Minimalna przekątna tv dla FullHD

Wormsek

New member
Witam.

Jak kupowałem TV kilka lat temu, to wyczytałem na forach, że minimalna przekątna obsługująca FullHd to 32", na mniejszych implementowanie fullHD jest już za drogie i nieopłacalne i stosuje się HDReady.

Czy teraz nadal tak jest? Czy może fullHd są już w mniejszych tv?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdarza się w 22 i 23". Takie fuzje telewizora z funkcjami monitora. Ale do zwykłej telewizji nadal nie jest to potrzebne.
 

Wormsek

New member
Fuzja tv z monitorem w jedno urządzenie to widziałem i wiem o tym ;).

Ale chodzi mi o coś takiego:

(kurczę linka jeszcze nie mogę dodać, więc trzeba wpisać na allegro "22" SAMSUNG TV LED T22A350 MPEG4 FULL HD USB")

Niby rozdziałka pod fullhd i taki opis, ale wiadomo, często sprzedawczyki chcą złapać niezorientowanego klienta na slogan, a potem okazuje się, że kota w worku kupiono (paru takich znajomych mam, którzy dali się na brać :-( )
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku matryc LCD jest taka możliwości np.są telewizory Full HD z przekątną 26' w przypadku ekranów plazmowych nie (po za jednym wyjątkiem telewizorami Pioneer ,gdzie jest plazma 32' full HD )
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz prawdziwy TV, z dobrym skalowaniem i bardzo dobrymi kolorami, to znam tylko jeden

Toshiba 23RL933.
 

andreas2012

New member
Witam.

Jak kupowałem TV kilka lat temu, to wyczytałem na forach, że minimalna przekątna obsługująca FullHd to 32", na mniejszych implementowanie fullHD jest już za drogie i nieopłacalne i stosuje się HDReady.

Czy teraz nadal tak jest? Czy może fullHd są już w mniejszych tv?


jesli chcesz ogladac materialy fullhd to uwazam ze 32 cale to absolutne minimum chociaz moim zdaniem zabawa w filmy fullhd ponizej 37 cale jest bezsensowna, ponizej tej wielkosci wystarczy hdready - za maly ekran zeby to mialo sens
 

JackS.

New member
Bez reklam
jesli chcesz ogladac materialy fullhd to uwazam ze 32 cale to absolutne minimum chociaz moim zdaniem zabawa w filmy fullhd ponizej 37 cale jest bezsensowna, ponizej tej wielkosci wystarczy hdready - za maly ekran zeby to mialo sens
Każda przekątna ma sens pod warunkiem, że osoby oglądające siedzą w odpowiedniej odległości od ekranu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Teoretycznie tak. Ale skoro ja u siebie mam paredziesiąt cm od 32" z full hd, to przy 22" trzeba by siedzieć pewnie z 40cm żeby widzieć każdy szczegół. Jeśli mówimy o oglądaniu filmów, to zazwyczaj z odległości większej niż 1.5metra - a wtedy dopero na 40" widzielibyśmy różnicę pomiędzy full hd a hd ready.
 
Do góry