Miesięcznik PŁASKIE EKRANY styczeń Zestawienie najmocniejszych

NickSon

Member
Nowe wydanie przynosi nam testy najciekawszych tv z wyższej półki na rynku jest SONY HX800 HX900 jest Samsung C8000 i najciekawsze konfrontacja Philipsa 9705 vs LG LX9500 i niestety LG nie przegrał ;)
HX800 wypadł ciut lepiej od 900
c8000 za nimi ;)
LG i Philips ida prawie łeb w łeb.
Gazetkę przeglądałem po łebkach w salonie prasowym ale myślę ze pozycja warta przeczytania.
 

NickSon

Member
Kupiłem ten numer Mała poprawka pomyliłem sie z sonym 900 jest test LX900 a nie HX900 i teraz by sie zgadzało HX900 raczej by pobił 800 i całą reszte testowaną w tym numerze.
sa jeszcze testy Toshiby 768 i Panasonic V20 i GT20
 

NickSon

Member
Jestem po prawie całej lekturze i powiem ze bardzo rzeczowe recenzje nie są wypocinami kilku ogólnikowych zdań i nie da się wyczuć w nich stronniczości zwłaszcza że to co czytałem np test HX800 mocno pokrywa się z moimi odczuciami zwłaszcza tymi negatywnymi.

Jesli nawet ktoś nie stoi teraz przed zakupem tv to warto przeczytać np test porównawczy Philipsa 9705 i LG LX9500 Bardzo fachowo porównane telewizory gdybym miał tą gazetkę przed zakupem telewizora.... To bym teraz siedział przed LX9500 a nie hx800 :)
W końcu dowiedziałem się dlaczego powstaje banding. Ciekawe jest porównanie metod kontroli lokalnego wygaszania całkowicie inne bardziej globalne i delikatne u philipsa i bardziej punktowe w LG np. philips troche oszukuje z czernią podbija biel zeby czerń odczuwalna byla większa jak mozna sie domysleć takie wariacje na ekranie nie są zbyt porzadane.
Dla mnie najwazniejsze są kolory i tu LG wygrywa tak jak w roznych testach internetowych okreslają je jako prawie referencyjne to pozwala w koncu na uzyskanie dość naturalnych kolorów ludzkiej skóry. Philipsa pod tym wzgledem ocenili gorzej kolory sa dla nich dośc agresywne i mniej naturalne niz u LG.
Ciekawe są tez pomiary czerni i tak naprawde żeby uzyskac szegóły w ciemnych odcieniach szarosci tv trzeba skaliborawac tak zeby strefy do konca sie nie wygaszały wtedy wyniki czerni są wyzsze od absolutnego zera.
Panasoniców jeszcze nie czytałem ogólnie wysokie noty dostają za kolory. Toshiba tak jak w testach internetowych czyli średnie kolory mizerna rownomiernosc podswietlenia idealna płyność i ostrośc beznadziejny dzwięk tak jak w samsungu C8000 .
Oprócz tego w gazetce 2 stronnicowy artykuł o technice 3d i czy warto w to teraz wchodzić.
 
Do góry