Monitor Audio Bronze BR2. ma ktos?

plastekk

New member
od czwartku jestem posiadaczem kolumienek Monitor Audio BR2. Kurier dotarł , paczka wydała się trochę lekka w porównaniu do 25kg moich microlabów za 300zł

Podlączyłem sprzęt pod ampli kablami sound stream niby z domieszką srebra a ampli z xonarem na smiesznm no-name kablu za 2zł ( 1xjack na 2x chinch )

i wtedy...

Lekko się zawiodłem. Sprzęt za prawie 3k pln nie zaskoczył mnie w ogóle?

microlab solo 6c kupiłem rok temu i po przesiadce z 5.1 geniusów HT 5000 czułem frajde z słuchania muzyki bo róźnica była bardzo duża. Dużo testerów porównuje solo 6c do sprzętu za 1k i podono wygrywają bez problemu. BR2 mają bardzo ciekawą górę , ale bassu nie ma więcej niz w microlabach. Grają ciut lepiej , natomiast wyglądają cudownie .

Najgorsze jest to ze znów bass mam na końcu pokoju mimo portu br z przodu.

Teraz pocieszeniem może być chyba tylko zmiana kabla między pc xonar a cambride i dobre ustawienie głośników.

Dodam że głośniki mają ok miesiąc , może jeszcze się nie wygrzały , może pokarzą na co je stać za jakiś czas.

Nawet nie mam jak ich ustawić w swoim pokoju ( patrz załącznik ) chyba że całkowicie z tyłu za drzwiami.. W planach jest także kupno małego sub'a który stałby w tej szczelinie miedzy łozkiem a biurkiem , lub calkowicie pod burkiem.. Co o tym myślicie ?
 

Attachments

  • IMG_2510.JPG
    IMG_2510.JPG
    283 KB · Wyś: 876
  • IMG_2513.JPG
    IMG_2513.JPG
    142,8 KB · Wyś: 2142
  • IMG_2514.JPG
    IMG_2514.JPG
    151,3 KB · Wyś: 706

masonn

New member
Dzowne żeby Monitor Audio brakowało basu.Mysle że to może być wina CA.Nie są to zbyt zbasowane wzmaki/ampli
 

HubiiDubii

New member
Daj im jeszcze z dwa miesiące a naprawdę się zdziwisz co te maluchy potrafią u mnie po jakis 3-4 miesiącach zacazeły grać ak jak należy :]
 

brodi

New member
Jakiś czas temu kupiłem HK255 i głośniki hkts11. Do kina zestaw rewelka ale przy muzie w stereo już słabieńko. W poszukiwaniu niedużych kolumn wpadłem między innymi na te br2. Myślałem także o roth oli2 ewentualnie czymś w podobnej cenie do br2. Macie jakieś sugestie co mi lepiej zagra z harmanem?
 

brodi

New member
Pokój troszkę ponad 20m z ogólnie dobrą akustyką. Nie słucham bardzo głośno ale jakość lubię, poza tym nie mam jak na fronty wrzucić podłogowych.
 

brodi

New member
A jeszcze jedno pytanie. Czy uważasz te głośniki za ciepłe? Słucham dużo chilloutów, trochę mocniejszej elektroniki typu chemical brothers, faithless coś w tym klimacie. Harman gra cieplutko i bardzo pasuje mu taka muzyka.
 

brodi

New member
Nie zmieszczę się z niczym szerszym niż 19cm i wyższym niż 60 także jestem chcąc nie chcąc skazany na takie rozwiązanie
 

coach_lodz

New member
zamierzam sobie zrobić zestaw 3.0 na bazie MA BR2 oraz LCR oraz jakiegoś amplitunera, który ma służyć do filmów oraz stereo... czy takie rozwiązanie ma sens ? wiem, że tracę przestrzenność dzwięku w kinie oraz pewnie tracę sporo ze stereo, no ale muszę zdecydować się na jakiś kompromis...kolejne pytanie jaki ampli do tego ? tak do 1500 zł (fajnie jakby miał dekodery hd)
 

coach_lodz

New member
Czyli reasumując Onkyo TX-SR607 + Monitor Audio BR2 + Monitor Audio LCR zagra jakoś przyzwoicie w kinie domowym 3.0 a w stereo będzie również cieszyć ucho ?

p.s. a co z Yamahą RX-V465 rónież wygląda interesująco... no i jeszcze Denon AVR-1610 ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry