[Nasze Zestawy AV] moj zestw audio-video w bloku

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygląda fajnie, ja bym tam dorzucił jeszcze jakiegoś sieciowca, no i blu, cd i bd ; )
Musi być jakaś równowaga dla tych wszystkich srebrnych denków na forum, a czarny też robi robotę.
Chociaż jak masz HTPC nie wiem czy jest taka potrzeba, a HTPC przy sprzęcie świetna sprawa.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Hmmm....tak się niby mówi że nie mam ciśnienia ale...króliczka trza gonić ;)
Sprzęt teoretycznie już zakupiony, praktycznie czekam aż przybędzie ;)
Teraz to mi spokoju kolumny nie dają, na bank na razie będzie system 5.1 a docelowo 5.1.4.
Atiz i jak 1510AE, jesteś zadowolony, słyszysz różnicę między amp av VS. wzm???
U mnie to było jakby kolumny nowe życie dostały gdy pod wzm je miałem podpięte w muzyce stereo.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Bali roznica jest bardzo duza. Spojrz na odpowiedz do kapusty ;)
 

artiz_

New member
Bez reklam
Sieciowiec nie jest mi chyba potrzebny ewentualnie moze kiedys podłacze DAC do htpc. Itak filmy mam na dysku i z tam tad puszczam filmy. Natomiast w tej chwili wazny dla mnie jest zakup odtwarzacza CD/bluray
 

artiz_

New member
Bez reklam
nie no, wygląda naprawdę spoko i do tego ma fajną cenę :)
W tej obudowie szkoda tylko ze sa porty od usb i audio z frontu.Moim zdaniem szpecą one wyglad całego frontu. Ale nic innego nie znalazłem w rozsadnej cenie. Do obudowy masz tez pilot ktory całkiem fajnie sobie radzi z KODI. Praktycznie HTPC obsługujesz z pilota.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciekawi mnie co taki htpc posiada. Jest dzisiaj wogole sens posiadania htpc?

Czym to sie rozni od smarttv i wpietego dysku? (Od strony funkcjonalnej) ?
 

piechu

Member
Bez reklam
Ano różni się tym, że htp to kombajn, z poziomu, którego uruchomisz każdy plik video, każdy plik audio, możesz siedząc na kanapie przed tv sobie streamować gry z potężnego kompa, który stoi w drugim pokoju, uruchomisz normalnie działającą przeglądarkę, tidala, spotify, streaming z NASa i co tam jeszcze chcesz. Możesz w nim zamontować napęd BD. Sam rozmyślam, nad tanim htpc.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie audio video odtwarza mi tv, nie mam z tym problemu.

Spotify sa apki na tv i telefonie, wygodna obsluga.

Przegladarke, czy otomoto, czy olx wole ogladac na telefonie i wrazie w. Przeslac mirror scrremingiem do tv.

Filmu z cda i innego typu tez z telefonu do tv za pomoca TVcast

W gry na tv nie gram, no i jedynie naped bd nie uzywam. Wiec jak dla mnie HTPC praktycznie strata kasy.
 

collider

New member
Bez reklam
Wszystkie audio video odtwarza mi tv, nie mam z tym problemu.

Spotify sa apki na tv i telefonie, wygodna obsluga.

Przegladarke, czy otomoto, czy olx wole ogladac na telefonie i wrazie w. Przeslac mirror scrremingiem do tv.

Filmu z cda i innego typu tez z telefonu do tv za pomoca TVcast

W gry na tv nie gram, no i jedynie naped bd nie uzywam. Wiec jak dla mnie HTPC praktycznie strata kasy.

Dokladnie. Dzisiaj nawet byle smartfon posiada mirroring i dlna wiec sens posiadania takich urzadzen jest kontrowersyjna. Jednak skoro sa znaczy, ze znajduja nabywcow.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Htpc mam po to aby ogladac filmy z niego. Z tego co sie orientuje zaden tv nie obsługuje dzwieku trueHD master audio HD itp. Wczesnien miałem raspberry pi 1,2 android boxy i zaden nie potrafił obsłuzyc max dts a w htpc mam wszystko .dla mnie ten sprzet jest niezbedny
 

piechu

Member
Bez reklam
Wszystkie audio video odtwarza mi tv, nie mam z tym problemu.

Spotify sa apki na tv i telefonie, wygodna obsluga.

Przegladarke, czy otomoto, czy olx wole ogladac na telefonie i wrazie w. Przeslac mirror scrremingiem do tv.

Filmu z cda i innego typu tez z telefonu do tv za pomoca TVcast

W gry na tv nie gram, no i jedynie naped bd nie uzywam. Wiec jak dla mnie HTPC praktycznie strata kasy.
Każdy ma inne potrzeby - ja uważam, że htpc ma sens, bo można w jednym pudełku zmieścić ileś urządzeń. Np. zamiast sieciowca z Tidalem (tak a propos Twoich Tidalowych rozkminek) za kilka tysięcy złotych możesz sobie złożyć htpc za paręset złotych, dołożyć do tego jakiś spoko DAC i masz fajnie grający sprzęt.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja sobie nie wyobrażam dzisiejszego salonu KD bez HTPC/PC.
Jednym kliknięciem wrzucam wizje na duży tv i mam wszystko czego chcę.
Do tego bezprzewodowa myszka/klawiatura.
Teledyski, YT, sieć, muzyka, filmy, zdjęcia itd.
Na PC jest o wiele szybciej i sprawniej.
Do tego są na rynku świetne obudowy które można postawić przy sprzęcie.
Dla mnie rewelacja.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja sobie nie wyobrażam dzisiejszego salonu KD bez HTPC/PC.
Jednym kliknięciem wrzucam wizje na duży tv i mam wszystko czego chcę.
Do tego bezprzewodowa myszka/klawiatura.
Teledyski, YT, sieć, muzyka, filmy, zdjęcia itd.
Na PC jest o wiele szybciej i sprawniej.
Do tego są na rynku świetne obudowy które można postawić przy sprzęcie.
Dla mnie rewelacja.

Dokladnie to samo robie z swojego smartfona czy tabletu. Zaden problem :).
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To jedyna roznica to teoretycznie brak dzwieku w wysokiej rozdzielczosci (bynajmniej w teori), dziwne zeby np. Ampli po dlna nie odczytal filmu z dysku z najnowszymi kodekami.

Kapusta na co komu bebechy w htpc. Jedynie chyba do grania.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Troszkę się u mnie pozmieniało.
także mały update.
nie mam już raspberry pi2 zamista tego wylądowało HTPC,
natomiast zamiast amplitunera 2200W znalazł się brat bliźniak 3200W.
No i najnowszy nabytek PMA-1510AE :)
I tym sposobem zostałeś bohaterem w swoim domu ;)
Gratulacje, miło patrzeć jak sprzęt się rozrasta :)

Pisałeś coś o blu rayu, nie myślałeś aby do HTPC jakiś lepszy napęd wrzucić, a do kompletu do wieży osobny CD z wyższej serii?
 

Rafal7

Banned
O pliku audio, bo podłączanie telefonu pod wzmacniacz kablem jack i mówienie ze to taka sama jakość, to nawet tego nie skomentuje.
 
Do góry