Metal Gear Solid 4

Ogr

New member
Bez reklam
Padły porównania MGS4 z innymi grami ,ja porównuje ja z seria Splinter Cell o wiele lepsza moim zdaniem .Oczywiscie nie mozna porównac pod wzgledem fabuły ale samej grywalności ,polecam Splinter Cell: Double Agent,jak ktoś lubi się skradac mordowac stylem ninja przy czym precyzyjnie postrzelac ,swietne efekty itp grałem na xbox grafika swietna a to nie młoda gra ;) Nie wiem jak graficznie wyglada na ps3(czytałem ze fatalnie)?
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Zgodnie z zapowiedzią, małe info: przejście MGS 4 na poziomie Big Boss Hard, po "wycięciu" ok 90% "filmików" zajęło mi 9 godzin i 31 minut. Gdybym nie mierzył w 0 zabójstw i 0 wywołanych alarmów, trwałoby to pewnie o godzinę krócej. Dodam, że aby osiągnąć najwyższą rangę w grze, trzeba ją ukończyć poniżej 5 godzin, przy zachowaniu (nie tylko) powyższych kryteriów. Prawdziwy wyścig wykonalny dopiero po minimum jednym ukończeniu gry.

Konkluzja, tak, mało gry w tym filmie :p choć i tak z czystym sumieniem rekomenduję ten tytuł każdemu wielbicielowi TPP :eek:k:A przejście całości w 100% to zabawa na kilkadziesiąt godzin.

Dostałem kilka ciekawych zabawek (min. kamuflaż a' la Predzio), więc trzecie podejście jest nieuniknione :cool:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Jestem ciekaw jaka kolejna gre ocenisz 10/10 :) Gra z takimi notami powinna zachecic do kolejnej rozgrywki :D Pozdro!
 

Bambolo82

Banned
MGS4 po prostu mnie powaliło. Jestem teraz na początku 3 aktu. Wstęp do drugiego aktu serwuje przepiękną grafikę, którą można pomylić z filmem przyrodniczym na National Geographic. Aż ciężko uwierzyć że to jest liczone realtime!!! Ktoś na tym forum porównał jakość MGS do serii Splinter Cell - brednie, brednie, brednie... Arcydzieło. 10/10. Podobne emocje i zachwyt przeżywałem jak zagrałem pierwszy raz w MGS 1, Gran Turismo 1 oraz International Superstar Soccer'97 (czyli ISS od Konami - protoplasta serii PES).

