Monitor Audio - dylemat

tabaq86

New member
Witam, mam dylemt dotyczacy wyboru kolumn, a mianowicie chodzi mi dokladnie o 2 zestawy:
1. Monitor Audio Bx5, Bx1, Bxcenter, Bxw10
2. Monitor Audio Bx6, Bx2, Bxcenter, Bxw10.
Pokoj w ktorym bedzie umieszczony sprzet ma 17m2. Ktory lepiej sie sprawdzi? Czy Bx6 nie beda "dudnic" a z kolei w bx5 nie bedzie za slaby bas? Amplituner jaki chce kupic to denon 1911 tylko zastanawiam sie czy nie warto czekac na 1912. Czy beda wprowadzone jakies istotne zmiany?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Istotnych zmian będzie wiele.
Oczywiście że BX6- będziesz miał większą dynamikę.
Popytaj Blackninja dostaniesz dobrą ofertę.
 

BD

Member
Bez reklam
identyczny zestaw czyli Monitor Audio Bx6, Bx2, Bxc, Bxw10 mam na 19-20m.kw. i jest bardzo dobrze- na 17 tez bedzie dobrze wiec startuj na ten zestaw....
 

Dante32

New member
Na 17m2 MA BX6 do tego subwoofer BXW 10 . Jeszcze proponuje BX6 na tyl. Panowie to jest chyba lekkie przegiecie. Slyszalem BX6 na 16m2 w pomieszczenie dosc dobrze zaadoptowanym muzycznie i bas sie lal (podobnie jak w RX8 ). Fakt ze Monitor Audio za dobrego jakosciowo basu nie ma ale to nie zmienia faktu ze te kolumny sa zbyt duze na ten pokoik. jak lupnie w kinie z suba to juz w ogole bedzie zamieszanie. To juz lepiej na froncie zamontowac RX6 mimo ze to inna wyzsza seria.

Do tego zmienilbym suba BXW10 na jakiegos Velodyne 8Q czy 10Q. To inna znacznie wyzsza liga. Przy muzyce bez porownania. W kinie az takich roznic nie ma ale jest lepiej.

Z wielkoscia kolumn nie ma co przesadzac bo mozna zaburzyc w ten sposob cale pasmo i bedzie po prostu nie przyjemnie :twisted:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. Jeśli chcesz słuchać głośno to ok. Idę za Twoim tokiem.
Ale jeśli słuchasz cicho albo normalnie to słychać różnicę
dynamiki i to bardzo.
 

tabaq86

New member
Dante32 a co bys w takim razie zaproponowal zamiast Monitor Audio w cenie razem z ampli (denon 1911) do ok 7 - 7,5 tys zl. Nie ukrywam ze akurat lubie duzo basu aczkolwiek nie kosztem reszty pasma
 
Do góry