mój pierwszy telewizor

ostriano

New member
Witam, wprowadziłem się na nowe mieszkanko i stanąłem przez ważnym wyborem. Chcę zakupić swój pierwszy telewizor, mam nadzieję, że pomożecie mi w tej kwestii bo czytając wszystkie opinie i testy czuję się skołowany :? początkowo się napaliłem na plazmę Panasonica 50ST60, ale raz, że małżonka krzyczy, że za drogi a dwa że może trochę przy duży jednak, no więc może 46-47" LED..
Od swojego telewizora wymagam przede wszystkim, żeby spełniał swoją podstawową funkcję: wyświetlał filmy w super jakości. Najczęściej ściągam filmy z netu w dobrej rozdzielczości, dlatego zależy mi żeby bez problemu podłączać się albo dyskiem albo pendrivem i po prostu oglądać. Aha i z polskimi napisami, fajnie jakby była regulacja wielkości napisów. Jeśli chodzi o dźwięk to na pewno podłączę kino domowe. TV ma być zawieszony na ścianie na przeciwko ogromniastej kanapy : )

kasa jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to 3 000 zł, z góry dzięki za pomoc

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? sam aneks ma 27m2, wnęka w której stoi kanapa i będzie stał telewizor ma jakieś 14m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, możliwie "na płasko" do ściany
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony (patrząc na telewizor)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam, nowe mieszkanie nowy sprzęt
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? zależy mi na wysokiej jakości, lubimy z żonką obejrzeć film wieczorem w dobrej rozdzielczości. Chciałbym bez problemu oglądać filmy ściągnięte z netu, zależy mi na obsłudze polskich napisów i regulacji ich wielkości.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka
10.Jakie urządzenia ? kino domowe, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? skomplikowane menu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? fajnie jakby miał, ale nie jest to główny wyznacznik
 
Do góry