Modyfikacja - jakie fronty do ampli HK AVR 165 do 16m2

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak w temacie - modyfikacja
HK AVR 165 jest budżetowym ampkiem (żeby nie powiedzieć "nisko"), więc nie napędzi kolumn z wyższej półki tym bardziej, że powierzchnia pomieszczenia to tylko 16m2.
Dotychczas stereo odbierałem na podstawkach USER S-520 na dedykowanych standach.
W przypadku KD jako surround i central dodatkowo pracowały INFINITY PRIMUS bez suba.
Ponieważ w "miarę jedzenia apetyt rośnie", odnoszę wrażenie USZATKI do stereo zdecydowanie tak, ale do KD (zwłaszcza, że bez suba) to za mało basu. Dlatego planuję:
USZATKI z frontu przesunąć na tyły w miejsce INFINITY, a na froncie postawić nowe z lepszym basem. Central zostanie INFINITY. Bez suba.
Wiem, że to trochę jak kombinacja alpejska, ale tak to sobie wymyśliłem.
70% kino, 30% muzyka (hard - rock) Black Sabbath, (rock) Pink Floyd, David Gilmour).
Budżet do 1,5K, więc celuję w używki.
...aaa i jeszcze jedno. Kolumny będą stały dosunięte tyłami do ściany, więc bass- reflex przedni. Czy tak?
Proszę o pomoc i sugestie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Z doświadczenia wiem że przy dosunietych kolumnach do sciany basreflex z przodu od tak sprawy nie załatwi,wiadomo też że tylni nie skreśla ich z przysuniecia do tylnej ściany .Wszystko zależy od konstrukcji całej kolumny i właściwości akustycznych pokoju.Pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Infinity Primus to specyficzne kolumny ,może Ci się uda dostać JBL Studio to bardzo dobre kolumny dynamiczne ale kulturalne ,z tym że w tym metrażu sugeruję mniejsze (Studio 290 będą za duże)

W przypadku tego bas-reflexu ,kiedyś miałem Monitor Audio MR4 ,które mają dwa otwory oba miałem otwarte ,ale co najważniejsze nawet gdy były bardzo dosunięte do ściany to nie dudniły ,co prawda przestrzeń siadła (a to największa ich zaleta) ale nic innego niepokojącego się nie działo
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
przemko77

W pierwszym poście napisałem, że surroundy Infinity Primus wylecą i zostaną zastąpione przez przeniesione z frontu podstawkowe USHER S-520.
Zatem poszukuję kolumn które staną na froncie w miejscu USZATKÓW i zagrają z HK AVR 165
JBL, MR4 czy MR6 mają bass-reflex z tyłu (kolumny będą dosunięte do ściany i MR6 chyba za duże na 16m2).
Dzięki za sugestię.
Proszę o dalsze propozycje.
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
Zaiste. Nie ma nikogo kto mógłby mi doradzić w doborze kolumn?
Święta...święta... i po..., a tu - cisza.
Jedynie: ikar 1975, przemko77 i Borixon podzielili się uwagami i sugestiami - za co serdecznie dziękuję!
Wiem, że kwota do 3k nie jest powalająca, ale zarówno amplituner jak i pomieszczenie nie powala na kolana, więc po co przepłacać. Rzecz w tym, żeby treść nie przerosła formy. Może ktoś z forumowiczów ma do odsprzedania używki?
Podniosę temat:
Jakie fronty do ampka HK AVR 165? Pomieszczenie 16m2, bass-reflex z przodu ponieważ będą dosunięte do ściany.
Byłem na odsłuchach.
W jednym salonie posłuchałem kolumn VISATION w dwóch wariantach i DALI IKON. W drugim salonie zaproponowano mi AUDIOVECTOR. I co z tego, że VISATION dobrze brzmiało, jak koszt to 6k lub 10k za parę, czyli co najmniej dwa razy tyle ile przeznaczyłem. Fajnie brzmiały, ale salonie świetnie "wygłuszonym", a jak byłoby to w moich warunkach? "Udusiłyby" się. Żaden z salonów nie zgodził się na wypożyczenie za kaucją. Propozycja padła, abym ze swoim "klockiem" i przyjechał do nich. No i co? Tam będą brzmiały świetnie, bo i elektronika "wyższa", a w domu...?
Konkluzja * nie wierzę w odsłuchy!
Pozdrawiam i Dosiego Roku.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pomysł nad Audio Academy Phoebe lll, to fajne kolumny do muzyki zwłaszcza i zjadają te znane marki na starcie.. szukaj kolumn powyżej sumy i ogarnij rabat :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Audiovector są drogie - zawsze były drogie .Jeżeli w tą stronę idziesz poszukaj używek Avance 506 albo coś z serii Avance Omega ,to są znakomite kolumny zbudowane na duńskich głośnikach ,a jak powszechnie wiadomo Scan Speak ,Vifa produkują wybitne przetworniki
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wiem, że kwota do 3k nie jest powalająca, ale zarówno amplituner jak i pomieszczenie nie powala na kolana, więc po co przepłacać. Rzecz w tym, żeby treść nie przerosła formy. Może ktoś z forumowiczów ma do odsprzedania używki

Podniosę temat:
Jakie fronty do ampka HK AVR 165? Pomieszczenie 16m2, bass-reflex z przodu ponieważ będą dosunięte do ściany.
Byłem na odsłuchach.
W jednym salonie posłuchałem kolumn VISATION w dwóch wariantach i DALI IKON. W drugim

skoro podobały się Visatony to ja bardzo polecę te :

Zestaw głośnikowy Sapphire 25 - Pylon Audio

pięknie grające kolumny ze sporą ilością basu ( niestety BR maja z tyłu , ale nie powinno być źle , kiedyś takie ( tylko z x17cm Visatona grały u mnie w pokoju 12m2 , ale BR miałem z przodu , bas pięknie nisko schodził i było go całkiem sporo )

kupisz poniżej 3kzł
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
Już zwątpiłem i ... jakże miła niespodzianka.
Serdecznie dziękuję kolegom:
ikar1975; przemko77; Borixon; Kejup; mors111 za sugestie i komentarze.
Wasze propozycje są nadzwyczaj celne - trafiają w mój gust, budżet i HK AVR 165 który pod którym będą "chodziły". Myślę, że będę miał jeszcze parę pytań, które nie sprawią Wam kłopotu.
Dziękuję i pozdrawiam.
korabek1
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Audiovector są drogie - zawsze były drogie .Jeżeli w tą stronę idziesz poszukaj używek Avance 506 albo coś z serii Avance Omega ,to są znakomite kolumny zbudowane na duńskich głośnikach ,a jak powszechnie wiadomo Scan Speak ,Vifa produkują wybitne przetworniki

Byłem u użytkownika Avance Signature (nie wiem jaki konkretnie model) i brzmiały świetnie.

Pomysł nad Audio Academy Phoebe lll, to fajne kolumny do muzyki zwłaszcza i zjadają te znane marki na starcie.. szukaj kolumn powyżej sumy i ogarnij rabat :)

Fajne kolumny. W sam raz na ten metraż. Tylko nie wiem jak zagrają z Harmanem. Trzeba sprawdzić.

Pylony Sapphiry 25 bym odpuścił. Bardzo nie lubią bliskiego ustawienia względem ścian. Zadudnią tak małe pomieszczenie.
 
Do góry