moje porównania panasów

1siedem

New member
od wielu dni czytam o tv, od 2 dni je oglądam wsklepach.
MOje obserwacje-:
panasy mają znacząco lepszą powłokę antyodblaskową niż samsungi serii B <550, 650> i lg <PQ,PS> (samy i lg są bardzo podobne )
- panasy mają gorszą biel - nie są w stanie uzyskać takiej bieli co samungi, przy czym u sama można wręcz przesterować biel , że jest zbyt mocna i nie różnicuje póltonów i detali)
- wszystkie panasy mają dobrą jakość (oglądałem serie X, C, S , G)
Na BR nie ma znaczącej różnicy między nimi i wszystkie nie potrafią dać takiej bieli jak samsung.
Jeśli chodzi o szczogółowość, odcienie, detale w miejscach ciemnych samy i panasy porównywalne, bez przewagi wyraźnej dla jedenj ze stron.
No niestety w sumie samsung (650) w porównaniu do G10 jest jednak ciekawszą propozycją- a dodatkowo ma więcej możliwości i wodotrysków
PS pozytywnie zaskoczyły mnie LCD philipsa i samsunga , przy czym ten ostatni odbija światło tak samo jak plazmy !!!!
PPS oczywiście znam ograniczenia porównywania tv w salonach (ale ustwieniami bawiłem się i sprawdzałem co który może na tym samym sygnale)
pozdrawiam
No i przkonajcie mnie do Panasa, na kórego dotychczas stawiałem
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jeśli ci zależy na samej bieli to kup Sama a jak na całokształcie obrazu, nie przejaskarawionych kolorkach (naturalnych) to tylko panas a poza tym w domu nie widać tej szarej bieli a nawet jeśli to dla mnie właśnie ta szara biel jest dla mnie wspaniałą rzeczą a dlaczego ? ano dlatego że po raz pierwszy moje oczy mogą odpoczywać razem ze mną ogladając telewizje. Wiem co mówię mam w domu jeszcze jednego LCD Sama 40" i miałem na tamtym miejscu co jest teraz panas 26" LCD Sama.

Ale decyzja należy do ciebie, ja już mam swojego faworyta :D
 

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
Jeśli ci zależy na samej bieli to kup Sama a jak na całokształcie obrazu, nie przejaskarawionych kolorkach (naturalnych) to tylko panas a poza tym w domu nie widać tej szarej bieli a nawet jeśli to dla mnie właśnie ta szara biel jest dla mnie wspaniałą rzeczą a dlaczego ? ano dlatego że po raz pierwszy moje oczy mogą odpoczywać razem ze mną ogladając telewizje. Wiem co mówię mam w domu jeszcze jednego LCD Sama 40" i miałem na tamtym miejscu co jest teraz panas 26" LCD Sama.

Ale decyzja należy do ciebie, ja już mam swojego faworyta :D

Dobrze piszesz kolego @broda1975.
W 100% się z tym zgadzam.
 

1siedem

New member
na "zimnych ustawieniach" kolory są przesunięte w stronę koloru niebieskiego i przez to bardzij zimne. Biel wowczas zyskuje przez zmniejszenie swiecenia kolorów ciepłych.
Wiem ,że jak nie bije po oczach to i oczom lżej ale widziałem jak wygląda śnieg na panasach i niestety był szary... Tak jajkby ktoś zrobił zdjęcie bez korekcji ekspozycji...
 

HILUX

New member
panasy mają znacząco lepszą powłokę antyodblaskową niż samsungi serii B <550, 650> i lg <PQ,PS> (samy i lg są bardzo podobne )
dziwne bo ja widziałem zdecydowanie odwrotnie ... porównywałem 42x10y i 42psb450 ... bezpośrednio koło siebie .... samsung miał znacznie mniejsze odblaski ... LG właściwie nie ma powłoki więc nie są podobnedo jakiego panasonica porównywałeś ?
 

Klisman1987

New member
Dwóch moich znajomych ma samsungi i są podnieceni maksymalnie. Tylko ze ja ich zupełnie nie rozumiem bo kolory są tak bardzo sztuczne ze moje oczy tego nie tolerują. Ja wybieram panasonica za jego naturalne kolory.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja nie zgodzę się że biel na X10Y jest szara , gram od pewnego czasu w Forzę 3 i menu tej gry jest całe białe, więc mam idealny przykład na to że biel szara nie jest.
 

