Mniejsze wiszące kolumny dają radę?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No toś napisał...:) Więcej danych kolego. Zależy jakie podłogówki porównujesz z monitorami? Jaki masz metraż, w jakiej kwocie ma być zakup, pod co będą podpięte, czy ma być 2.0 czy 5.1, jakiej muzyki słuchasz, ile bedzie do filmów a ile do muzyki w %?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy istnieją mniejsze od podłogowych kolumny które dają podobny lub nawet lepszy dźwięk?

Przestrzenność , spójność , neutralność i muzykalność nie sprawia kolumnom podstawkowym żadnego problemu ,w tej dziedzinie wiele mniejszych konstrukcji jest lepsza niż większe kolumny.Takim przykładem jest np.Dali Grand Coupe - przy bezpośrednim porównaniu na stracie odpada wiele kolumn podłogowych
W kwestii basu i dynamiki rozmiar ma znaczenie ,(chociaż paradoksalnie z reguły małe kolumny zapewniają lepszą kontrolę basu) ,są jednak konstrukcje które pomimo małych gabarytów potrafią zadziwić basem i dynamiką np.Totem Rokk ,Totem Mani-2
 

rejestr123

New member
To teraz bardziej szczegółowo - chodzi o porównanie głośników np. z tej samej półki cenowej do 6 tys zł. Czy np. w tej kwocie głośniki podłogowe będą dużą lepsze od monitorów

A moje preferencje to:

Metraż - 35m2
Kwota - do 6 tys
Amplituner - będę dobierać dopiero
Muzyka 70%, film i tv 30%
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pomimo że są też dobre monitory grające nie gorzej basem od podłogówek, to jednak na ten salon już bym się nastawiał na podłogowe. To spory metraż. Napisz może jakie preferujesz brzmienie, co cenisz w dźwięku?
 

rejestr123

New member
Z jednej strony preferuje słyszeć bardzo dobrze każdy poszczególny dźwięk a z drugiej lubię dobry bass i właśnie chyba sam sobie odpowiedziałem na tą zagadkę że nie ma co kombinować z małymi głośnikami.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak lubisz dynamikę i bas posłuchaj sobie coś z Klipsch RF lub Paradigm Monitor. Dają niezłego kopa. Jeżeli natomiast lubisz ułozone kolumny, detaliczne, ale nie agresywne i mniej dynamiczne to coś z Dali, Monitor Audio. Chłopaki też sobie chwalą zestawy Taga Platinum.
 

rejestr123

New member
Poczytałem o nich i zapowiada się ciekawie.... Jak tylko mają się takie monitory do dużych kolumn podłogowych(w prównywalnej cenie) jeśli chodzi o porównanie dźwięku oraz gdzie się stawia lub wiesza takie monitory?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Poczytałem o nich i zapowiada się ciekawie.... Jak tylko mają się takie monitory do dużych kolumn podłogowych(w prównywalnej cenie) jeśli chodzi o porównanie dźwięku oraz gdzie się stawia lub wiesza takie monitory?

Myslę, że jednak podłogowe zagrają lepiej. Większa dynamika i przestrzeń. Monitory ustawia się podobnie jak głośniki w zwykłym zestawie, najlepiej na wysokości uszu słuchającego. Praktycznie do każdych monitorów możesz nabyć stojaki. Wydaje mi się, że tego typu głośniki są przeznaczone do pomieszczeń gdzie nie ma zbytnio miejsca dla podłogówek lub tak jak w studiach nagraniowych potrzebny jest odsłuch z bliskiej odległości.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Co nie zmienia faktu, że jednak lepiej wybrać podłogowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zadałeś sobie trud kliknięcia w link? Pewnie nie ale jak już to gdzie ich słuchałeś i z czym porównywałeś? :)

jbl4429unitbig.jpg
 

collider

New member
Bez reklam
Już mi nie mów, że taki Dali Mentor 8 czy Paradigm Reference Signature S6 zagrają gorzej? A przy okazji lepiej wyglądają :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Black ma rację dla przykładu JBL Control do dziś są legendą ,podobnie jak JBL Studio L830 niby kolumna podstawkowa a dźwięk potężny
 

collider

New member
Bez reklam
Blackninja ma racje bo tak powiedzial czy opiera swoja wiedze na jakis wiarygodnych testach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
To teraz bardziej szczegółowo - chodzi o porównanie głośników np. z tej samej półki cenowej do 6 tys zł. Czy np. w tej kwocie głośniki podłogowe będą dużą lepsze od monitorów

A moje preferencje to:

Metraż - 35m2
Kwota - do 6 tys
Amplituner - będę dobierać dopiero
Muzyka 70%, film i tv 30%

W tym budzecie warto odsluchac ATC SCM11.
 
Do góry