Monitor Audio BR5 vs RS5

srekal34

New member
Witajcie ponownie. Byłem dziś na odsłuchu i przypadło mi do gustu brzmienie MA - tylko nie mogę się zdecydować na model między BR5 a RS6 jest przepaść jak dla mnie, ale nie wyłożę 4,2k na głośniki. W związku z tym sprzedawca zaproponował mi RS5, jako coś pomiędzy. Tyle tylko, że te RS5 wyglądają biedniej nawet od BR5, to poprostu podstawkowe w większej obudowie, do tego mało na ich temat opinii. Wobec tego, czy warto dołożyć 500zł do RS5 względem BR5 no i czy będą grały podobnie do RS6? Pomieszczenie 12m2, muzyka elektroniczna, trochę rocka, przewaga kino(z subem). Ampli po dzisiejszym dniu zdecydowałem się na kupno H/K 445, bo gra genialnie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym został przy BR5 + Hk 445.
Monitor%20Audio%20Bronze%20BR5.jpg


Sprawdź tylko ceny dla niebieskich.
 

Monis

New member
Witam
RS5 nie zagrają tak jak RS6. Z drugiej strony, RS6 są moim zdaniem za duże do twojego pomieszczenia.
Do 12m2 pomyśl może nad RS1, tym bardziej, że masz suba.
 

Potito

Banned
Dokladnie - przemysl zakup czegos mniejszego do 12m2. MA sa glosnikami ktore graja efektownie i glosno ;) Bas tez maja sporawy. Seria BR w takim malym pomieszczeniu zupelnie sie nie odnajdzie. Jedynie RS i najlepiej RS1 lub wlasnie RS5.
 

srekal34

New member
Monis napisał:
Witam
RS5 nie zagrają tak jak RS6. Z drugiej strony, RS6 są moim zdaniem za duże do twojego pomieszczenia.
Do 12m2 pomyśl może nad RS1, tym bardziej, że masz suba.
To się domyślam że tak nie zagrają ;) ale czy zagrają lepiej niż BR5?
RS1 nie wchodzą w rachubę bo podstawek nie mam ;)

@Potito
Przecież bas w RS5 jest większy niż w BR5... a może się mylę.

Podobały mi się jeszcze KEFy IQ50, ale tam nie było wcale basu, a Pan Spzedawca powiedział że bas z suba w stereo to profanacja i mówił że KEFy za mało uniwersalne...
 
Ostatnia edycja:

Potito

Banned
W mniejszym pomieszczeniu RS5/6 pokaza o wiele wieksza klase niz ogolnie seria BR. Zreszta w zasadzie w kazdym zakresie. Odsluchiwalem wszystkie modele MA i zdecydowanie polecam serie RS. Stosunek cena jakosc jest rewelacyjna wlasnie dla serii RS. GS moim zdaniem juz sie nie oplaca. Graja troszke za bardzo "ugrzecznionym" dzwiekiem - szczerze to ich brzmienie bylo o dziwo mniej wciagajace niz serii RS.
 

srekal34

New member
Potito napisał:
W mniejszym pomieszczeniu RS5/6 pokaza o wiele wieksza klase niz ogolnie seria BR. Zreszta w zasadzie w kazdym zakresie. Odsluchiwalem wszystkie modele MA i zdecydowanie polecam serie RS. Stosunek cena jakosc jest rewelacyjna wlasnie dla serii RS. GS moim zdaniem juz sie nie oplaca. Graja troszke za bardzo "ugrzecznionym" dzwiekiem - szczerze to ich brzmienie bylo o dziwo mniej wciagajace niz serii RS.

Ok, a jak wypada RS5 na tle RS6? Jak bardzo gorszy dźwięk wydaje? Bo różnica w cenie prawie dwukrotna
 

Potito

Banned
- Model RS5 ma mniej basu od BR5 chociazby dlatego ze posiada tylko jeden glosnik basowy.

- Roznica pomiedzy RS5 a RS6 tkwi praktycznie tylko i wylacznie w podstawie basowej i polecalbym go na wieksze pomieszczenie niz 12m2 - w Twoim przypadku RS5 beda na styk.

PS.
Pamietaj tez o takim drobiazgu ze MA musi miec troszke wolnej przestrzeni od sciany - otwor bas reflex maja z tylu i jezeli pzytulisz ich tylna scianke do sciany mozesz miec troche malo przyjemne brzmienie niskich tonow. W przypadku RS5 wystarczy niewielka odleglosc ale warto ja zachowac
 

srekal34

New member
Potito napisał:
- Model RS5 ma mniej basu od BR5 chociazby dlatego ze posiada tylko jeden glosnik basowy.

- Roznica pomiedzy RS5 a RS6 tkwi praktycznie tylko i wylacznie w podstawie basowej i polecalbym go na wieksze pomieszczenie niz 12m2 - w Twoim przypadku RS5 beda na styk.