To już trzecia platforma z rzędu od Sony, która oferuję jakość absolutnie poza konkurencją.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No to ja nie wiem już o co chodzi. Właśnie odpaliłem dwie godziny temu Mgs4 (wcześniej widziałem u kumpla i myślałem że jest super) ,jestem w drugim akcie i nie mogę za Chiny zczaić gdzie ta "cudowna grafika"? Słabe tekstury podłoża i ścian, niska rozdzielczość tekstur, modele postaci na równi z Bf Bad Company (snake wypasiony), kolorystyka jakaś dziwna (jak dla mnie zbyt monotonna) ,powtarzające się w kółko te same tekstury i jak na razie niezbyt ciekawe miejscówki sprawiają że tak gra jak dla mnie wygląda PRZECIĘTNIE. Jeśli chodzi o gameplay to gra ma to samo archaiczne sterowanie co w Mgs1,2 i 3 co jest dla mnie mega rozczarowaniem, bo czas płynie a tutaj NIC się nie zmieniło. Może coś ze mną nie tak ale jak do tej pory to dla mnie Snake Eater zjada GOTP na śniadaniem pod praktycznie każdym względem. Taki uncharted potrafił mnie wciągnąć tak, że nie mogłem się oderwać od pada a Mgs4 pomimo że ukończyłem jak dotąd wszystkie poprzednie części, zwyczajnie mnie nudzi. Idziemy z punktu a do punktu b - cutscenka, idziemy z punktu b do punktu c - cutscenka i tak w kółko. Zero wyzwań, zero celów do wykonania, skradamy się - cutscenka - skradamy się- cutscenka i tak w kółko do znudzenia. CqC i jego detekcja to parodia gdyż komicznie wygląda jak się nie trafi i snake wykonuje ten śmieszny "trzy ciosowy taniec" w powietrzu. A myślałem że choc system walki będzie bardziej rozbudowany. Animację bohatera przemilczę bo ta jest z lat dziewięćdziesiątych a konkretnie z pierwszej połowy więc nie ma o czym gadać. Może jak zajdę dalej to się coś ruszy ale jak na razie cieszę się że pożyczyłem tą grę a nie kupiłem. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No i nie dotrwałem...grę zakończyłem na trzecim akcie.(spróbuję ponownie bo może ja jestem ślepy?) Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Brzydka nuda. Jak ktoś może twierdzić że ta gra ma piękną grafikę? Cz ludzie są tak zaślepieni całym tym hypem, że nie widzą iż mgs4 jest grą technicznie z przed trzech lat? Najbardziej mnie zdziwiła wypowiedz Bambolo82 który pisze że gra serwuje grafikę, którą można pomylić z filmem NG. Czy szanowny kolega widział jakąkolwiek ładną grę? Czy sznowny kolega ogląda NG z kasety VHS? Nie no, ludzie nie dajmy się zwariować, ja też przez wszystkie trzy części byłem wyznawcą MGS i rozumiem że sentyment itp. ale nie można przez to oślepnąć i stracić obiektywizu. A obiektywnie patrząc to gra graficznie jest średniutka (ldelikatnie mówiąc) a mechanizmy nią rządzące to artefakt z ubiegłego wieku. Sterowanie: w trakcie gdy skradam się między strażnikami mam szukać murka przy którym pojawi się ikonka, że mogę na niego wskoczyć? Mam go szukać? Jak mam to zrobić gdy się skradam? Czołganie się to już parodia (jak w mgs1,2,3). Wychylanie się zza winkla sprawdza się wyśmienicie? (chyba w Gow lub R6 ale nie tu) Ile razy to nie trafiłem w ikonkę, by mój zuch zamiast przylepić się do ściany i wychylić zza krawędzi, zwyczjnie wylazł przed trzech wrogów. Filmiki rządzą? Może jeden na dziesięć (raiden!!!) bo reszta to nuuuda. Co widzą w tej grze ludzie czego ja nie widzę? Gram w gry od jakichś osiemnastu lat poczynając od ponga, poprzez atari 800xl, amigę, pc,ps1,ps2,xbox i na "next genach" kończąc i zdarzało się już, że jakaś gra z pewnych powodów dostawała wyższe noty niż powinna ale z mgs4 to jakaś totalna abstrakcja. 10/10?. Za co? Za grafikę ze słabymi teksturami w niskiej rozdzielczości? , za monotonię w rozgrywce?, za przydługawe i z reguły nudne cut-scenki? Za archaiczne sterowanie? Ja nic nie znalazłem i cieszę się że w opiniach userów na gamespot, na kilkudziesięciu zachwyconych (zaślepionych?) przypada choć jeden, który ma taką opinię na temat mgs4 jak ja. To jak w tym filmie w którym bohater znajduje okulary słoneczne przez które widzi obcych. "Mamy jednego który widzi" ,no dokładnie tak się teraz czuję. Ale zagram jeszcze, bo może okazać się że to ze mną coś nie tak. Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
SierżantHarris podszywa się pod fana i posiadacza Playstation 3 i jątrzy...

Biedny, cierpi zazdrość i musi się wyżalić jak to mu by się Playstation 3 i MGS4 nie podobało gdyby je miał.

