Media server i filmy blueray

Toomcat

New member
Mam pytanie:
jak odtworzyć przez PS3 Media server film zaciągniety z sieci (1080p )? Czy jest możliwość aby zobaczyć go w takiej formie , jakbym wsadził płyte do ps3 , czyli menu i wogóle.
A może poprostu użyć jakiegoś innego programu?
Wiem ,że to moze głupie pytanie ,ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi.
 

Toomcat

New member
czytałem juz to wcześniej , i sie zdziwiłem ze mi to podsyłasz :). Źle sformułowałem pytanie , albo to jest tak proste , że nikt o to nie pyta. Mam juz wszystko skonfigurowane , i śmiga prawie bez problemów.
Chodzi mi o to ,że w ps3 wchodze do katalogu i widze kolejne:BDVM->STREAM:pliki .m2ts .
Tak pobrałem film i chciałem go odtworzyć. jak zrobić ,żebym odworzył płyte w naturalnej postaci , czyli menu główne i pola wyboru .
chce go obejrzeć z dobrym dźwiękiem i polskimi napisami, a w konsoli mogę zmienić tylko ścieżkę dźwiekową, a napisów nie. proszę o pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A ja się zdziwiłem, że jeśli to czytałeś to po co zaśmieciłeś forum nowym wątkiem w tym samym temacie?

Pozdrawiam,
 

Toomcat

New member
ok. żeby juz nie przedłużać, powiem na swoje usprawiedliwienie , ze ciężko odłowić jakieś pożyteczne informacje z tak rozbudowanego tematu, ktory jest w większości o problemach z podłączeniem.
Ale w takim wypadku prosze o usuniecie tego żeby nie robić śmietnika
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego potrafisz się zachować, szkoda, że nie każdy tak potrafi.

Może jakiś uczynny mod połączy te dwa tematy, ja odpowiem Ci w tym.

Czy film zaciągnięty z sieci 1080p to rozumiesz mkv czy całą strukturę BluRay (foldery albo iso)?

Jeśli chcesz zobaczyć menu to wnioskuję, że raczej to drugie.

W tym przypadku nie mam dla Ciebie zbyt dobrych wieści, PS3MS nie radzi sobie na tą chwilę z odtwarzaniem całych struktur BD czy to z ISO czy ze struktury katalogów.
Tutaj masz wątek na ten temat z działu próśb o poprawki do PS3MediaServer oficjalne forum:
http://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=16

Nie wiem jak innymi programami ale chyba też nie zdziałasz za wiele.

Cała sprawa rozbija się o to, że standard DLNA w ogóle nie przewiduje czegoś takiego jak obsługa menu, nawigacja po menu itp. rzeczy.
Jeśli tutaj http://www.dlna.org/about_us/roadmap/ znajdziemy kiedyś informacje na ten temat to będzie można się spodziewać, że MediaServery w niedługim czasie zaczną to wspierać.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Toomcat

New member
Dzięki wielkie za informacje. Szkoda ,że tak sprawa wygląda, bo o ile ja daje sobie radę z włączeniem filmu, to żona niekoniecznie.
pozdrawiam
 
Do góry