MicroLED/OLED 55" do około 5000zł S95B, QN91B itp.

Witajcie po dłuższej przerwie,
szukam telewizora 55" do około 5000zł.
Na początku byłem zdecydowany na słynnego S95B - bo mogę go kupić za 4500zł, ale po przeczytaniu pół internetu mam duże obawy co do niego. Jak czytałem o czyszczeniu/niszczeniu matrycy to byłem w szoku.

Na drugim miejscu miałem QN91B - jego mam za 5300zł. Ale to inna technologia.

Moje pytanie brzmi, czy przeciętny użytkownik zauważy różnice w obrazie między tymi dwoma modelami? Wglądowo tv na pewno bo OLED jest cieniutki.
Telewizor będzie wisiał więc niby nie będzie narażony na odciski palców, ale też słyszałem, że ostatnie były poprawione, więc już mam mętlik w głowie.

Czy głośniki w QN91B są równie dobre co w S95B?
Będę się przesiadał z wysłużonego 40ES6100 z 2012r. więc i tak różnica będzie na pewno ogromna.

Czytałem też o LG, ale w moim budżecie widziałem tylko matryce CS, które są podobno przeciętne, a do C2 brakuje mi ponad 1500zł...
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Moje pytanie brzmi, czy przeciętny użytkownik zauważy różnice w obrazie między tymi dwoma modelami? Wglądowo tv na pewno bo OLED jest cieniutki.
Jest zupełnie odwrotnie. 55-calowe OLED-y mają co najmniej 4 cm głębokości (w niższych partiach panelu), czyli podobnie lub nawet więcej od LED-ów oraz MiniLED-ów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie brakuje Ci kasy na LG - bo 55C21 masz za 4999 zł i to z pakietem dodatkowym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli cenę to sam sobie odpowiedziałeś.
Jeśli masz na myśli jakość, możliwości , skalowanie , obróbkę , DV - to wybrałbym C21
 
Na ten moment gier na tv nie będzie, może w przyszłości Xbox. Głównie tv do Netflixa, telewizji internetowej, filmów 4k itp. Głównie oglądane będzie wieczorami.

S95B był w outlecie euro rtv, ale poszedł szybko.

Widzę, że jeszcze Philips ma 55oled707 z ambilightem, czy porównując do 55c21 wypada lepiej czy gorzej przy takim użytkowaniu jak moje? Bo 807 jest już sporo droższy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma większe możliwości i ambilight.
Ale teraz na LG 55 c21 jest dodatkowo cashback 1000 zł czyli wyjdzie ostatecznie Ci 4499 zł
Do tego masz dodatkowo pakiet gratisów dla członków forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, cashback działa tylko w wybranych sklepach.
Dla członków forum - działa plus dodatkowo pakiet.
Tak , matryca ta sama.
 

psiaja

Member
podłączę się do tematu
Szukam 55' do aneksu kuchennego. Proszę o wskazanie, czy do moich wymagań OLED da radę, czy jednak postawić na miniQLED od samsunga

1. Salon z aneksem ok 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada ? do 4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy też bokiem do ekranu - Główne siedzisko planowane jest na wprost a jak bokiem, to i tak planuję TV powiesić na zginanym wysięgniku
5. Telewizor ma miejsce czy ma wisieć? wisieć
6. Jak świeci świeci w pokoju? Pokój jest od PD a ściana od WSCH, więc słońce operuje od PD do ZACH a to pory popołudniowe będą najczęściej oglądane, gdzie żona nie lubi zasłaniania okna, więc ilość światła w pokoju będzie duża. Na zach ścianie białe meble kuchenne z podświetleniem LED pod górnymi szafkami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 46' F6770 - mam dosyć jego chmurek, brudnych rogów..
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? płynny Smart TV, równomierne podświetlenie (bez cloudingu), duży kontrast
9. Jaki sygnał został uruchomiony z systemem: 70% kablówka HD, 30% VOD internet
11. Ile godzin dziennie będzie telewizor? 4-6 godz
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? praktycznie wszystkie (bajki, info, filmy)
14. Czy chcesz korzystać z internetu na ekranie telewizora? codziennie
15. Czy zaczniesz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudnie - Wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? teatralny obraz, nierównomierne podświetlenie matrycy, słaby kontrast, duży efekt halo
19. Preferencje co do marek? żadnych
20. Czy chcesz zaangażować się w zakup? preferuje 5500zł, jak naprawdę warto to mogę dorzucić do 6000

Choruję na OLED'y i tu kręcę się wokół LG 55C2 (kontrast, kolory, płynność ruchu, ale mega błyszcząca matryca, wątpliwość, czy nie za ciemny do tak jasnego pokoju) lub mini LED SAMSUNGA QN91B (jasność ekranu, w założeniach dobry kontrast (matryca VA na miniledzie), niby matryca mniej błyszcząca (ale tego nie widzę w sklepie) i cloudingu przy miniledzie doświadczyć nie powinienem?)