Postrzelaj sobie w zajefajne HALO 2 albo poczytaj sobie Mass Effect na X360. Albo sobie coś innego ściągnij z bittorrent. Serwis GameSpot wesprze ciebie w tych trudnych chwilach i dalej będzie utwierdzał że może następny Xbox będzie górą. Może to Ciebie pocieszy troszeczkę ;).

PS. Wstęp do drugiego aktu MGS4 to dla mnie jeden z największych majstersztyków graficznych jakie do tej pory widziałem w grach komputerowych. Gdzieś w Ameryce Południowej. Pełny Księżyc zaraz odda pole Słońcu. Najazd kamery w tej świetlistej nocy, ponad koronami drzew, zjazd pomiędzy listowie, krzaki i gęstą trawę...gdzie czają się szczury, węże i...Snake, który przybył uratować Naomi. Obrzydliwa stonoga pełza po plecach i kończynach schowanego w trawie bohatera, a okrutny wąż atakuje od tyłu i pożera polną mysz. Słychać szelest, szum wiatru, latające owady...a gdzieś w oddali strzały i przytłumione krzyki likwidowanych przez odziały PMC jeńców. Wygląda i brzmi jak film przyrodniczy, a jakość drzew, trawy, animacja zwierząt jest obłędna i prezentuję fotograficzną jakość. Przyroda i przeciwnicy PMC zabójczo okrutni i groźni dla życia Snake'a i jego przyjaciół. Poezja graficzna liczona w czasie rzeczywistym. Niebezpieczna przygoda.

I nagle kamera zatrzymuje się. Po bokach ekranu pojawia się pasek życia i samopoczucia psychicznego Snake'a, róża wiatrów, kompas, wizualizacja tego co i jak dobrze słyszy Snake w 360 stopniach, ikona aktualnie używanej broni. Tak wygląda i brzmi sama gra, a nie tylko przerywnik filmowy!!! Możemy swobodnie kierować kamerą, oglądać i słyszeć cały ten spektakl przyrodniczy i przepych roślinności w trakcie rozgrywki!!! Przed nami baza PMC i miejsce kaźni schwytanych rebeliantów. Ze zbocza wzgórza do którego się doczołgaliśmy widać bazę PMC jak na dłoni. Niestety, nie ma w niej więzionej Naomi. Musimy decydować: samodzielnie wdać się w wymianę ognia i ratować jeńców, tylko siać dywersję, a może poczekać bezczynnie aż przyjdą rebelianci i pomóc im nieco odbić jeńców, czy może jak nigdy nic dalej się czołgać, skradać niezauważonym i obojętnym na targający tą krainą konflikt, minąć całe to piekło i skupić się tylko na dotarciu do miejsca, gdzieś daleko stąd, wiele godzin gry przed nami, gdzie PMC przetrzymują Naomi, a Liquid Snake knuje spisek i nuklearną zagładę.

To dopiero jedna z wielu wielu miejscówek w 2 akcie tej gry. Razem jest 5 aktów i masę ciekawych przygód przed nami, w tym melancholijny powrót na skutą lodem Shadow Moses Island, czyli wyspę na której toczyła się akcja Metal Gear Solid 1 jeszcze na niezapomnianą konsolę Sony PSX w ubiegłej dekadzie.

Oprócz tego tryb online multiplayer w świecie sagi Metal Gear.

