mkv(AVCHD) w BD-playerach.

Horhe Ortega

New member
Ten błąd jest częsty(b. popularny) i nawet zła płyta może go powodować.Jaka płyta i czy w ogóle ten sprzęt nagrywa+/-DL? Aby plik m2ts nie był dzielony w multi przy split at... można wklepać 99999 , a w mkv2vob - opcja - no split.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nagrywarka LG GSA-4163B (fkt, że nie widzi niektórych płyt, ale te widzi i rozpoznaje rozmiart 8,5 GB przy zwykłych płytach w nero powyżej 4,7 GB pasek jast czerwony), płyty to tanie EMTEC ale jak wcześniej pisałoem skoro nagrywarka rozpoznaje to przynajmniej powinna zacząć.
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to mój błąd może polegać na złym ustawieniu mkv2vob, ustawiam file splitting:none a powinienem DVD 9?
Jutro sprubuję, dam znać ajki efekt, tylko mkv2vob przerabiał mi ten film ponad 3 godz. przy innych to było z reguły kilkanaśie minut, ale to chyba przez format 1280/528 (pewnie wstawiał czarne pasy).

Dzieki za podpowiedź sam bym nie miał pomysłu, a nie znalazłem tego w opisach na forum.

Niestety to nic nie dało program mkv2vob nawet nie ruszył ptrzy utsawieniu DVD-9. Może jednak problem tkwi w płytkach lub starej nagrywarce? Na razie chyba odpuszczę, a film obejrzę z komputera, ale jakby ktoś miał pomysł to proszę o sugestie.
 
Ostatnia edycja:

skwiera

New member
Witajcie.
Ja znowu z problemem.
Próbowałem wielu odtwarzaczy na kompie dla płytek AVCHD. Znalazłem, wreszcie ten, który mi na kompie odtwarza płytki nagrane jako AVCHD. Ale żeby od razu wszystko buło tak jak należy, niestety nie jest.
Film leci OK ale napisy pojawiają się na ułamek sekundy i giną. Próbowałem różnych ustawień i nic. Miał już ktoś taki problem.
 

Pamela0

New member
Witajcie! A ja mam znowu inny problem. Jestem w posiadaniu odtwarzacza Sony BDP S350 i przerobiłem sobie film "The Day After Tomorrow" z pliku mkv. Próbowałem za pomocą wszytkich wymienionych w tym wątku programów. Po wypaleniu płytki w PowerDVD 9 filmik odtwarza się bez problemów a na odtwarzaczu stacjonarnym Sony BDP S350 (Telewizor LCD Sony KDL W4500) obraz jest przedzielony w pione (po obu stronach lecą lewe strony obrazu, że tak powiem). Czego to wina?
 

Korniszon

New member
Witam - męcze sie z plikami 720p.x264 i 1440x1080
Udalo mi się nagrać 1440x1080 Niestety nie mam dźwieku dlaczego? W oryginale jest AC3,256kbps . Do ImgBurna Wrzuciłem tylko jeden plik BDMV - czy cos jeszcze powinienem wrzucic.?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Teoretycznie powinien być jeszcze drugi folder Certyficate ale ImgBurn jest o tyle fajny(jakby dedykowany do tych celów)że gdy nie dodamy tego to program sam go doda(za naszym potwierdzeniem) bo "wie".Ta funkcja jest chyba domyślnie aktywna-ale zawsze można to uaktywnić w "głębszych" ustawieniach.Sprawdź z wyższym bitrate np. 448kbps.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Jeszcze do kol.janusz.Nie miałem na myśli żebyś Ty robił w mkv2vob-split DVD9.Ten program nie podzieli jak popBD,gdy na wyjściu ma być AVCHD Disc.W popBD dzielisz plik na 2(ustawienie DVD5 -gdy nie mieści się na jednej DVD5) a DVD9 -gdy nie mieści się na jednej DVD9.Miałem tam na myśli niepotrzebne dzielenie m2ts jak i tak ma to być na płytę DVD(a nie dysk lub karta w FAT32).
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Do Horhe Ortega - dzięki bardzo za sugestie.
Są to pliki muzyczne (bez napisów)Robiłem przez dwa dni w popBD i tsMuxeR na kilku róznych rozdzielczosciach - na jednych miałem dźwięk, na innych nie . Na trzeci dzień, pliki które nie dawały dźwięku przerobiłem w mutiAVCHD - dodałem jak zawsze do ImgBurna tylko plik BDMV i dźwięk BYŁ. Teraz wszystko gra - dzięki
 

