Mbox M-Box R3150S vs Dune Base 3.0

jgonka

New member
Witam,

Dziękuję za opinię. Mimo to nadal mi się podoba. Nie wiem czy dobrze liczę, ale 5MB oznacza, że film 700MB będzie się kopiował około 140 sekund, czyli 2-3 minuty. W domu jest to wystarczająca prędkość, przynajmniej dla mnie.

Z wcześniejszych wypowiedzi widzę, że należy od razu planować zakup dwóch dysków, bo co począć z danymi przy upgradzie firmware. Chociaż z doświadczeń z Arrivą 200 widzę, że fajnie jest pobawić się aktualizacjami i możliwościami alternatywnych softów, ale na koniec to wymaga się aby to wszystko działało bez ingerencji.

Jeszcze raz dziękuję za opinię i czekam na inne.

PS: Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego większość urządzeń ma "wyciągnięty" na zewnątrz zasilacz. Zawsze uważałem, że to ze względów oszczędnościowych: inne napięcie w urządzeniu czyli inne wymagania bezpieczeństwa czyli większe badziewo. A sprzęt taki jak dyskutowany mbox, za niemałą kwotę raczej nie powienien być taki. Obawiam się jednak, że taki jest a nie lubię jak zasilacze walają (przemieszczają) się byle gdzie (nawiasem pisząc nigdzie nie wiedziałem jak taki zasilacz wygląda, czy jest na przy wtyczce czy na kablu).

Pozdrawiam,
Jacek.
 

bomen

New member
Początkowo też tak mi się wydawało. Póki przegrywasz stare divixy prędkość nie przeszkadza, ale przecież nie po to kupujesz sprzęt HD by materiał tak słabej jakości oglądać.
Więc nowe filmy zaczynasz ściągać w lepszej jakości - a tu rozmiar rzędu 10GB to nie wyjątek i czekanie pół godziny na przegranie jest denerwujące.

Nie musisz się spieszyć z kupowaniem 2 dysków. Ten pierwszy (poza torrentami i timeshiftem) służy do nagrywania audycji. A takich nagrań z reguły długo się nie trzyma (a jeśli chcesz trzymać, to i tak plik skonwertujesz na jakiś lepszy format i możesz go na drugi dysk przegrać ), więc ten dysk nie musi być ani duży ani nowy. Lepiej poczekać aż któryś z dysków w komputerze się "moralnie zestarzeje" i wtedy nowy do komputera wsadzić, a stary do R3150.
Konieczność formatowania przy upgradzie wystąpiła tylko raz - poprzednie upgrade'y formatowania nie wymagały, więc może to tylko wyjątek?
Zasilacz niestety jest osobny - zobacz sobie na zdjęcie łącz R3150 i wygląd wtyku zasilania.
 

MasterTomster

New member
Po wgraniu FW729 mam problem z odtwarzaniem plików TXT.
Czy ktoś zainstalował już nowszy soft (z koreańskiej strony) 739?
Drugi problemik: chciałbym dostać się zawartości dysków twardych podczas połączenia mbox-pc. Nie mogę... PC wykrywa tylko dysk z linuxem ale nie mogę do niego "wejść"... Jak się dostać do dysku po kablu?
 

MasterTomster

New member
Opcjonalny adapter USB-WiFi:
- wersja 802.11b/g/n - rzeczywiste transfery do 15Mbps.
Czy mogę kupić mu jakikolwiek klucz USB WiFi czy to musi być coś od Hyundai'a???

PS/Edit
Poprzedni post proszę usunąć...
 
Ostatnia edycja:
Do góry