Moc podawana przez HK a Onkyo

m000c

New member
Witam,

Mam pytanie dotyczące specyfikację mocy podawaną przez poszczególnych producentów (a konkretnie: HK a Onkyo).

W specyfikacji HK AVR 225 i jest:
moc w trybie stereo (FTC) 65W x 2
moc w trybie wielokanałowym (FTC) 50W x 7

Jak to się ma do np. Onkyo 605 gdzie stoi:
moc na kanał: 140W x 7

Wiem, że moc to nie wszystko, ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia.

Pewnie było nie raz wałkowane, ale niestety nie znalazłem jasnej odpowiedzi na to pytanie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
m000c napisał:
Witam,

... ... W specyfikacji HK AVR 225 i jest:
moc w trybie stereo (FTC) 65W x 2
moc w trybie wielokanałowym (FTC) 50W x 7

Jak to się ma do np. Onkyo 605 gdzie stoi:
moc na kanał: 140W x 7 ...
Niewiele jest tu do rozumienia. W kazdej konfiguravji ten HK ma mniej niz 2 razy mocy co ONKYO :p
 

Karister

New member
Różni producenci różnie moc podają. Zapis 7x140W oznacza, że jest 7 końcówek mocy i że każda z nich potrafi oddać 140W mocy. Ale nie znaczy to, że wzmacniacz jest w stanie dostarczyć każdej z nich tyle mocy w tym samym momencie. Kiedy pracują wszystkie końcowki mocy, może się okazać, że oddają one po 60W. Dlatego, warto zerknąć na moc pobieraną z sieci. Urządzenie, które potrafi oddać więcej niż samo pobiera wydaje sie dosyć podejrzane. Chyba, że coś ostatnio przegapiłem i potrafimy już konstruować perpetum mobile. :p
 

bogge

New member
Większość producentów (zdecydowana niestety, choć są wyjątki), podaje zazwyczaj moc w trybie stereo, czyli dwóch kanałów, wyjątkiem chlubnym od poczatku istnienia firmy, jest HK, który podaje moc na wszystkich kanałach.

Czasem jest śmiesznie, jak podczas imprezy pyta się ktoś z gości jaką moc ma amplituner (zwłaszcza jak nie zna marki), po usłyszeniu, że moc to 65W ukazuje się delikatny uśmiech politowania i triumfalne oznajmienie, że jego XX, ma moc 200W :mrgreen:

Nie dajmy się jednak uwieść cyferkom i watom - najważniejsze jest to, jak nasza zabawa gra i jeśli nam sie podoba, to jest to najważniejsze.


Pozdrawiam
 
Do góry