min. 50", rozdzielczość 4k, do 4000 zł

lukaszlbn

New member
Cześć,

jakiś czas temu pomogliście mi przy wyborze telewizora, więc teraz również na Was liczę :)

Potrzebuję telewizora dla moich rodziców.

Minimalna wielkość to 50 cali. Z wymagań to na pewno rozdzielczość 4k (chyba, że wyprowadzicie mnie z błędu, że to nie jest aż tak istotne) no i cena do 4000 zł. Fajnie jakby miał jakieś bajery multimedialne, ale to nie jest kluczowa sprawa. Telewizor będzie głównie służył do oglądania 'codziennej' telewizji + mecze. Średnio 5-6h dziennie.

Proszę o jakieś typy, bo na rynku tyle tego sprzętu, że nie ogarniam w co warto się pakować :)

Z góry dzięki za pomoc.
Łukasz
 

kacper-24

New member
wypełnij tabelkę bo nie wiadomo jaka matryca, jaka wielkość, czy UHD itd. Jak chcesz żeby podpowiedzieć Ci czy jest potrzebny UHD napisz z jakiej odległości oglądasz Tv. Jak chcesz wiedzieć jaka matryca (VA,IPS) to ważne czy oglądasz na wprost czy bokiem i Tv, ma stać czy wisieć? Czy ma mieć 3D? czy oglądasz programy w jakości HD czy SD. Ogólnie tabelka. W ten sposób można wybrać najlepszy dla ciebie Tv.
W ciemno mógłbym zaproponować sony 755c wzwyż lub samsung H6400 ale te tv są FullHD i raczej UHD nie potrzebujesz 50 cali ponieważ musiałbyś oglądać z mniejszej odległości niż 2 metry żeby zauważyć jakąkolwiek różnicę w jakości.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Cześć,

jakiś czas temu pomogliście mi przy wyborze telewizora, więc teraz również na Was liczę :)

Potrzebuję telewizora dla moich rodziców.

Minimalna wielkość to 50 cali. Z wymagań to na pewno rozdzielczość 4k (chyba, że wyprowadzicie mnie z błędu, że to nie jest aż tak istotne) no i cena do 4000 zł. Fajnie jakby miał jakieś bajery multimedialne, ale to nie jest kluczowa sprawa. Telewizor będzie głównie służył do oglądania 'codziennej' telewizji + mecze. Średnio 5-6h dziennie.

Proszę o jakieś typy, bo na rynku tyle tego sprzętu, że nie ogarniam w co warto się pakować :)

Z góry dzięki za pomoc.
Łukasz

Panasonic 50CX700E
Panasonic TX-50CXE720E
Samsung 50JU6800
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w tym roku wypuścił słabe modele. Najbardziej wkurzający jest banding, DSE i podświetlenie matrycy.
Do Twoich potrzeb :
- Samsung 50 H6400
- Sharp 49XUE8772
- Philips 48PUS7600
- Sony 50 W 809
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i kalibrację gratis.
 

lukaszlbn

New member
55" limit ok 4500 zł

Witam ponownie,

dzięki za przesłane odpowiedzi. W międzyczasie zwiększyłem budżet do 4500 zł, ale też szukam już bardziej 55". Poniżej wypełniona tabelka. Proszę o pomoc w wyborze telewizora.


1. Odległość od ekranu: 3,0 m-4,0m(max)
2. Jak słońce świeci w pokoju? Strona południowa+rolety.
3. Jak duży jest pokój:50 m^2
4. Preferowana technologia: LED (LCD z podświetlaniem ledowym)
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT (kineskopowy)-29cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz:sport-50% film (akcja - 30%), wiadomości (10%), inne (10% (zdjęcia, youtube)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczorem i późnym popołudniem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne, rozproszone oświetlenie pokoju jest wskazane
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: delikatna preferencja na matową, ale błyszcząca też jest akceptowalna
12. Preferowana marka:Sony,Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nie ma takiej cechy
14. Jakie urządzenia będą podłączone:satelita, PC d-vi +telewizor hdmi , w przyszłości PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV, 50% filmy przez DLNA
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi : tak,
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Strony WWW - nie; youtube, VOD - tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie wiem jeszcze :p
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: co najmniej 3D Ready
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S:tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć:pC kablem dv-i od karty graficznej z hd do Tv kablem hdmi. w przyszłości Odtwarzać BR, dekoder satelity - przez HDMI; filmy (w tym mkv) przez DLNA lub USB
26. Jaki masz sygnał: analogowy w moim pokoju+cyfrowy z dekoderem,
27. Ile programów HD: nc+
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 4h, w weekendy więcej
28. Ma stać czy wisieć: stać z możliwością powieszenia na ścianie
29. Rozdzielczość: Full HD lub UHD
30. Dvb-t:tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynny i ostry obraz (wysokie odświeżanie),
32. Ile osób ogląda: 1-2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: ok.4500 zł
34. Rozmiar:55"
35.Moje pytanie o opinie na temat SONY 55W805C BAEP (co określają ostatnie 4 litery?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz to będzie extra:
- Sony 55W809
- Sharp 55XUF8772
- Hitachi 55HGW69
- Philips 55PUS7100
 
Do góry