mkv czym i jak konwertować dla W5500?

odja

New member
Witam!!

Czy jest jakiś program do konwersji plików *.mkv do formatu akceptowanego przez W5500? Połączenie dlan skonfigurowałem, tak, że widzi mi foldery na PC. Kombinuje co by właśnie tam wrzucić skonwertowany film w HD i odtworzyć go na TV. Czy ktoś sie orientuje jak taki film można przerobić? Próbowałem multiAVCHD lecz nie chce mi tego z dysku po DLAN'ie odtwarzać.

Pozdr:

odja
 

tomeko12

New member
Spróbuj użyć jako mediaserver ostatnią wersję beta programu ps3mediaserver. Przy jego użyciu nic nie musisz konwertować, bo serwer zrobi to za Ciebie w locie.
 

odja

New member
Niestety, obraz szatkuje i nie idzie tego oglądać. Trzeba będzie kupić jakiś odtwarzacz Blue Ray z mozliwościa odtwarzania mkv
 

tomeko12

New member
odja napisał:
Niestety, obraz szatkuje i nie idzie tego oglądać. Trzeba będzie kupić jakiś odtwarzacz Blue Ray z mozliwościa odtwarzania mkv
A wybierałeś z folderu #TRANSCODE# wersję transkodowaną przy pomocy TSMuxer (wersja, w której obraz i dzwięk są przepakowywane bez transkodowanie z MKV do MTS)?
Pozostałe wersje udostępnionych filmów są wersjami transkodowanymi do MPEG2 i jeżeli masz słabszy komputer to może obraz skakać. (problemem może być też sieć: przy wifi może być za wolno).
Można poeksperymentować z ustawieniami jakości MPEG2 (zakładka "Ustawienia Transkodowania").
W niektórych przypadkach pomaga zainstalowanie avisynth-a.

odja napisał:
Próbowałem multiAVCHD lecz nie chce mi tego z dysku po DLAN'ie odtwarzać.
Niestety BRAVIA ma ograniczenia co do Levelu video MPEG4 (w multiAVCHD można go zmienić, nie pamiętam dokładnie gdzie (pole Level, musi być max 4.1)) i co do proporcji obrazu w HD (musi być 16:9, innych nie odtwarza), które można zmienić jedynie poprzez przetranskodowanie i dodanie ramek do obrazu.
 

odja

New member
Dzięki za info. Dziś pokombinuje z ustawieniami i zainstaluje avisynth. Sieć mam po kablu bezpośrednio z router'a. PLik z filmem wybierałem ze wszystkich możliwych folderów. Efekt był taki sam. Zdjęcia szybko i bezproblemowo z kompa mi wczytuje nawet te w HD (dosyć duży rozmiar). Bardziej chyba jednak problemem jest zbyt słaby komputer.

Pozdrawiam:

odja

Kolejne próby nie przyniosły rezultatu. Obraz zawiesza sie i tylko dźwięk słychać, że idzie normalnie . Szkoda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry