Monitor Audio RX6

kret020573

New member
Zaciekawiły mnie MA BX6,tylko na MA RX6 mam dobrą cenę 3249zł razem z wysyłką za pobraniem i gwarancją 5 lat.

Jest okazja,dlatego zwróciłem się do Was o radę w kwestii basu tych RX6,obecnie ma JBL E60 i to nie jest to czego oczekiwałem od tych kolumn.

Teraz bez odsłuchu nic nie biorę,więc chcę wiedzieć czy z tymi MA idę w dobrym kierunku,odsłuch niestety płatny więc muszę mieć parę kandydatów,jak na razie przewodzi MA.
witam,
mozesz napiasać na prw gdzie dostałeś te rx6 za 3249? Najtaniej znalazłem za 3500 z gwarancją 5 lat.
 

kret020573

New member
a poco wam ta gwaranja ?jak sie spali to i tak wasza wina bedzie
witam,
tak dla ciekawości statnio dzwoniłem do jednego z dystrybutorów Monitor Audio i zapytałem o ceny rx6 podał jakieś 4,5tys za parę ja ze swojej strony zasugerowałem cene 3,5tys bo taką dostałem u innego sprzedawcy wtedy facet powiedział że ktoś kto sprzedaje te głośniki za 3,5tys zabija markę w takim razie ja sie pytam co a może kto buduje marke w Polsce czy sprzedawcy utrzymujacy chore ceny za sprzęt który na zachodzie jest o 30% tańszy?
 

Darkus

Member
Jednak MA nie dla mnie,muszę szukać z bass refleksem z przodu,jak na razie myślę o B&W DM603 S3,tylko w moim mieście odsłuch nie możliwy.

Może któryś z forumowiczów ma je,albo słyszał,jaki dół jest w tych głośnikach?

 

don111

Banned
cena kolumn ta sama ale jakość niekoniecznie, poza tym to inne brzmienie, bardziej agresywne, bezpośrednie
w MA masz lepszą przestrzeń i pełniejsze wybrzmienia na górze, dźwięk też dynamiczny ale z lepszą, cieplejszą barwą, bardziej "soczysty" i melodyjny jeśli to tak można opisać
Bez takich numerów,oczywiście można zatknąć gąbka,tylko to już nie będzie taki sam dźwięk.
po zatkaniu powinien być lepszy pod względem basu, zwłaszcza w 15m... ja zatkałem w BX6 obydwa otwory z przodu i z tyłu, z porządnym wzmacniaczem subwoofera do nich nie trzeba...
nie wiem jak jest w RX, czy one również mogą grać jak konstrukcja zamknięta ale podejrzewam, że tak...
 

don111

Banned
nie, jeśli już to delikatna
wg mnie lepiej kupić używkę, za połowę ceny można kupić brzmienie o klasę lepsze, np pozostając w tej samej firmie masz HK 680 (ok 700zł), zapytaj Seba Fan jak mu ten wzmacniacz grał z jego MA...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
HK 680 był na aukcji za 300zł, aż się zastanawiałem czy brać.
HK 690 gra bardzo dobrze, ale ciężko kupić.
Nowe HK mi się nie podobają, grają słabo, odsłuch wyjaśnia.
Wiem na pewno że trzeba posłuchać, wystarczy nieodpowiedni CD i klops (sam mam już parę).
Co do używki trzeba uważać, to leciwy sprzęt i często zaniedbany bądź na sztukę robiony. Wszyscy chcą kupić taniej i używany, tak jak z samochodami, większość to lipa.

Widzę Don111 że masz MA BX6 i to 5.0 co się stało?
 

Darkus

Member
No,to teraz mam zaj..... dylemat!!!

Nawet nie mam gdzie odsłuchać,w Toruniu wszystko płatne,wczoraj byłem w studio jak to jest z tym sprzętem do 6k,a oni na to,nie mamy dla pana takiego zestawu(pomyślałem tu nie ale...)chodziło mi o kolumny i wzmak.

Na samym wejściu jest fajne info"Jak kupujesz sprzęt w internecie,to po co do nas przychodzisz słuchać"
 

don111

Banned
dobre info i trzeba przyznać mają trochę racji...
można iść i zaproponować na wstępie bezpłatny odsłuch z możliwością kupna po cenie jak z internetu, to by było najuczciwsze ale ciężko w ogóle oczekiwać aby zgodzili się na ceny jakie oferuje np Blackninja w internecie
na miejscu w sklepie, nie sprzedając korespondencyjnie to i on pewnie ma zwykłe ceny, bo trzeba na lokal i pensje zarobić ;)

@Seba Fan
stało się tak bo mi lepiej podchodzą do mojej muzyki i grają bardzo dobrze w pomieszczeniu gdzie Paradigmy nie chciały ;)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Hmmm , ciekawe ... tzn że w UK zabili markę bo ceny niższe. Pozostaje tylko bezgranicznie wierzyć polskim dystrybutorom, którzy i tak sprzedadzą bo Polak to po każdej cenie kupi :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Darkus

jesli maja to co chcesz, to zaplac!
dlatego dobre info, straszne sie cwanactwo teraz zrobilo, ide do sklepu ogladam, dotykam bawie sie, a na kanapie w tym samym sklepie kupuje gdzie indziej przez Internet, zle sie dzieje, maja racje.
Ktos musi sklep utrzymac, ktos musi przywiez sprzet i ubezpieczyc.


don111
pomieszczenie jest bardzo wazne, sam sie przekonalem, niestety teraz bym zmienil moje MA na inne, mialem okazje kupic Focal 816V, ale w ostatniej chwili zrezygnowalem :(
moje HK 680 tez sprzedalem :( za duzo sprzetu za malo miejsca, ale na szczescie kolega z forum (innego) kupil
 

Darkus

Member
Wczoraj byłem w MM i z ciekawości posłuchałem HK 3390 i JBL L880 (zródło cd HK )a grało to tak jak moje radio w kuchni,tzn.na pewno głośno i nic po za tym,nic się nie wyróżniało wszystko zlane i na jedno kopyto.
Bas jak w ogóle był,to był kartonowy(myślę że to wina nie wygrzania głośników,nikt z obsługi nie wiedział ile godz.pracują,duży wpływ odegrała tez kolosalna powierzchnia odsłuchowa)

Jak porównać sprzęt który słuchałem w MM z moim,to mój góruje zdecydowanie i tu teraz pytanie czy to kolumny mogły tak słabo grać czy ampli,myślę że jednak to ostatnie.
 
Do góry