Metal Gear Solid 4. Gra z ery Bluray. Dziękujemy KONAMI. 10/10.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Przemilczę twoje pomówienia i obelgi bo padły one z ust (klawiatury) takiej miernoty jak ty, co uraża mnie tak jak sikanie psa na płot pod mym domem, czyli wcale. Jesteś typowym przedstawicielem tych, którzy na każdego kto ma inne zdanie szczeka i warczy agresywnie, pałając nienawiścią. Standard w naszym kraju. Otóż drogi zakompleksiony dzieciaczku który już miał raz wylecieć z tego forum za te bezpodstawne insynuacje (w kółko piractwo) ja w przeciwieństwie do ciebie, granie traktuję jako hobby a nie jako coś co jest na tyle ważną sferą życia by móc z jej powodu obrażać innych. Takim zachowaniem tylko dajesz świadectwo swojemu brakowi kultury i zwyczajnemu chamstwu. Jesteś mało rozgarniętym prostaczkiem skoro nie zdajesz sobie sprawy z tego, że takie szczekanie na mnie tylko bradziej mnie rozbawi i tylko lepiej się poczuję, wiedząc że na świecie są tak ograniczeni i nierozgarnięci ludzie jak ty. (czuję się wtedy mądrzejszy). A te twoje pomówienia o moje rzekome ściąganie gier i inne bzdury są mało trafione z uwagi na fakt że jestem całkiem zamożnym człowiekiem i bawi mnie jak jakiś dzieciak z kompleksem piractwa bierze mnie za swojego, podczas gdy mnie zwyczajnie stać na to by nie piracić (mam nadzieję że ciebie nie). Odnośnie mojego "nie posiadania ps3" to podaj cwaniaczku swój nick z ps3 to wyślę ci invitea, (mój nick to tajsonik pl) czym udowodnię ci tylko że jesteś w grubym błędzie sądząc że odkryłeś teorię spiskową.
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie unoś się Harris bo nie ma powodu do nerwowości. :)
MGS4 - Gra otrzymuje ode mnie ocenę 8/10. Za mało na prawdziwie wielki hit. Nie zauroczył chłopaków z Eurogamer i kilku innych serwisów i magazynów branżowych. Nie zauroczył Japończyków więc sprzedaż była i jest znacznie poniżej oczekiwań. Mnie ten tytuł zawiódł w kilku aspektach. Grafika nie jest żadnym cudem na ziemi. Mechanika w wielu aspektach pozostaje nadal na poziomie pierwszego MGS. Dobrze, że kamera już jest w miarę ludzka. Scenariusz i filmy są przeważnie na dobrym poziomie. Jednak jest kilka razy skrypt to niższe poziomy filmu klasy B a i miejsce na akcje rodem z telenoweli się znajdzie. :???:
O całych tych przebojach z rejestracją i początkami na online nie wspominając.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie proponuję wysłac sobie zaproszenia przez konsole :D Udowodnicie ze jestescie posiadaczami heheh .Moj nick to OGRY666;)
Ja czuje dokładnie to samo co Harris,MGS4 to najnudniejsza gra w jaka było mi dane grac od czasu kupna konsol nowej generacji!!! Fatality ,juz dawno sprzedana;)
 

Bambolo82

Banned
Boję się SierżantaHarrisa zaprosić, bo jeszcze mi coś zrobi. Ten avatar Sierżanta groźnie wygląda.

Chętnie bym go sprał w wirtualu, najchętniej w Fight Night Round 3 ale muszę jeszcze potrenować.

Mój nick to Asfalt82 (jestem na amerykańskim PSN, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie bo jestem nowy w tym biznesie).
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ooo, to w FNR3 musisz jeszcze trochę potrenować bo akurat ta gra to mi się zawsze podobała (każda kolejna część od KK począwszy).FNR4 jak wyjdzie to będzie rzez, bo w końcu Tysona dadzą.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Bambolo ciekawy nick :) Ja gram na Polskim mysle ze to nie problem wiec wyśle zaproszenie i dam ci popalic w FN3 hehe (żart):D
 

Bambolo82

Banned
Chętnie skrzyżuję rękawice, ale na razie kompletnie nie potrafię w FNR3 grać. W weekend zapoznam się z ciosami itd.

Byłem fanem tej gry jeszcze na PSX.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Niestety, nie siedza mi tego typu gry no moze przetestuje Street Fighter IV z czystego sentymentu do Amigi:D
 

matiashek

New member
Moja opinia jest o tej grze jest tak

Gar jest cudna nie ma sie do czego przyczepić a teraz pytanko odnosnie misji W jaki sposób mam pokonać Vampa
 
Do góry