Mity a prawda philips 56PFL9954H/12 ???

lyon7

New member
Witam. Pytanie do użytkowników lub posiadaczy owego modelu philips 56PFL9954H/12 Widescreen 21:9. Jestem nim bardzo zainteresowany ale prosiłbym o małe sprostowanie gdyż mój kolega nagadał mi takich dziwnych rzeczy na ten temat,że wolałbym się upewnić ,że nie kupie bubla ...czy to prawda,że:

1) System Ambilight ,jeśli jest włączony podczas używania TV zużywa dodatkowo dużo prądu niż kiedy jest wyłączony oraz,że "lampki" ,które dają owe podświetlenie do tego co się dzieje na ekranie zużywają się szybko i kiedy to nastąpi nie można ich już wymienić?

2) Jaka jest żywotność owego modelu telewizora oraz zawartego w nim systemu ambilight 3?

3) Telewizory Philipsa mają dużą awaryjność i jest problem z częściami jeśli chodzi o serwis?

4) W Anglii mogę kupić ten model za 1099,95GBP czyli w przeliczeniu na polskie złocisze około 5000zł nie znacznie lub ponad ale czy gwarancja obejmie Mnie także w Polsce skoro ściągałbym go z Anglii?

5) Oprócz obrazu kinowego 2.35:1 i aspektu panoramicznego 21:9 oraz roździelczości powyżej full hd 2560x1080p jaka by była lub jest rzeczywista odtwarzalność materiału 4:3 i 16:9 np: z dekodera PACE HDS 7241 HD PVR 500gb bo filmy z blu-raya i dvd w końcu będą wyświetlane bez tych tragicznych pasów(tylko na całym ekranie!!!)-to jest mój główny argument ,którym się kieruję jeśli chodzi o ten model (jestem kinowym maniakiem) chodzi mi oto czy jest tragiczna,znośna lub zadowalająca?

Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Jak testowaliśmy - różnice poboru energii są nie wielkie.
O wymianie uszkodzonych ledów nie słyszałem. Ale ogólnie wymiana jest bardzo prosta.
2.Żywotność deklarowana 60.000 godzin.Czyli bardzo duża.
3.Taką jak inne modele - czyli nie wielką.
4.Tego nie wiem , zadzwoń na infolinię Philipsa.Ale raczej nie.Poza tym
to stary model więc sprawdź czy jest gwarancja techniczna.
5.Z sygnałem 4:3 radzi sobie dobrze tylko musisz się przyzwyczaić do tego że prawie pół ekranu jest czarnego. Można ustawić pełen ekran ale tego się nie da oglądać jeśli nadają w 4:3.
 

lyon7

New member
Ostatnie pytanko bo zapomniałem dodać...czy jest sens robienia kalibracji tego modelu? Czy obraz rzeczywiście będzie taki lepszy od tego przed kalibracją (np: kolor czarny będzie lepiej wyświetlany itd) bo szkoda mi trochę kasy wywalić za taką akcję jeśli efekt będzie nie wiele lepszy? Jakie ceny aktualnie są za taką kalibrację? pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kalibracja w tym telewizorze jest - konieczna.
Ceny zależą od tego jaka ma być kalibracja.
Napisz na priw dostaniesz info.
 

zuzia2010

New member
Witam was wszystkich.
Mam mały problem z moim telewizorem Philips 40PFL5605H,tzn. dziś po włączeniu telewizora i włączeniu opcji godzina(status) wyświetliła mi się nie prawidłowa godzinka.Jest ona przestawiona o jedną godzine wstecz.Nie wiem jak mam to zmienić,jak nastawić,może ktoś mi pomoże.
 

polx

New member
To ja mam jeszcze pytania o ten model.

Niesamowita rozdzielczość większa od Full HD jest dedykowana dla filmów w formacie kinowym,
a jak wyglada podłączenie PC do CINEMA?

1. Czy są karty graficzne generujace taką rozdzielczość z zachowaniem proporcji 21:9? Czy też będziemi mieli po bokach czarne pasy?
2. Czy są gry wspierające ten format i rozdzielczość?
3. Z tego co wiem nie ma w sprzedaży nośników (źródeł) o rozdzielczości lepszej niż fullHD. Czy obraz fulHD nie jest przez to mniej ostry niż na telewizorze o zbliżonej przekątnej np 60" ale rozdzielczości fullHD?