janusz

New member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Jeszcze do kol.janusz.Nie miałem na myśli żebyś Ty robił w mkv2vob-split DVD9.Ten program nie podzieli jak popBD,gdy na wyjściu ma być AVCHD Disc.W popBD dzielisz plik na 2(ustawienie DVD5 -gdy nie mieści się na jednej DVD5) a DVD9 -gdy nie mieści się na jednej DVD9.Miałem tam na myśli niepotrzebne dzielenie m2ts jak i tak ma to być na płytę DVD(a nie dysk lub karta w FAT32).
Dzięki, błąd leżał na pewno po stronie nagrywarki lub płyty, gdyż identyczna reakcja była gdy chciałem na nie wypalić jakikolwiek plik. Niedługo zmienię nagrywarkę to się pobawię, na razie nagrywam jako mkv i oglądam przez kompa, a uwagi na rosnące dzieci i tak niedługo będę musiał kupić laptopa, więc to on bedzie odtwarzał mkv.
 

Korniszon

New member
Witam - przerabiam plik muzyczny 1280x716 MKV w programach popBD,tsMuxeR,multiAVCHD - wszystkie programy dają mi tylko dźwiek -dlaczego brak obrazu.Dodawałem dwa pliki BDMV i Stream, przy jednym pliku BDMV efekt jest taki sam - brak obrazu. Czy moze dlatego że jest 716 a nie 720.?Dzięki.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Korniszon,

myślę, że musisz:
1. "uncrop"-nąć przy pomocy uncropMKV.exe z pakietu multiavchd do x*720
2. potem tsMuxeR do struktury avchd,

i będzie ok.
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam - po wprowadzeniu do uncropuMKV wyskakuje mi komunikat na czerwono - video height not compliant (480/576/7201080)! - rozumiem, ze coś mu nie gra z wysokością. Równiez po wprowadzeniu do multiAVCHD nazwa pliku wyskakuje w kolorze czerwonym.

Podaję pelną nazwę pliku.

HDTV 720p | MKV | English: AC3 5.1 384 Kbps 48000khz | 1280 x 716, X264 29.97 fps, 4781 Kbpskbps | Subtitles: n/a | 2.01 GB
 

Korniszon

New member
misiaczekmarek - mam dobre chęci ale to nie wystarcza.
Nie wiem ( nie potrafię) jak "uncrop"nąc... Robie to tak: Wprowadzam plik do uncropMKV w jednym okienku mam 1280X716(NO) w dolnym 1280 x 720. klkam na "Queue" i START - po chwili mam napis DONE.
Potem plik wprowadzam do progr. multiAVCHD - wybieram odtwarzacz i po krotkim czasie wprowadzam plik do tsMuxeRa -na koniec -ten sam plik nagrywam w ImgBurnie, i znowu slysze tylko dźwiek a obrazu nie ma.
pozdrawiam.

ps.Jeżeli moge prosic mam jeszcze jedCo zrobic z tym AVI.no pytanie- jak nagrać taki plik -
HDTV 720p | avi | 1280x720 | 25.000 fps | 42mn 24s | 1.89 GiB |.Nagrywam to jak 1280x720 mkv i nie wychodzi mi. Co zrobic z tym AVI?

Mój uncropMKV exe wyswietlał mi że będzie robil 0d 10min do 10h - rezultacie moze robil 2-3 min.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Korniszon,

ja miałem tak, że uncrop a i owszem działał szybko tyle, że nie robił pliku.
w efekcie jego pracy powinien powstać plik o nazwie oryginału i dodatku _uncroped.mkv

może rozwiązaniem będzie ściągnięcie wersji instalacyjnej muliavchd (ok 16 MB). u mnie pomogło. I wtedy komp (nie za silny przerabiał 1280x554 na 1280x720 ok 5 godzin)
 

Horhe Ortega

New member
Potem plik wprowadzam do progr. multiAVCHD - wybieram odtwarzacz i po krotkim czasie wprowadzam plik do tsMuxeRa
Tego ja nie rozumiem.W jakim celu do tsMuxeR?Najlepiej odinstaluj wszystko i na nowo ściągnij pakiet(19MB).Gdy będzie instalacja Halli Splittera to wtedy zaptasz- enable AVI support-bo nie będzie tam ptaszka!!!
 
Ostatnia edycja:

Pamela0

New member
Czołem, Panowie! Może zadam głupie pytanie, ale nurtuje mnie jedna sprawa: FullHD to rozdzielczość 1920X1080 i zawsze tak myślałem. A jak to się ma do rozdzielczości 1280X720? To niby też fullHD, jednak różnicę na 40'' LCD zauważam od razu! W jakim celu jest ta mniejsza rozdzielczość? Kurde, dla wygody internetowych zasysaczy, czy co?!
 
Do góry