Monitor audio rx8 --- kef q 900

Mirek4

New member
Które z poniższych kolumn bardziej będą się zgrywały z amplitunerem YAMAHA RXV 3067

Monitor audio RX8 - 7.1 czy Kef Q 900 7.1

Zaznaczę że potrzebuje nagłośnienia do kina domowego ; pokój o pow.35m2 ( 5mx7m)
Muzyka 50%
Film 50% ( przy filmie akcji oczekuje konkretnego kopa)

A może macie inne propozycje,może jestem w błędzie, ze sobie upatrzyłem taki zestaw?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mirek4

New member
Wlasnie wkoncu stalem sie posiadaczem monitor audio RX 8 czarne o wysokim polysku (black piano) po rozpakowaniu pierwszej kolumny doznalem szoku, sa profesjonalne wykonanie,i ten lakier ,membrany wytlaczane ,robia wrazenie,same plusy.Nieznam ceny w Polsce ale dalem za zestaw 5.0 po przeliczeniu na zlotowki 8000zl. Teraz biore sie za podlaczanie zobaczymy jak to bedzie chodzic?
 

edi7777

Member
Co byłoby lepsze do z H/K avr 360:

MA RX6
KEF Q700

muzyka/filmy mniej więcej po równo. Pokój ok. 20m2. Rodzaj muzyki to głównie rock i muzyka chilloutowa ale raczej cięższa w stylu Eryka Badu + od czasu do czasu muzyka imprezowa - jakiś Black Eyed Peace i trochę dubstepu. Ale głównie spokojne i ostrzejsze rytmy z przewagą basu i dlatego chciałbym żeby było go sporo w dobrej jakości. Głównie zależy mi na ładnych mięsistych dolnych pasmach i bardzo dobrych średnich + sporej przestrzeni. Planuję z czasem rozszerzenie głośników do zestawu 5.1.
 

edi7777

Member
Tak w ogóle to zastanawiam się jeszcze nad iq70/iq90 bo można je ciągle dostać pewnie nawet trochę taniej, a gdzieś czytałem taką opinię, że grają lepiej od nowej serii q. Może są jeszcze jakieś inne kolumny dobrze sprawdzające się w tym rodzaju muzyki? Nie ukrywam, że kefy bardzo mi się podobają stylistycznie i ma to dla mnie dość spore znaczenie. Szkoda tylko, że nie stoją na kolcach;)
 

don111

Banned
są ludzie którzy do 30m wstawiają podstawkowe i jeszcze zatykają bas reflex :)
RX6 w takim metrażu mogą być za słabe dla typowego użytkownika lubiącego wzmocniony bas
 

adamllca

New member
Bez reklam
do 20 m2 wstawic rx6 ok mozna to zalezy od uzytkownika i preferencji sluchacza , bo dla jednego basu wystarczy nawet z rx 6 a dla drugiego rx8 bedzie malo
 

Bzik

New member
Kolumny same nie grają więc ważne jest też z jaką elektroniką grają. Z amplitunerem to ciężko nawet w 15 m2 o bas, lecz ze wzmacniaczem to już inna bajka.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Ja w takim metrażu i z amplitunerem kina domowego mam bass, czasem nawet jego nadmiar ;]
Wszystko zależy od preferencji słuchającego, rodzaju źródła, jakości odtwarzanego materiału i akustyki danego pomieszczenia ... dlatego nie ma co uogólniać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry