Monitor audio bx6 vs heco music style

maciek8792

New member
Witam,


Chciałem już kupić zestaw MA bx6 ze starej serii, który można sobie teraz dość okazyjnie nabyć. Jednakże kilka osób zwróciło mi uwagę że niby heco music style rozkładają je na łopatki. Czy ktoś porównywał te dwie kolumny żeby się wypowiedzieć?


Mam też pytanie odnośnie reszty sprzętu. Mam amplituner yamahy rvx 479. Zastanawiam się czy taki amp w ogóle nadaje się do tych kolumn? Chodzi o to, że np. kiedyś w aucie wymieniłem głosniki na bardzo dobre ze słabych. Radio zostawiłem jakie było. Efekt był odwrotny, jakość dźwięku była tragiczna bo nie miało co napędzić głośników...


Dopiero niedawno sie zorientowałem, że ludzie kupują wzmacniacze :) Czy da się połączyć obydwa urządzenia razem z ampli, czy to zły pomysł? A może powininem wywalić ampli i zostawić wzmacniacz, tylko co z oglądaniem filmów?


pozdrawiam - Maciek
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy ,co ktoś miał na myśli mówiąc "rozkładając na łopatki"

Monitor Audio BX6 to dobre kolumny o świetnej stereofonii i przejrzystości dźwięku .Bas nie ma "atomowych uderzeń" bowiem zamiast siły mamy sprężystość ,również wysokim tonom trudno zarzucić jakieś niedociągnięcia są dźwięczne i nośne - oczywiście że zawsze można lepiej, jednak trzeba wyłożyć większe pieniądze .W swojej cenie MA oferuje naprawdę dobre brzmienie .Dodatkową zaletą jest świetny serwis w przypadku jakiś problemów - w sumie to dobrze wydane pieniądze
Kolumny są łatwe do wysterowania ,więc ampli Yamahy nie będzie mieć problemu ,oczywiście podłączanie wzmacniacza da lepsze efekty -świetnie się spiszą NAD ,Cambridge Audio to jedne z najlepszych połączeń ,z tańszych wzmacniaczy Onkyo
Filmy można oglądać używając dwóch kolumn ,co prawda nie jest to efekt dźwiękowy uzyskany z instalacji wielokanałowej ,ale tez się sprawdzi
Można podłączyć oba urządzenia wzmacniacz i ampli ,ale Twój ampli nie zapewnia takiej możliwości ,trzeba by kupić inny (droższy) amplituner i jeszcze do tego wzmacniacz ,a to wszystko niestety już będzie trochę kosztować
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jaki masz metraż?
I do jakiej muzyki (poza filmami) potrzebujesz kolumn?
Co do BXów, potwierdzam, że to b. dobre kolumny w swoim budżecie, nie umniejszając nic Heco, ale czy 479 je właściwie napędzi... ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale o których HECO mówimy ?,jeżeli o Music Style 500, to one kosztują więcej niż Monitor Audio
W dziedzinie basowo/dynamicznej na pewno mogą więcej ,więc do głośnego grania bardziej się nadają .Jeżeli obrałeś taki kierunek ,to dobrą propozycją są Maganat Quantum ,tak nawiasem mówiąc obie te kolumny są bardzo podobne, gdyż obie te firmy wchodzą w skład grupy Recoton i powstają w jeden fabryce
 

Rafal7

Banned
Według mnie na tą chwile to nie ważne o Które kolumny pytasz, ampli słabizna kolumny będą się przy nim marnowały.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słaby amplituner nie oznacza że ma zrezygnować z lepszych kolumn ,elementy można wymieniać stopniowo tak robi większość ludzi .
 

maciek8792

New member
Słaby amplituner nie oznacza że ma zrezygnować z lepszych kolumn ,elementy można wymieniać stopniowo tak robi większość ludzi .

Mogę wymienić od razu - a może inaczej - dokupić wzmacniacz za ok 2-3 tyś. Widziałem ciekawe modele Cambridge audio. Tylko czy to ma sens zeby miec wzmak I ampli, czy da się to podłączyć razem- żeby mieć 5 głośników jak do kina jak oglądam film, a jak chcę posłuchać stereo to przełączam się na wzmacniacz. Tylko czy da się to spiąć razem to jest pytanie...
 

venom200

Member
Wszystko się da a posiadanie av i wzmacniacza stereo ma jak najbardziej sens.
Do obecnego AV zakup komwer(adapter ) hi low do poziomu rca za około30 zeta który podlaczysz pod terminale głośników frontowych potem jajkami rca do sekcji wzmacniacza stereo.
Kolumny porządne frontowe dajesz pod wzmacniacz stereo.
Jako wzmacniacz stereo polecam zakup nad c350 lub c356 i wysyłkę do użytkowania Muda44 z audiostereo na tuning i za bardzo rozsądnie wydane pieniądze masz fajne kino i naprawdę b dobrze grające stereo.
A kasa jaka Co zostanie z ewentualnej porady przeznacz na jak najlepsze kolumny.
 
Do góry