Menu serwisowe PY85

Karson

New member
Witam.
Po długich rozważaniach nad plazma czy lcd,decyzji jaki model wkońcu od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 42''PY85.
Rozpocząłem tzw.docieranie plazmy na nisko ustawionych parametrch.
Poje pytanie do znawców tematu(jest Was na tym forum naprawde spora grupa) w jaki sposób moge dosta się menu serwisowego by móc śledzic czas pracy mojej plazmy.
Jestem niecierpliwym facetem i już bym najchętniej ustawił obraz w nim tak ,by wyglądał jak powinien wydając za niego prawie 5000.
Interesuje mnie też sprawa późniejszej kalibracji tego modelu.Proszę o jakieś wskazówki odnośnie dokonania tego zabiegu i ogólnie z wdzięcznością przyjmę każdą przydatną informacje z tym związaną.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Karson.
 
Ostatnia edycja:

Serget125

New member
Mam model 42PY80, ale sądzę, że w twoim działa tak samo. Należy wcisnąć przycisk -/V (tj. przyciszenie dźwięku) w telewizorze, a trzymając ten przycisk wcisnąć trzy razy 0 na pilocie. Wychodzisz przyciskiem Exit na pilocie. Czas pracy jest na pierwszej stronie, ale nie wiem, jak poruszać się po menu i dokonywać w nim zmian (chyba zresztą nie odważyłbym się).
Odnośnie kalibracji - polecam tryb obrazu "Kinowy" oraz balans bieli "Ciepły, i to nie czekając na zakończenie docierania (zwłaszcza odradzam docieranie na trybie "Dynamicznym", ze względu na wysoki kontrast i przysycenie kolorów). Jeśli dostanę wreszcie płyę DVE zamówioną w UK, zamierzam dokładnie skalibrować ekran i napisać o tym post. Jednak uwaga - żaden ze mnie ekspert!
Pozdrawiam.
 

Karson

New member
Dzięki za odzew:eek:k:

Niestety w PY85 ten sposób nie działa, by dosta się do menu sewisowego:???:

Czy naprawde nikt z właścicieli tego modelu panasa nie wie jak się tam dostac ?
 

Karson

New member
Miałeś jednak racje Serget125- udało mi sie w sposób jaki opisałeś wskoczyc do menu serwisowego.
Jeszcze raz dzięki :)

Wracając do samego tv, to powiem jedno-- jest naprawde wart swojej ceny.Nawet na zwykłej zbiorczej antenie gdzie crt miał taki sobie obraz panas py85 całkie dobrze sobie radzi.

ps.
nie wiem dlaczego nie mogłem edtytowa swojego poprzedniego postu?:confused:
 

jedrek_125

New member
Odp. Karson

modelowi py 85p poswiecony jest caly dzial - znajciesz tam odpowiedzi na wszystkie trapiace Cie problemy :) a lektura jest obszerna :)
Pozdro
 

Dziura.m

New member
asael napisał:
mozesz dokładnie opisac jak wszedłes w menu servisowe .... bo ja nie potrafie.... dzięki pozdrawiam
Dokładnie tak jak opisano powyzej :
"należy wcisnąć przycisk -/V (tj. przyciszenie dźwięku) w telewizorze, i trzymając ten przycisk wcisnąć trzy razy 0 na pilocie."
U mnie na 42Py800 działa wiec i u Ciebie musi.
Ja nstomiast chciałbym sie dowiedzieć w jakim formacie jest wyświetlany ten czas pracy.
Po południu może zamieszczę zdjęcie z prośbą o rozszyfrowanie pozycji tam się znajdujących .
Pozdrawiam

Tak wiec zdjecia nie zamieszczę ponieważ mam za krótki staż . Mimo to z tego co zauważyłem pozycja TIME wyświetla informacje w formacie
ilość godzin : ilość minut . Pod spodem natomiast
liczbę załączeń odbiornika
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

bieniok

New member
Menu serwisowe

Witam tak wyglada menu serwisowe w TH50PY800

Pozdrawiam
bieniok1
 

Attachments

  • DSC01846.jpg
    DSC01846.jpg
    35,5 KB · Wyś: 861

yogibabo

New member
Proponuję tam nie grzebać, zwłaszcza, że żadna instrukcja papierowa nie wspomina o tym menu i wchodzeniu tam. W moim poprzednim tv przez przypadek nacisnalem jakies klawisze w pilocie i coś mi sie poprzestawiało. Co prawda nie zauważyłem zadnych zmian w obrazie - a może nie zdążyłem bo za godzinę oddałem tv do serwisu i już nie wrócił do mnie.
 

Dziura.m

New member
Grzebać raczej nie mam zamiaru ale ciekawi mnie co kryje się pod pozostałymi pozycjami.
Pozdrawiam
ps. Co na tą sytuacje gwarant? Uznali ci usterkę? Czytałem tutaj ze serwis panasonic polska nie nalezy do najszczęśliwszych rozwiązań.
 
Do góry