1siedem

New member
wrx- trzeba dokonywać korekty albo mierzyć pod szarą kartę, niby w cyfrowkach można potem coś wyciągać ze spartolonej ekspozycji, zwłaszcza w rawach ale to nie to samo

Z tego co piszecie o swojej bieli zmusi mnie do jeszcze jednej wizyty w sklepie.
Co ciekawe wg moich oględzin kolory samsunga nie miały w sobie nic ze sztuczności.
A co do powłoki odblaskowej - tu nie dam sie przekonać- w dwóch sklepach to samo - jednoznacznie panasy są lepszę (wszystkie czy to seria x , s czy G) W samach zarówno światła jak i białe lodówki stojące naprzeciwko odbijały się zdecydowanie bardziej niż w panasach.
 

kojer

New member
1siedem napisał:
wrx- trzeba dokonywać korekty albo mierzyć pod szarą kartę, niby w cyfrowkach można potem coś wyciągać ze spartolonej ekspozycji, zwłaszcza w rawach ale to nie to samo
Mylisz ekspozycję z balansem bieli. Jak robisz w rawach to balans bieli możesz sobie ustawić dowolonie i to jest jedna z największych zalet robienia używania RAW.
 

1siedem

New member
uwierz mi ,że rozróżniam te 2 rzeczy.
Szary śnieg na zdjęciu to efekt złej ekspozycji - zakładam brak korekty przy robieniu odbitki z nagatywu lub rawa.
Balans bieli w cyfrze to temperatura barwowa - mierzona zwykle w stopniach Kelvina
pozdrawiam ;)
 

1siedem

New member
chodzi o to ze kolor pozbawiony odcieni ciepłych czyli zimny (bardziej niebieski) może robić wrażenie bardziej białego. Jeżeli Jeden z Użytkowników pisze ,że obserwuje taki efekt przy kolorach zimnych to sytuacja ta asugeruje mi to co opisałem.
Ja obserwowałem w panasach trudność w uzyskaniu czystej bieli (tak naprawdę bardzo rzadko występującej w naturze) i wyraźną tendencję do świecenia na szaro.
 

kojer

New member
1siedem napisał:
uwierz mi ,że rozróżniam te 2 rzeczy.
Szary śnieg na zdjęciu to efekt złej ekspozycji - zakładam brak korekty przy robieniu odbitki z nagatywu lub rawa.
Balans bieli w cyfrze to temperatura barwowa - mierzona zwykle w stopniach Kelvina
Wybacz, ale wygląda, że nie bardzo. Zdecyduj się o czym piszesz albo doczytaj do czego służy szara karta. I jak najbardziej mając RAW bez problemu da się uzyskać biały śnieg. Ale to kompletny OT w tym wątku więc jak dla mnie koniec.
 

1siedem

New member
no pewnie ze się da z rawa - jak negatywu da się dużo wyciągnąć.
i wiem do czego służy szara kartA- wiem to od dawna , jeszcze z czasów analogowej fotografii, w której zreesztą dalej siedzę
 

kojer

New member
1siedem napisał:
no pewnie ze się da z rawa - jak negatywu da się dużo wyciągnąć.
i wiem do czego służy szara kartA- wiem to od dawna , jeszcze z czasów analogowej fotografii, w której zreesztą dalej siedzę
Z RAW odnosnie białego śniegu możesz uzyskać dokładnie to co chcesz (to, że reszta kolorów może być przekłamana to inna sprawa), wszystko zależy od oświetlenia. Ale porównywanie kiepsko naświetlonego negatywu i odbitki do TV jest słabe. Inne meduim. Tu raczej możnaby porównywać do spapranego ustawieniu balansu bieli w cyfrówce a i to nie do końca. W Panasonikach kosztem lepszej czerni poswięcono trochę jakość białego. Gdzieś (nie pamiętam w którym wątku) jest opis jak sobie poprawić biały zmieniając parametry w menu serwisowym, ale opisujący szybko wrócił do normalnych ustawień
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
I tak najwiecej na jakość obrazu wpływa czerń i neutralność kolorów, a tu panasonik ma się dobrze :)

A poza tym, to dużo białego jest podczas transmisji sportów zimowych, wiec w sumie od marca do listopada nie ma sie do czego przyczepić ;) :D
 

1siedem

New member
kojer - to fakt porównanie moje było trochę bardziej obrazowe i nie miało się tyczyć techniki. Widziałem jak ludzie naświetlali zimowe slajdy , gdzie korekcji nie stosowali i otrzymywli szary śnieg. <jak wszyscy zapewne wiedzą slajdy raz naświetlony taki już pozostaje> Wystarczy tego gadania nie na temat.
Dzisuaj oglądałem w sklepie - obok stały panas serii x i lcd le 650 samsunga. Miały ten sam film demo. Samsung odbijał znaznie bardziej niż panas. (wiem, lcd ) nie było tam warunków do porówania plazm sama i panasa.
 
Do góry