mocne bassy słaby głos aktorów przyczyna ?

morarz

New member
Witam,
Posiadam amplituner Denon X2000 i do tego podłączone 4 głośniki i subwoofer w modzie LFE 80Hz, dwa głośniki JBL ES20 ustawione jako front left i right i 2 surround left i right starszego typu głośniki.
Ogólnie basy są idealnie ustawione, nie za mocne, nie za słabe, ale problem pojawia się w filmach o dużej rozdzielczości np. 1080p podczas rozmowy aktorów, mowa jest słyszana za cicho, tragedii nie ma, aktorów słychać tak jakbym gdzieś w oddali rozmawiali, przygłusza ich bass. Dźwięk w muzyce jest ok, czysty i basik jest dobry.
Ustawienia mam zrobione za pomocą mikrofonu Audyssey. I cała akcja z audyssey przechodzi bez problemu, fazy w głośnikach mam dobrze ustawione, odległości tak samo. Da się coś zrobić ?
 

popej

New member
Próbowałeś w ustawieniach audio korygować poziom dialogów i subwoofera?
Masz włączony "Dynamic EQ"? Poziom tego efektu też można regulować, powinno wpływać na ilość basu.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wiem, że to mało prawdopodobne ale może masz w opcjach ustawionego centrala? Z frontów zawsze trochę słychać dialogi ale cicho. Central głośniej gada.
 

morarz

New member
Próbowałeś w ustawieniach audio korygować poziom dialogów i subwoofera?
Masz włączony "Dynamic EQ"? Poziom tego efektu też można regulować, powinno wpływać na ilość basu.
W ustawieniach Audio subwoofer level na -12.0db, restorer mam na low. Dynamic EQ mam na "On", Ref Lev 0db, dyn vol. medium. W inne menu nie moge wejść.
Nie ma menu z poziomem dialogów.

Wiem, że to mało prawdopodobne ale może masz w opcjach ustawionego centrala? Z frontów zawsze trochę słychać dialogi ale cicho. Central głośniej gada.
Center mam ustawiony na "None".

A jaki byście polecili głośnik centralny w średniej cenie ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dokup do kompletu.
Jakbyś miał ochotę to mam idealny Acoustic Energy Aelite center na zbyciu.
Tanio oddam bo mi już niepotrzebny.
 
Do góry