modele LH czy LG???

ola.b

New member
Dobry wieczor!
Mam pytanie do znawcow tematu :cool:, ktora seria telewizorow jest lepsza (czy nowsza) LH czy LG.. probuje znalezc cos w necie, ale cos mi nie idzie, wiec postanowilam zapytac wprost tu na forum :) znalazlam dokladnie 6 modeli LG, ktore mnie interesuja :
42LH 4000
42LH 7000
42LG 6000
42LG 6100
42LG 7000
oraz 42 LH 5000 ( ten jest 200Hz no i drozszy )
Szukalam poprzez ceneo i tam wiekszym powodzeniem ciesza sie tv z serii LG, dlaczego? Z tego co wyczytalam to np LH 4000 ma lepsze parametry niz LG 6100 ( chyba, ze sie myle i zle wyczytalam ).
Bylabym wdzieczna, jesli ktos podzielilby sie wiedza na temat tych modeli tv ze mna i pomogl mi w wyborze :)
No chyba, ze nie ma sie co zastanawiac i najlepiej zdecydowac sie na LH 5000..? ;)
Z gory dziekuje!
Pozdrawiam!
 

viera

New member
a mozesz zczekac jeszcze pol roku ,te modele sa tylko przejsciowkami...fakt ze LH5000 200HZ JEST REWELKA ....JEZELI NIE CHCESZ CZEKAC TO KUPUJ GO..
 

valdi71

New member
Witam "ola.b.

Modele o symbolach zawierających w nazwie "LG"...czyli np: 42lg7000; 42lg5000; 32lg3000; 32lg7000 ...to starsze modele z roku 2008.

Natomiast modele z oznaczeniem/symbolami zawierającymi w nazwie literki "LH" ....to NOWE MODELE NA ROK 2009. Czyli te które wymieniałaś między innymi 42lh7000 i 42lh5000 TO NAJNOWSZE MODELE LG !!!!

Różnią sie od poprzedników kilkoma dość ważnymi parametrami:
- posiadają tuner obsługujący MPEG4 (cyfrowa telewizja naziemna)
- mają lepsze czasy reakcji matrycy (na poziomie 2,0 - 2,4 ms)
- mają lepsze od poprzedników kontrasty

- model "7000" - jest b. cienki al ma tą "kontrowersyjn" obudowę z "dziurką pośrodku" i posiada
Bluetooth, 4 x HDMI, USB pod DIVIX, i system 100Hz

- model "5000" - jest nieco grubszy, ale wg mnie ładniejszy, nie ma bluetooth, ma 4 x HDMI, USB pod DIVIX i system 200 Hz !!!!

Osobiście waham siępomiędzy tymi dwoma...cena....MASAKRA, ALE MODELU LH 4000 nie biorę pod uwagę ze wzgldu na 3 x HDMI - poza tym to taki 7000, tyle że bez USB pod divix (tylko jpg i muza) no i bez bluetooth !

wejdź sobie na stronęLG....tam masz wszystkie opisy!!!!


Pozdro
valdi71
 

maruco

New member
jak dla mnie sprawa jest dosy prosta - zdecydowanie seria LH - to jest poprotu nowa seria TV LCD LG, w stosunku do poprzedniej serii znacznie poprawione zostaly podstawowe parametry - kontrast i czas reakcji matrycy - z tych LH rzeczywiście LH 5000 sie zdecydowanie wyróżnia - sam chętnie bym go kupił :)
 

ola.b

New member
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi :) juz wszystko jasne.
Zdecydujemy sie chyba na 42LH5000.. chyba, poniewaz mezowi jeszcze po glowie chodzi Panasonic TX-P42G10E (tylko to juz plazma). Co Wy byscie wybrali? :hmm:
 

maruco

New member
poczytaj wątek o LH5000 - znajdziesz tam wszystkie potrzebne info o tym telewizorze :) - jeżeli o mnie chodzi to dobry wybór ten LG
 

Hartson

New member
Bez reklam
Test LCD LG 42LH5000 jest zamieszczony w najnowszym numerze Audio-Video ( 6/2009 ), oraz w miesięczniku Video Mix ( 5/2009 ).
 
Do góry