Minimum 48" do 3K VOD i PS4

azsryel

New member
Witam. Tak jak w tytule chciałbym TV minimum 48 cali maksymalnie do 3000 zł, z przeznaczeniem do filmów VOD i PS4. Poprzednio miałem 48H6400 i trochę żałuję, że się go pozbyłem ale nie miałem czasu oglądać TV czy grać i stał 5 miesięcy bez włączania :D
Teraz tak się złożyło, że mam czas i chciałbym znów coś kupić, mógłbym kupić ponownie model H6400 bo byłem z niego niezmiernie zadowolony ale to model z 2014 roku, niedługo mamy już 2017 i zastanawiam się czy nie ma na rynku czegoś lepszego, nowszego? W H6400 kulał trochę niewspierany smary TV ogólnie było to świetnie rozwiązane i niezastąpiony dotykowy pilot, tylko brakowało więcej zewnętrznych aplikacji... W H6400 był fajny tryb gry, bez niego nie dało się grać, 3D było bardzo fajne.

Kompletnie nie mogę się teraz odnaleźć w tych telewizorach, te nazwy są tak pomieszane, na które modele zwrócić uwagę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie masz wyjścia , musisz kupić telewizor 4K, 100Hz, HDR, VP9.
Jest tylko jeden telewizor w klasie cenowej który spełnia warunki.
Philips 49PUS6561 za 3050 zł dla niebieskich członków z kalibracją.
Czy są inne - tak są .
Albo w tej cenie masz modele fulll hd i to stare, albo nowe 4K ale 50Hz.
A modele o tych samych możliwościach firm Sony, Panasonic, Samsung są ale kosztują 1,5-2 tyś zł drożej.
Więc wybór należy do Ciebie.
 

azsryel

New member
Zastanawiam się czy nie zostać przy FHD. 4K raczej nie będę oglądał, nie da rady u mnie szybszego internetu zamontować niż 6MB, PS4 nie odtwarza blu-ray UHD, w TV nie ma i nie będzie 4K w najbliższych latach, a jak będzie to i tak TV nie oglądam tylko VOD czy z lapka. Oglądałem wczoraj w neonet TV i stojąc 2 metry od TV nie widziałem kompletnie różnicy FHD i 4K, TV u mnie będzie stał około 2,5m od kanapy...
 
Ostatnia edycja:

azsryel

New member
Witam ponownie. Po świętach będę chciał już kupić TV jak ceny wrócą do normy, jednak przekonałeś mnie @kiki do 4K, tylko chciałbym się zapytać, czy pojawiło się coś nowego jeszcze, czy nadal opłaca się kupić tylko Philips 49PUS6561 w przeciale 2,5 - 3,5k zł? Czy może warto poczekać te dwa, trzy miesiące na model z 2017 roku, wiadomo coś już na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

azsryel

New member
Jakieś pomysły? Czytam o tym Philips 49PUS6561, dużo ludzi pisze o strasznie słabym kontraście, kiepskim smart tv, poza tym że ma 4K i HDR wypada chyba słabo przy H6400?

Jeszcze co do tego Philips, czytam i czy to prawda, że "wszystkie wejścia HDMI: przy 60 Hz" czyli PS4 będzie działało w 60Hz? To nie jest trochę zbyt mało?
 
Ostatnia edycja:

azsryel

New member
Nie, nie widziałem. W żadnym z okolicznych mediamarkt, avans, euro, neonet nie ma go na stanie... Musiałbym zamówić w ciemno i kurde mam dylemat bo niby teraz chyba w lutym, wychodzi nowa seria jak co roku? Ogólnie to z recenzji i materiałów na yt bardzo mi podoba się i odpowiada ten tv tylko obawiam się tego smart tv na android i kurde brakowało będzie mi tego pilota z h6400 i jak to jest z tymi 60Hz na HDMI i PS4?
 
Jakieś pomysły? Czytam o tym Philips 49PUS6561, dużo ludzi pisze o strasznie słabym kontraście, kiepskim smart tv, poza tym że ma 4K i HDR wypada chyba słabo przy H6400?

Jest tu pewien problem....miałeś H6400, który był jednym z lepszych TV FHD.
Kontrast miałes 3200:1, bardzo dobrą czerń, matrycę VA, dobra płynność i 100hz natywne.

Teraz masz na tapecie Philipsa 6561, który jest zaprzeczeniem Samsunga H6400 tzn. ma kontrast 1000:1, słabą czerń, problemy z ruchem (artefakty wokół obiektów), matrycę IPS.

Gdybys kupił tego Philipsa obawiam sie, że byłbys mocno rozczarowany jego jakością obrazu.
Co innego smart, bo dostajesz Androida (co prawda kaprysny i lubiacy zawieszki) ale z ogromem mozliwości sklepu Play.
 

azsryel

New member
Dzięki Roberto_PL za taką odpowiedź, dokładnie opisałeś to czego się obawiam. Teraz już wiem, że ten model odpada i szukam dalej...
Mam wrażenie, że wszyscy producenci na siłę wciskają 4K czy HDR ale żeby taki TV był dobry to musiałbym wydać chyba z 8k lub więcej. Poza tym z tego co widzę, teraz dobrego TV FHD już nie da się kupić bo przechodzą na 4K... Jestem w kropce.
Rozumiem sens 4K w monitorze, laptopie, telefonie ale nie rozumiem tego szału na 4K w TV gdzie siedząc 3m od TV nie jestem w stanie zobaczyć różnicy między 4K a FHD, nikt chyba nie używa TV 55" jako monitora i nie siedzi 30cm od matrycy...
 
