MediaCenter - co włożyć?

k@li111

New member
He he w większości się zgadzam ale jest pare rzeczy,
Pilot - teraz można kupic piloty MCE ja kupiłem polskiego MAXTERA, prawie zero konfiguracji, podłaczasz w MedPort. zaznaczasz i działa.

Brzydszy - hmm, Czy jest aż tak brzydki... pomalowany na czarno tak żeby nie odróżniał się od reszty sprzętu, niedługo wstawie wyświetlacz LCD, z wyglądem nie jest tak żle. Nie jest to Silverstone ale i cena nie ta. Czy XBOX jest taki łądny? Raczej nie pasuje pod "reszte" sprzętu.

Głośniejszy - Idzie sobie z tym poradzic i wcale nie tak "drogo" jak niektórzy tu pisali. W XBOX też jest wiatraczek jak się nie mylę.

Zobacz to http://www.team-mediaportal.com/screenshots/catid,9/ bardzo podobne do menu XBOXA nawet kalibracja ekranu jest b. podobnie zrobiona. A jest to jedno z wielu, nawet na święta robią świąteczne.

Internet i poczta - też jest choc nie kożystam.
Radio z sat i netu - mam.
Trailery filmów - mam i czesto kożystam:D

Zresztą, jak patrze na te linki co podałeś to widze b. dużo podobieństw XBOXA do mediaportal, naprawde.

Cenowo - chyba masz racje.
 

Smartek

New member
k@li111 napisał:
He he w większości się zgadzam ale jest pare rzeczy,
Pilot - teraz można kupic piloty MCE ja kupiłem polskiego MAXTERA, prawie zero konfiguracji, podłaczasz w MedPort. zaznaczasz i działa.
I znowu cena :).
Za polowe ceny do MCE moge miec pilota do Xboksa.

Brzydszy - hmm, Czy jest aż tak brzydki... pomalowany na czarno tak żeby nie odróżniał się od reszty sprzętu, niedługo wstawie wyświetlacz LCD, z wyglądem nie jest tak żle. Nie jest to Silverstone ale i cena nie ta. Czy XBOX jest taki łądny? Raczej nie pasuje pod "reszte" sprzętu.
OK, przyznam, ze brzydszy moze i nie jest i nie pasuje pod reszte sprzetu.
Ale Twoj MC takze nie pasuje.

Reasumujac - Xbox w wersji Crystal pasuje bardziej niz MC w 'zwyklej obudowie' (bo te drogie MC maja naprawde piekne aluminiowe budki, ktore bija wyglad wszystkiego).

Głośniejszy - Idzie sobie z tym poradzic i wcale nie tak "drogo" jak niektórzy tu pisali. W XBOX też jest wiatraczek jak się nie mylę.
Idzie czy nie - nie trzeba sie samemu grzebac ze zmiana coolera - nie kazdy sie na tym zna i potrafi (swoja droga - mam w PC nieslyszalnego freezone'a, ktorego sobie chwale), zas w Xboksie wiatraczek owszem jest, ale mozna regulowac obroty w % spod XBMC.

W sumie to co teraz wiatraczkow nie ma jak nawet telewizory maja? (np. moja plazma) ;-).

Zobacz to http://www.team-mediaportal.com/screenshots/catid,9/ bardzo podobne do menu XBOXA nawet kalibracja ekranu jest b. podobnie zrobiona. A jest to jedno z wielu, nawet na święta robią świąteczne.

Internet i poczta - też jest choc nie kożystam.
Radio z sat i netu - mam.
Trailery filmów - mam i czesto kożystam:D

Zresztą, jak patrze na te linki co podałeś to widze b. dużo podobieństw XBOXA do mediaportal, naprawde.
Toz to istna kopia XMBC!
Warto dodac, ze pomysl "Windows Media Centera" Microsoft zaczerpal wlasnie z XBMC (byla nawet jakas afera o to).

Cenowo - chyba masz racje.
W tej kwestii nie ma zadnych watpliwosci.
Pomijam "grzebanie sie", o ktorym tu wczesniej wspomnialem (jest zbedne).

Na koniec chcialem dodac, ze wczesniej wstawione linki sa bardzo stare - maja okolo jednego roku (przy czym XBMC rozwijany jest nonstop i nowe wersje z poprawkami wychodza niemal _codziennie_) i nie sa mojego autorstwa.
Teraz wyglad jest 'przeniesiony' na wzor tego z X360 co naprawde prezentuje sie bardzo efektownie (wraz z animacjami).
 
Ostatnia edycja:

k@li111

New member
OK, przekonałeś mnie, choc najbardziej przekonuje mnie Wyjście RGB (ale tylko dlatego że mam zykły TV) i "szybkie włączanie", ale widzisz w tym całym temacie o MC czy HTPC, bardzo ważna jest obsługa kart TV.
DVB-S(S2 w przyszłości) - PVR, timeshafting, ba nawet obsługa dwóch kart sat.
DVB-T (naziemna cyfrowa) - jak wyżej.
Tego nie włożysz do XBOXa.

Aha ten pilot czy 60zł to dużo? http://www.allegro.pl/item132222110_maxter_usb_dla_windows_media_center_nowy_gwar.html
strona producenta:
http://www.maxter.pl/

ps. Już mam na oku XBOXa, znajomy coś wspominał że może będzie chciał sprzedac (chce kupic 360), mógłbyś napisac ile kosztowałoby doprowadzenie go do stanu XBOX Media Center? czy to tylko kwestia programowa?
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
k@li111 napisał:
ps. Już mam na oku XBOXa, znajomy coś wspominał że może będzie chciał sprzedac (chce kupic 360), mógłbyś napisac ile kosztowałoby doprowadzenie go do stanu XBOX Media Center? czy to tylko kwestia programowa?

Jak dobra okazja to bierz bez _zadnego_ zastanawiania sie.
Naprawde nie trzeba skladac MC za 2tys zl. zeby miec to, co ma Xbox za ~1/3 tej kwoty, ktory jak widac okazuje w niektorych sprawach lepszy :) (czy tez wygodniejszy, jak kto woli).

Wystarczy, by X byl przerobiony (czyt. modchip, na software'owym modowaniu sie nie znam, po to odsylam Cie do Xbox-scene) i wrzucasz mu przez LAN Xbox Media Centera (namiary tez na forum, ktore przed chwila podalem).

Tyle.
Zostaje czekac na przerobke X360 i wtedy za cene ~1200zl bedziemy (znowu) mieli najlepsze MC (tym razem ladniej wygladajace), odtwarzajace wszystko co mozliwe (na dzien dzisiejszy), a do konca roku z napedem HDDVD (maja byc osobne).
Konsole to jedyna dziedzina, w ktorej Microsoft mnie naprawde powala i zadziwia (choc gdyby nie piraci i modchip to nigdy by XBMC nie powstal).

Pzdr.
 
Do góry