PS.
Pamietaj tez o takim drobiazgu ze MA musi miec troszke wolnej przestrzeni od sciany - otwor bas reflex maja z tylu i jezeli pzytulisz ich tylna scianke do sciany mozesz miec troche malo przyjemne brzmienie niskich tonow. W przypadku RS5 wystarczy niewielka odleglosc ale warto ja zachowac
Odległość z tyłu nie jest problemem ;)
Czemu tylko tak mało w internecie o RS5(nawet zagranicznym) wszędzie jest w sklepach a opinii jak na lekarstwo...
 

Potito

Banned
Na sile RS6 mozna wpakowac w 12m2 ale nie wysterujesz ich w normalny sposob - konieczne byloby zatykanie otworow bass reflex piankami dla obnizenia dudnienia. Teraz tylko nalezy dac sobie odpowiedz po co kupowac o wiele drozsze glosniki i je "zatykac" aby osiagnac w miare dobre brzmienie jak mozna kupic RS5 za o wiele mniejsze pieniazki i miec podobny efekt
 

don111

Banned
RS5 będą miały podobną ilość basu do BR5, tu jest 1x 16,5cm głośnik a tam 2x 13cm...
w 12m obydwie kolumny zagrają nieźle, choć wiadomo że im większe pomieszczenie tym lepiej dla dźwięku (tutaj optimum to ok 20m)
 

mario1969

New member
Don Też spać nie możesz. Bo ja powinien iść spać 2x. Nie doczytałeś że chodziło o różnicę SR5 i SR6. Ty piszesz o BR5. Życzę Miłego Poranku Dobranoc
 

Monis

New member
Naprawdę pomyśl nad RS1 tym bardziej, że jest to to samo co RS5 tylko w innej obudowie.
Podstawki możesz dokupić, nie muszą być oryginalne i pewnie wyjdzie taniej od samych RS5, może na jakieś sensowne kable zostanie.
Nie wiem z jakiego powodu, nie znam się na tym, ale - trochę generalizuję - od monitorów dźwięk się o wiele łatwiej "odrywa".
Nie wiem jak to opisać, ale jest to bardzo miłe w odsłuchu i chyba pożądane zjawisko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
RS 5 - to już inna klasa:
h63mo232.gif


Eleganckie, super cienkie RS5 jeszcze bardziej poszerzą bogaty dźwięk z RS1, do którego dodadzą genialne wyczucie rytmu i dynamikę. Czysta linia i kompaktowy wygląd wpasują się w wystrój wnętrza i wciągną słuchacza w muzyczny spektakl.

Kluczowe cechy:
- zaawansowany projekt przetwornika wysokotonowego w celu zapewnienia wysokiej czystości dźwięku
- lepsze przetwarzanie basu
- wysokiej jakości zwrotnice
- przetworniki dopasowane do reszty modeli z serii dla zapewnienia lepszej integracji dźwiękowej w systemie kina domowego
- naturalna okleina



Specyfikacja

Moc maksymalna: 100 W
Konstrukcja: dwudrożna
Przetworniki: wysokotonowy 2,5 cm C-CAM Gold Signature, nisko-średniotonowy 16,5 cm C-CAM
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 30 kHz
Skuteczność: 90 dB
Impedancja: 6 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 40-100 W (RMS)
Obudowa: skierowany do tyłu bas-refleks
Wymiary: 800 mm x 185 mm x 220 mm (HxWxD)
Waga: 11,7 kg

To jest to :D:D:D
 

don111

Banned
mario1969 napisał:
Don Też spać nie możesz. Bo ja powinien iść spać 2x. Nie doczytałeś że chodziło o różnicę SR5 i SR6. Ty piszesz o BR5. Życzę Miłego Poranku Dobranoc
masz rację, ale wyszło dobrze :D
zamiast RS6 które będa za duże na 12m można rozpatrzeć właśnie niewymienione wcześniej RS5 ;)

co do RS1 vs RS5 to oczywiste, że RS5 to nie to samo co RS1 z własną "podstawką", to większy litraż i inna specyfika basu, na 12m może bardziej byłyby odpowiednie właśnie RS1, chyba że ma być sporo basu, w miarę nisko schodzącego
 

Potito

Banned
Kolega we wczesniejszym poscie pisal ze nawet iQ50 mialy zdecydowanie za malo basu, a jakby nie bylo jest to kolumna z glosnikiem basowym. XQ20 sa genialne ale basu maja jak na lekarstwo :)

Do tego cena XQ20 jest "z lekka" wyzsza :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
srekal34 napisał:
To się domyślam że tak nie zagrają ;) ale czy zagrają lepiej niż BR5?
RS1 nie wchodzą w rachubę bo podstawek nie mam ;)

@Potito
Przecież bas w RS5 jest większy niż w BR5... a może się mylę.

Podobały mi się jeszcze KEFy IQ50, ale tam nie było wcale basu, a Pan Spzedawca powiedział że bas z suba w stereo to profanacja i mówił że KEFy za mało uniwersalne...

te KEFy sa do innej muzyki, pamietaj o tym, bo KEF IQ daje wiecej szczegolow, za to MA do muzyki dynamicznej sa rewelka
 
Do góry