Ostatnia edycja:
Mam wrażenie, że wszyscy producenci na siłę wciskają 4K czy HDR ale żeby taki TV był dobry to musiałbym wydać chyba z 8k lub więcej. Poza tym z tego co widzę, teraz dobrego TV FHD już nie da się kupić bo przechodzą na 4K... Jestem w kropce.

To nie wrazenie. Tak jest.
Sprzedawcy wciskaja 4K i pseudo HDR, bo dzieki temu ludzie czesciej wymieniaja telewizory.
Ten Twoj H6400 spokojnie by Ci starczyl na kolejne 4 lata i nawet bys nie pisnał słowa na jakosc obrazu.

FHD jedyny sensowny na rynku, z modeli 2016, to Panasonic 50DS630e (120hz, VA) - podobny do Twojego H6400...

Dobre modele 120hz, 4K z HDR to min. Samsung serii KS7000 lub Panasonic DX750. To chyba najtansza mozliwosc aby miec godnego nastepce H6400.

No i jest jeszcze jeden FHD OLED LG 55 910v za 999 eur w niemieckim MediaMarkt.
Ten zabija jakoscia wszystkie LCD poza topowymi seriami w okolicach 10 tys pln....
 

azsryel

New member
Ceny juz wysokie, szukam tak w granicy 3,5k ale lepiej jakby taniej. Zastanawiam się jeszcze nad znalezieniem gdzieś H6400 znów. Chyba, że uda mi się zobaczyć na żywo tego 49PUS6561 bo w saturn jest promocja 2639 zł i może się zdecyduję, najważniejsze jak będzie działał z PS4...
 

michallos

New member
Dobre modele 120hz, 4K z HDR to min. Samsung serii KS7000 lub Panasonic DX750. To chyba najtansza mozliwosc aby miec godnego nastepce H6400.

No i jest jeszcze jeden FHD OLED LG 55 910v za 999 eur w niemieckim MediaMarkt.
Ten zabija jakoscia wszystkie LCD poza topowymi seriami w okolicach 10 tys pln....

Nie mam żadnego telewizora i nie zamierzam zmieniać przynajmniej przez kilka lat na nowy. Czy w takim przypadku najlepiej się rozglądać właśnie za np. Panasonic DX750? Szczerze mówiąc nie interesują mnie żadne HDR czy 3D. Ważne żeby miał 4K i dobrze współpracował z NASami czy bez problemu odtwarzał pliki z telefonu. Będę korzystał głównie z youtube, netflix oraz okazjonalnie player.pl. Kablówki, naziemnej czy satelity nie będzie.

Kuszą mnie OLEDy ze względu na czerń, jednak nie wiem czy warto zostawać przy FHD. Budżet mam podobny jak @azsryel.
 

azsryel

New member
Nie mam żadnego telewizora i nie zamierzam zmieniać przynajmniej przez kilka lat na nowy. Czy w takim przypadku najlepiej się rozglądać właśnie za np. Panasonic DX750? Szczerze mówiąc nie interesują mnie żadne HDR czy 3D. Ważne żeby miał 4K i dobrze współpracował z NASami czy bez problemu odtwarzał pliki z telefonu. Będę korzystał głównie z youtube, netflix oraz okazjonalnie player.pl. Kablówki, naziemnej czy satelity nie będzie.

Kuszą mnie OLEDy ze względu na czerń, jednak nie wiem czy warto zostawać przy FHD. Budżet mam podobny jak @azsryel.


Może razem coś wybierzemy bo mamy podobne kryteria.
Niestety w tym przedziale cenowym TV 4K, 100Hz tylko 49PUS6561, tak jak piszą inni użytkownicy później 4,5k w górę by miało to jakikolwiek sens... Jest teraz promocja w saturn 49PUS6561 za 2639 zł, u mnie w okolicy nie ma na miejscu w sklepie, może u Ciebie będzie i sobie zobaczysz na żywo.
Mam dylemat bo w tej cenie można kupić dużo lepszy FHD niż 49PUS6561 który na plus ma tylko to, że jest 4K i niby HDR, coś kosztem czegoś.
 
Ostatnia edycja:

michallos

New member
Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę jednak kupować 4K dla samego faktu posiadania. Jeśli to aż taki skok cenowy, to wygląda na to że jestem skazany na FHD. Ewentualnie poczekam jeszcze z pół roku. Tylko z drugiej strony nie widać nic na horyzoncie co można by zakupić.
 
Tanie 4K na IPS psy jedzą ;)
Aktualnie nie ma na rynku dobrego, taniego 4K z odwiezaniem 120hz.

Philipsy na IPSie to dramat w jakości obrazu.

Gdybym miał wydac dzis na LCD 3,5k pln to juz bym wolał coś porzadnego na VA z odswieżaniem 60hz. Np. LG 58UH635V. (promocja w MediaExpert)
Czern jest ok, kontrast tez dobry, 4K, matryca VA od Innoluxa, ładna obudowa, webos3.0.
No i 58 cali daje dobre wrazenia samą swoja wielkością.
 
Do góry