Monitor Audio MR4 - potrzebny amplituner stereo z wejściem optycznym do 1500 zł .

malin1976

Member
Witam . Obecnie posiadam zestaw Pioneer sx20 plus kolumny monitor audio mr4 ( kolumny kupione rok temu w pewnym sklepie w Olsztynie i tu pozdrawiam sprzedawców z forum ) Przesiadłem się w końcu z Playstation 3 na Playstation 4 a tam niestety jest tylko cyfrowe wejście optyczne . Mógłbym dokupić dac fiio d03k ale może lepiej zainwestować w nowy amplituner ? Dwa warunki ograniczające zakup - cena 1500 zł i wejście cyfrowe optyczne . Tylko błagam nie polecajcie czegoś droższego niż cena moich kolumny !;)!
 

lukiii7

New member
Hk3490

Witam.
W tej cenie i z tymi wymaganiami może uzywany hk3490 .Sam takowego posiadam i podłączony do Monitor Audio naprawdę daje rady ,jak na ampli.W cenie około tysiaka masz wejście cyfrowe optyczne i coax,wyjście na dwa suby ,całkiem sporą moc i jak dla mnie fajny dizajn :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można kupić konwerter ,który zamienia sygnał RCA digital na TOS link (i odwrotnie) to jest najprostszy sposób

Tak jak pisałeś można też kupić DAC ,ale osobiście powątpiewam w takie rozwiązanie w przypadku PS4 lepiej te pieniądze przeznaczyć na zakup klasycznego odtwarzacza CD

Odnośnie kolumn MA MR4 miałem je kiedyś , ogólnie to mam dobre wspomnienie rzeczywiście w tych kolumn można niezły dźwięk wykrzesać ,dlatego o tym pisze ponieważ jeżeli byś się zdecydował na lepsze źródło dostaniesz jeszcze lepszy dźwięk
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie kolumn MA MR4 miałem je kiedyś , ogólnie to mam dobre wspomnienie rzeczywiście w tych kolumn można niezły dźwięk wykrzesać ,dlatego o tym pisze ponieważ jeżeli byś się zdecydował na lepsze źródło dostaniesz jeszcze lepszy dźwięk

Na czym teraz grasz Przemku?
 

malin1976

Member
Przy budżecie 2000 zł mam już upatrzonego Cambridge Audio Topaz sr20 ;) Myślicie że sprawdziłby się z moimi Monitor Audio MR4 ? Ech , a miałem nie myśleć o droższym sprzęcie hehe . Sprzęt Cambridge Audio jest według mnie idealny jeśli chodzi o design . Po prostu woła z daleka : kup mnie ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
CA grają dość dobrze z Monitor Audio. Dobrą alternatywą może też być HK 3770. Na pewno brzmienie będzie cieplejsze.
 

malin1976

Member
Sprawdziłem co tam za wejścia i wyjścia ma mój tv i się lekko zdziwiłem . Jest optyk i jest normalne RCA na biały i czerwony kabelek . I niech mi ktoś tu wytłumaczy bo nie znam się na tym jak lepiej podłączyć tv , ps4 i amplituner stereo :
TV i PS4 po hdmi a AMPLITUNER z TV 2xrca-2xrca
TV i PS4 po hdmi a AMPLITUNER z PS4 przy użyciu Fiio03k z jednej strony optyk a z drugiej 2xrca
TV i PS4 po hdmi a AMPLITUNER z TV przy użyciu Fiio03k z jednej strony optyk a z drugiej 2xrca

Czy to ma jakiekolwiek wpływ na dźwięk stereo bo wydaje mi się że nie ale spytać trzeba ;) Czy ten przetwornik w Fiio coś tam jednak daje ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
chyba najlepiej :

TV i PS4 po hdmi a AMPLITUNER z PS4 przy użyciu Fiio03k z jednej strony optyk a z drugiej 2xrca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry