Monitor Audio odświeżyło swoją linię Bronze

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Monitor Audio odświeżyło swoją linię Bronze
MonitorAudio_Bronze.jpg
Brytyjski producent Monitor Audio wprowadził do sprzedaży odświeżoną linię budżetowej serii Bronze. Nowa seria korzysta z myśli technologicznej wykorzystanej do budowy wyższych serii kolumn. Największą zmianą w nowej linii są przetworniki i sposób ich montażu, ale zmianom uległy także częstotliwości podziału na zwrotnicach, wytłumienie oraz elementy estetyczne. Nowa kopułka wysokotonowa jest w stanie przenieść pasmo ultra wysokie sięgając do teoretycznie niesłyszalnego zakresu 30kHz. Zmiany zaszły także w wykończeniach, gdzie Natural Oak zostało zastąpione kolorem białym (White Ash).

AudioVideo
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dobrze to wygląda, o niebo lepiej od poprzedniej serii, szkoda, że nie ma wersji w lakierze high gloss...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co na szybko zauważyłem różnią się z wyglądu tylko przetwornikami. Obie wersje ładne z lekkim wskazaniem na BX. Ciekawe jak nowe będą grały.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz to kwestia też tej fotki - jest taka sobie - trzeba zobaczyć inne a co ważne zobaczyć je na żywo ...

Dlatego nadmieniłem że na tej fotce (tj. wyciągniętej z katalogu) wyglądają gorzej. Jak uda mi się zobaczyć je na żywo to może zweryfikuje swój pogląd, ale to być może...:p

Mi się podobała seria BX (i MR w sumie tak samo) te białe głośniki z czarną kropą na środku i stożkiem , fajny kontrast powstał w szczególności w okleinie Walnut. Taki klasyczny styl zawsze będzie ładnie się prezentował. Teraz takie szare czy srebrzyste jednolite barwy, nijakie jak dla mnie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę na początku była seria Monitor Audio Bronze B (2002/2003) potem było Monitor Audio Bronze BR ,a potem BX czyli to będzie już czwarta linia tych kolumn .Nie wspominając o serii MR (czyli o takiej jakby serii BX dla mniej zamożnych melomanów)

Monitor Audio MR ma inne przetworniki ,jeden z korektorem fazy (ten ze stożkiem ) i jeden z nakładką przeciwpyłową (to ten z czarny) ,na pewno jest inny podział zwrotnicy - to akurat słychać
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
własnie podobno różnica w jakości dźwięku duża , choć cenowo teraz modele BX w stosunku do swoich odpowiedników w Bronze to aktualnie około 40% taniej ... i bądź mądry ...
Myślałem o Dali Zensor 5 lub MA BX5, ale teraz to już nie wiem i mam mętlik w głowie. A może nie szaleć i wystarczy MA Bronze 2 ?!
Maja na razie świetne opinie, plus :
Monitor Audio Bronze 2 review | What Hi-Fi?

Ma może ktos jakieś opinie ?
 

emer

Member
Bez reklam
A czy masz jakieś porównania do BX5 czy Zensor5 ?
Czy to moze być duża róznica w stosunku do Twoich Zensor3 ?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Bx5 miał kolega forumowy Daroquaresma jego pytaj.
Z5 z Z3 ciężko porównywać, gdyż zależność między kolumną podłogowa ma znaczenie, w Z3 te same przetworniki co w Z7 bass reflex z tyłu więc jeśli warunki nie pozwalają na szaleństwa to mogę śmiało polecić Z3 bo to całkiem spora kolumna z wydaje mi się dość niedocenionym charakterem w tej cenie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry