rozwiązaniu nie myślałem, ale może faktycznie to by nie było głupie, na początku chciałem dokupić jakieś dobre cd bo wydawało mi się ze mój blurey obniża jakość stereo przy płytach CD. Myślisz ze wzmak rozwiązał by problem? Ale w co iść? Wzmak hk?czy coś innego? Lokalnie sprzedawca polecił mi wzmacniacz naim 5i do monitorów tylko trochę dużo kosztuje. Może jest coś innego sensownego?
 
Do góry