Monitor audio rx8 --- kef q 900

gebolek

Banned
Kolumny same nie grają więc ważne jest też z jaką elektroniką grają. Z amplitunerem to ciężko nawet w 15 m2 o bas, lecz ze wzmacniaczem to już inna bajka.


Z tym brakiem basu w amplitunerach bym aż tak nie przesadzał. Jest go wystarczająco, chyba że ktoś lubi łomot, to zapewne tak.
Swego czasu porównywałem wraz ze znajomym na kefach IQ70 onkyo 805 z marantzem 7003 oraz harmanem 980.
Być może ów znajomy (jeśli to przeczyta) potwierdzi, że mity o braku basu, oraz wyższości nawet najtańszego wzmacniacza nad kilka razy droższym amplitunerem to pierdoły wyssane z palca, które powtarzane bez końca stały się jedyną słuszną prawdą.

Onkyo 5007, onkyo 7555, kef IQ70
 
Ostatnia edycja:

Bzik

New member
Skoro wyższość wzmacniacza nad amplitunerem jest wyssana z palca to po co jeszcze robią wzmacniacze stereo, po co w ogóle ludzie jeszcze je kupują skoro mogą kupić amplituner. Dorzucić jeszcze na górę amplitunera gramofon i będzie hajfi audio jak się patrzy.
Dodatkowo bas to nie tylko łup łup, ważna jest jeszcze jego głębia, dynamika, kontrola więc bas basowi nierówny. Oczywiście amplitunery grają basem bo kto powiedział, że nie? Ale jak gra wzmacniacz stereo...
 

gebolek

Banned
Nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Napisałem o micie wyższości najtańszego wzmacniacza nad kilkukrotnie droższym amplitunerem. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że tak nie jest, co potwierdziłem odsłuchem wcześniej przytaczanego sprzętu i nie tylko. Nie twierdze, że amplituner w tej samej cenie co wzmacniacz zagra lepiej, bo tak nie jest ale nie zgadzam się z twierdzeniami niektórych domorosłych audiofilów, którzy radzą wszystkim coś w stylu kup amplituner np. HK360 i dokup do niego wzmacniacz HK980. TO bzdura,która nic nie da oprócz psychicznego zadowolenia z posiadania wzmacniacza stereo.
 

don111

Banned
HK 360 ? chyba trochę zły przykład podałeś, HK 980 zagra co najmniej na poziomie avr HK 6xx...
inna sprawa czy to jest duża różnica ? HK 980 to bardzo przeciętny wzmacniacz więc jego dokładanie może być średnio opłacalne, co innego wyższej klasy sprzęt z drugiej ręki, których pełno do kupienia w cenie niższej od nowego Harmana, tutaj różnica nawet między HK 980 jest duża, a co dopiero między zwykłym amplitunerem
jak ktoś chce stereo i kino - lepiej wyjdzie kupując średniej klasy amplituner + dobry wzmacniacz (okolice 3k+) zamiast topowego amplitunera który oprócz całej masy bajerów, w stereo brzmi na poziomie takiego HK 980 lub w jego okolicach
 

gebolek

Banned
Przeczytaj dokładnie.
Ja nie podałem przykładu wynikającego z mojej dedukcji tylko cytat z niejednego domorosłego audiofila z forum. Co do HK980 to znacznie go przeceniasz. Jak już pisałem porównywałem go bezpośrednio z onkyo 805 na Kefach IQ70. Źródłem był CD Onkyo 7555, czyli dość przyzwoite źródło. Wypadł dość przeciętnie. O ile mój odbiór mógł być subiektywny to odbiór mojego kolegi już taki nie był. Jest fanem Harmana, posiadał już niejeden sprzęt tej marki (testowy wzmacniacz był w jego ówczesnym posiadaniu). Stwierdził z bólem serca, że amplituner onkyo wypadł lepiej. Dokuczamy sobie czasem w związku z preferencjami dotyczącymi sprzętu ale tutaj byliśmy zgodni. Oczywiście fanem marki jest nadal, jednak obiektem uwielbienia w jego przypadku jest teraz HK 990.
 
Do góry