Biorąc pod uwagę cashback LG (2000 za 55C2) to cenowo też by wygrał (o ile go dostanę).
Jednak zasadnicze pytanie OLED da radę w tak jasnym pokoju, czy jednak iść za rozumem i brać QN91B?
 

tdk76

Member
55c21 w x-kom 6199 - 2000 cashback lg tylko w appce z kodem weeknd - finalna cena 4199 (ale to "lustro"), albo 55 qn91b też w x-kom z rabatem 50 za 500 zł (rabat naliczany w koszyku) masz 4474 zł. Tańszej oferty online nie widziałem z w miarę normalnego sklepu. Sam mam dylemat czy brać któryś bo pewnie na rozsądny spadek cen s90c/s95c będzie można dopiero liczyć na jesieni, a cena 55c21 kusi..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież na 55" nie ma Cashback 2000 zł tylko 1000 zł
Cena dla niebieskich masz 4899 zł minus cashback 1000 zł = 3899 zł.
W tej cenie zdecydowanie najlepszy model !
 

tdk76

Member
Kiki jak nie ma jak jest, mam właśnie przed sobą regulamin OLED55C21LA 2 000,00 zł - REGULAMIN AKCJI PROMOCYJNEJ LG „CASHBACK ENERGETYCZNY II Sprzedaż Produktów uprawniających do udziału w Promocji trwa w okresie od 05.06.2023 r. do 02.07.2023 r. (nie mam czasu zamieszczać zdjęcia), 1000 zł jest za 48 cali. Nawet na stronie LG Polska jak wejdziesz to jest przy modelu 55 cashback 2000 zł.

Kikki możesz sprawdzić czy bezproblemowo naliczą cashback kupując u ciebie za 4899 zł? bo wyjdzie 2899 zł i taki cashback może nie przejść. W regulaminie jest podać d) cenę zakupionego Produktu . Bo jak by przeszedł to zamawiam u Ciebie w cenie 2899 nie ma co się zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry masz rację
Zmienili ceny.
Jest teraz 5999 zł - 2000 zł = 3999 zł z pakietem
Oferta tylko do 18.06 lub wyczerpania zapasów
 

psiaja

Member
Kikki możesz sprawdzić czy bezproblemowo naliczą cashback kupując u ciebie za 4899 zł? bo wyjdzie 2899 zł i taki cashback może nie przejść. W regulaminie jest podać d) cenę zakupionego Produktu . Bo jak by przeszedł to zamawiam u Ciebie w cenie 2899 nie ma co się zastanawiać.
Zwrot jest tylko gdy kupi się z wybranych sklepów: euro.com.pl, neonet.pl, mediamarkt.pl, x-kom.pl; lg.com/pl, audiocolor.pl, studiohifi.pl velvethertz.pl

55c21.. (ale to "lustro")
Czy macie jakieś porównanie do QN91B? Ponoć ma jakąś powłokę antyrefleksyjną, ale w materiałach zbytnio o niej nie piszą. Jakieś sugestie? Jest jakiś oled z powłoką antyrefleksyjną ? Chyba tylko od Samsunga QDOLED, tak?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modele mają powłokę lepsza lub gorszą. Oled zagra lepiej niż mini LED. Ale cena za 55LG C21 3899, to też rewelacyjna oferta i tylko do 18.06.2023
 

tdk76

Member
wiem z jakich sklepów jest cashback, ale chodziło mnie czy przy tak niskiej cenie naliczą zwrot bo sklep Kikiego bierze udział w cashbacku. Ale sprawa rozwiązana bo jak jest casheback to cena zawsze w górę i to standard w sklepach (pewnie zalecenia producenta danego tv)

Co do qn91b nie widziałem na żywo ale z tego co pamiętam to mimo powłoki antyrefleksyjnej nie jest najlepiej bo ona bardziej niweluje gradację kolorów matrycy va pod kątem (nie pamiętam gdzie czytałem, ale jestem po 1,5h biegu, zmęczony i mogę się mylić ale coś jakoś tak było).
 
Do góry