Analizując to co wyświetla ten TV to musi on ze źródła czyli np blu-ray FULLHD 1920 kolunm rozciągnąć do 2560 kolumn (skąd weźmie brakujące kolumny?) z kolei z liniami poziomymi których jest 1080 musi obciąć czarne pasy z góry i z dołu i z tego co zostanie czyli jakieś około 850 linii muszą być sztucznie rozciągnięte do 1080 lini.
Dla porównania telewizor FULLHD ma przy podaniu filmu ze źródła blu-ray odzwierciedlenie 1:1 czyli 1 pixel filmu do 1 pixel na ekranie, więc teoretycznie najostrzej bedzie to wyglądało na telewizorach fullHD.
 

skazany88

New member
Jezeli chodzi jakosc obrazu to ogladałem tron dziedzictwo i panowie nie widac tego ze obraz jest rozciagniety. Wszystko wyglada super. Niemieccy recenzenci wychwalaja te tv 21-9 philipsa bo gdy ogladaja jakis film to czuja sie naprawde jak w kinie. Niemcy bardzo chwala i ja :).
 

lyon7

New member
Cholera ale ten tv strasznie snuży szczególnie przy ciemnych kolorach i scenach czy to granie na konsoli czy ogladanie blu-raya czy normalnego programu tv...o co chodzi? Przecież ten model ma 200 hz odświeżania !!?? i tyle koszyuje ,że nie wierze w te filmiki a jednak pokazują straszną padakę jeśli chodzi o "ruch" !!! TRagedia !!!

Może mi to ktoś wytłumaczyć i co niby tu miała wskórać kalibracja zaawansowana bo jestem już prawie gotowy do zakupu a tu taki ogromny bubel ,który rujnuje całą moją operację kina domowego !!! A miałem zamiar podpiąć pod to cacko moją 1-szą wersję ps3 60gb !!

http://www.youtube.com/watch?v=tKUZlB5qspU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6eRKc4a0nmc
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Dziekuje Ci za ten wpis.
Zaczalem rozwazac ten TV, szczegolnie po przeczytaniu "czas reakcji matrycy 0.5ms" w wersji 9955.
Czyli to kolejna sciema...
 

jery--

New member
Bez reklam
Te czasy reakcji matrycy to faktycznie ściema (jak i większość podawanych parametrów we współczesnych TV), ale nie sugeruj się poprzednim modelem (9954), "przyglądając" się aktualnemu 9955, czy najnowszemu 9956 które mimo wszystko maję inną technologię podświetlenia i mają inne matryce niż stary 9954.

Problem z tymi modelami jest taki że przez swoją niszowość ciężko jest je znaleźć w sklepach stacjonarnych i naocznie, samemu wyrobić sobie jakąś opinię na ich temat.

pozdrawiam
 

lyon7

New member
chodzi o to ,że czytałem wiele opinii w krajowych portalach i zagranicznych a także prywatne opinie ludzi, którzy kupili owy model 1szy z 21:9 serii...wydaje mi sie,że nie wszyscy wspominaja o tym snużeniu czyli nie wiem jak to nazwać "brak odświeżania 200hz" pomimo ,że jest w tym modelu czy po prostu owe filmiki pochodzą od pechowców ,u których po prostu jakby nie działało te 200hz...t.j. pisałem wcześniej ,że w moim sharpie 19 calowym bez odświeżania czyli z tradycyjnym 50hz obraz czarnych scen i fragmentow czy to filmu,meczu czy ps3 snuży tak samo jak na tych filmikach z tego 1szego 56cali serii 21:9 jak cholera...
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja wracam do zakupu plazm.
Naprawde chcialem znalezc cos w LCD, co uzasadni takowy zakup, ale jesli TV za 15 000 smuzy (co jest gdzies tam pokazane), to ja dziekuje...
3D mozna uznac za dodatek, ale smuzenie i skalowanie/odtwarzanie SD jest podstawa.
Chyba bezpodstawnie uwierzylem, ze to juz nie sa problemy LCD...
 
Do góry