Moje pierwsze LCD - doradźcie

zuch111

New member
Preferowana marka : Sony, inne
Preferowana technologia :LCD
Preferowana wielkość ekranu : 37-42 cale
Jaki sygnał ?: N - cyfrowa
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: Na wprost, czasem jednak z boku.
Jaka odległość od ekranu ? ok 2,5-3 m
Jakie urządzenia do podłączenia? N-turbodekoder, kino domowe Sony
Jaka klasa cenowa? 3.000 - 3.500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ?: Oglądanie o różnych porach, najczęściej jednak po południu i wieczorem. Pokój od południowej strony, preferowana matowa matryca.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 lub więcej
Ma stać czy wisieć? będzie stał
Jaki masz ulubiony program? Filmy na HBO HD i N-film HD, liga mistrzów
Czego oczekujesz od telewizora ? aby współgrał z kinem domowym i n-turbodekoderem po HDMI, czystych i żywych kolorów przy oglądaniu filmów i płynności w oglądaniu kanałów sportowych
Full Hd czy HD ready ? Full HD
Czy masz swoich faworytów ? sony 40W5500, ale szukam też alternatyw dla tego modelu.

Z góry dziękuje za porady.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Uważam że będzie najlepiej jak kupisz sobie swego upatrzonego faworyta i będzie ten telewizor dobrze współpracował z Twoim kinem domowym tej samej firmy.Raczej się na niego zdecyduj.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Obejrzyj obraz na Philips 42PFL7404H lub model 8404H. Dwa bardzo dobre TV LCD. Ja użytkuję model o przekątnej 32 PFL7404H i jestem bardzo zadowolony.
Przeczytaj również opinie w necie na temat tych modeli.
Phil robi b.dobre TV LCD.
Ale ty wybierzesz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to powinieneś trochę zmienić warunki z uwagi na odległość od ekranu i chęć korzystania z sygnału HD:
Panasonic 42 s10
JVC 42 DV1
Toshiba 42 ZV 635
To najmniejsze przekątne do Twoich podanych warunków.
 

zuch111

New member
Czy wielkość przekątnej 42" nie będzie za duża. Obecnie mam TV CRT 29" i faktycznie jest za mały. Znając życie to pierwsze wrażenie przy zmianie na 42" będzie dość mocne.
Nie upieram się przy modelu firmy Sony, ale zależy mi na dobrym odbiorze z dekodera N-ki i dobrej współpracy z kinem domowym firmy Sony. Przez kino domowe mam puszczony dźwięk złączem audio. Zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu sygnału dźwiękowego.
Przyglądam się Toshibie i Panasonicowi, a jak w przypadku tych firm wygląda połączenie z innymi urządzeniami, bo wiem że sony niestety faworyzuje urządzenia swojej firmy.
Dziękuje za dotychczasowe sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla interesu lepiej jak kupisz mniejszy telewizor - bo z czasem będziesz wymieniał na większy :grin:.
Ale dla Twojego interesu lepiej jak kupisz większy ekran - tym bardziej że przy Twoich warunkach będzie extra.
 
Do góry