Moduł CAM lepszy gorszy do LG42LF652V

wiat

Member
Jestem przed zakupem modułu CAM do TV LG 42LF652V (w planach zakup TV na dniach).
Ponieważ TV ma wbudowany DVB-S2 to zastanawiam się właśnie nad modulem CAM do pakietu na kartę Smart HD+ kodowanie w Conax

Wybrałem dwa moduły conax CAM:
1. Moduł CAM Conax - firmy Smit
2. Moduł TechniCrypt CX - firmy Technisat

Podpowiedzcie z praktyki, który z tych modułów będzie lepiej się sprawował - stabilna praca, szybsze przełączanie kanałów.
Czy może są równoważne i brać tańszy bo nie będzie różnicy w funkcjonalności.
 

wiat

Member
Z tych dwóch Smith ponieważ tego modułu używają sieci kablowe

@przemko77, a używają go dlatego bo jest tańszy, czy technicznie lepszy.
Ogólnie po przejrzeniu opinii w sieci też skłaniam się wstępnie do Moduł CI Conax Smit CAM.

Chodzi mi również o opinie osób, które mają taki zestaw i go użytkują fizycznie.
Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów ma właśnie taki zestaw

LG 42LF652V + Moduł CAM Conax Smit
http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1388-modul-conax-smit-cam
lub
LG 42LF652V + Moduł CAM Technisat TechniCrypt CX
http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2460-modul-conax-technicrypt-cam

To zapytam, nie ma problemów co do współpracy takiego kompletu TV - Moduł CAM - Smart HD+
Czy stabilnie pracują moduły w tym TV (nie zawieszają się), szybko następuje przełączanie kanałów.
Wszystkie opinie za i przeciw mile widziane, pozwoli to na wyrobienie zdania co do wyboru pod względem technicznym możliwie najlepszego rozwiązania.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę zwrócić uwagę , czy Twój przyszły operator nie paruje modułu CAM CI+v.1.3 z kartą warunkowego dostępu . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wiat

Member
Witam uprzejmie,

Proszę zwrócić uwagę , czy Twój przyszły operator nie paruje modułu CAM CI+v.1.3 z kartą warunkowego dostępu . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Smart HD+ nie jest parowana z modułem, tunerem.
Wróćmy do sedna tematu czyli współpracy modułów CAM z LG
 

accu

New member
Bez reklam
Smart HD+ nie jest parowana z modułem, tunerem.
Wróćmy do sedna tematu czyli współpracy modułów CAM z LG

Witam uprzejmie,

Masz rację , smart HD+ nie jest parowana z modułem czy dekoderem . Wymaga jednak odbiornika satelitarnego HD zgodnego z DVB-S2 , MPEG-4 i systemem dostępu warunkowego Conax .
Jestem jednak "uczulony" ostatnio na parowanie , stąd moja uwaga , choć w tym przypadku jest nietrafna .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wiat

Member
To nie znaczy że musi działać bezbłędnie na każdym TV. Mam jeszcze dekoder Opticum 9600 i tam działa bezproblemowo.

@michal77
Na takich opiniach użytkowników najbardziej właśnie mi zależy bo ma to być dobry wybór pod względem technicznym - ma działać.

Możesz coś więcej opisać, z czym są problemy - wolne przełączanie, zawiesza się na kanałach HD, może przegrzewa się.
masz Moduł conax TechniCrypt CX i Smart HD+
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moduł Technisat jest raczej używany w przypadku MTV Unlimited ,chociaż oczywiście będzie współpracować z kartą Smart HD

Tak jak napisałem moduł Smith używają sieci kablowe nawet TVP zaleca używanie tego modułu do dekodowania własnych kanałów- pod tym względem moduł był testowany .

Druga sprawa to współpraca modułu z konkretnym telewizorem
 

michal77

New member
Dokładnie teraz mam Moduł conax TechniCrypt CX i kartę TNK HD włożoną w moduł Technisat. Smart HD nie miałem, ale miałem niedawno kartę TNK SD, więc prawie to samo co smart HD. Obie karty działają tak samo i mają takie same małe problemy, na moim TV.

Wszystkie kanały są odkodowane jednak jest mały problem z kanałami paczki TVN HD i Disney Chanel HD. Przy przełączaniu kanału np. z Planet+ na kanał TVN Turbo wyskakuje 'kanał zakodowany', ale przełączam dalej na TVN Style i już kanały działają.

Kanały kodowane przełączają się wolniej niż kanaly niekodowane, miałem to na obu kartach (ponoć są jakieś szybsze karty Smart HD, ale nie wiem czy przełączają szybciej kanały).

Proponowałbym Ci wziąć Smit i zobaczyć, najwyżej wymienisz na Technisat.
 

wiat

Member
Panowie dzięki za informacje, które upewniły mnie w wyborze modułu CAM

Reasumując
Ogólnie po przejrzeniu opinii tu i w sieci wygląda, że lepszym od strony technicznej będzie zakup:
Modułu CAM Conax Smit - firmy SMITH

Zobaczymy jak wyjdzie w realu współpraca tego Modułu + Smart HD+ i TV.

Muszę skompletować sprzęt na Euro2016.
 
Do góry