MBox 110 problem z HDMI RAW

wojtek2

New member
wgralem nowa wersje softu do mboxa 110 i sie oakzuje ze teraz nie mozna puscic dzwieku RAW przez HDMI, a ja własnie w ten sposób miałem podłączony sprzęt,może ktoś się orientuje czy można wrócic do poprzedniego softu, jeśli tak to gdzie go znalesć?
 

wojtek2

New member
temat mozna usunąć,problem rozwiazany, jest mozliwosc powrotu do poprzedniego softu,co też uczyniełem,
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jest nowe oprogramowanie do wszystkich MBox które przywraca tą funkcję i dodano kilka innych w zależności od rodzaju odtwarzaczy
MBox L110 wersja 539
Lista wprowadzonych zmian :
1. Przywrócone opcje dźwieku HDMI RAW i HDMI Multichanel
2. Dodane dekodery Dolby True HD konwertujące dźwięk do AC3 (DD) 5.1 lub PCM 2.0, zależnie od ustawień
HYUNDAI MBOX PL - Wsparcie
 

wojtek2

New member
nie wiem jak u was, ale u mnie po wgraniu nowego softu, dalej brak możliwości ustawienia dzwięku Hdmi RAW
 

wojtek2

New member
więc pozostaje nam znowu czekać na jakieś poprawki,i jescze pytanie, czy udało się komuś przesłac DTS przez HDMI, bo mi tylko przesyła AC3
 

tedi90

New member
jest nowe oprogramowanie do wszystkich MBox które przywraca tą funkcję i dodano kilka innych w zależności od rodzaju odtwarzaczy
MBox L110 wersja 539
Lista wprowadzonych zmian :
1. Przywrócone opcje dźwieku HDMI RAW i HDMI Multichanel
2. Dodane dekodery Dolby True HD konwertujące dźwięk do AC3 (DD) 5.1 lub PCM 2.0, zależnie od ustawień
HYUNDAI MBOX PL - Wsparcie
Powinno być tak- MBox L110 wersja 539
Lista wprowadzonych zmian :
1. Zmiana sposobu dekodowania napisów z plików MKV - wymagane kodowanie znaków narodowych w unicode.
Dla MBox L110 - Sw.HDMIRAW itp.w połowie czerwca
 

KubaArek

New member
Bez reklam
w nowej wersji opro 539 dla MBox L110 dodano klienta BitTorrent :) jak obsługiwać mamy opis w instrukcji dla odtwarzaczy wersji MBox P i R .
 

drjones

Member
w nowej wersji opro 539 dla MBox L110 dodano klienta BitTorrent :) jak obsługiwać mamy opis w instrukcji dla odtwarzaczy wersji MBox P i R .

To ja kolegę jeszcze zapytam: po pierwsze czy z L-ką daje się użyć zewnętrznego napędu DVD/BluRay na USB? Po drugie czy komuś udało się podpiąć zwykłą klawiaturę do tego drobiazgu?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
nie wiem czy można podpiać zew DVD/BluRay na USB i klawiaturkę ,ja kupiłem ten sprzęcik po to aby filmy odpalać z dysku zew lub poprzez sieć ,jak ktoś chce mieć DVD/BluRay to lepiej zakupić stacjonarny odtwarzacz który będzie z płyt czytał wszystko a jest tego troszkę na rynku.
A co do softu o którym pisałem wcześniej to wycofali 539 (nie wiem dlaczego )
 

KubaArek

New member
Bez reklam
witam ,jest spowrotem nowy soft 539 :)
---------------------------
Lista wprowadzonych zmian
---------------------------

12.05.2010 wersja 539

1. Zmiana sposobu dekodowania napisów z plików MKV - wymagane kodowanie znaków narodowych w unicode.
2. Zmiany w funkcji AUTOPLAY, dodana funkcjonalność automatycznego uruchamiania radia internetowego.
Zmieniona została struktura katalogów wymagana dla funkcji Autoplay. Materiały filmowe powinny znajdować
się w katalogu Autoplay/Movie, plik PLS dla radia internetowego w katalogu Autoplay/InternetRadio.
Pliki można gromadzić na pamięci USB lub na karcie pamięci.
HDMI RAW niestety nie dodali :(
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Jest najnowsze oprogramowanie L110 (opis poniżej) i reszty MBox serii P,S,R

17.06.2010 wersja 545

" 1. Rozszerzono działanie opcji ZOOM dla materiałów wideo. Poza skalowaniem proporocjonalnym,
dodana została możliwość swobodnego skalowania dla każdej osi osobno (po powtórnym naciśnięciu przycisku ZOOM)
2. Dodano obsługę zewnętrznych napędów DVD podłączanych przez USB (obsługa ODD - Optical Disc Drive).
Odczytywane są filmowe płyty DVD bez zabezpieczeń (np. takie z gazet). Przycisk GOTO na pilocie pełni funkcję przycisku
EJECT - do ładowania płyty i wysywania tacki. Dostęp do płyty (odtwarzanie/przeglądanie) zapewnia nowa ikona w menu PRZEGLĄDANIE.
W ustawieniach dodano opcję automatycznego odtwarzania płyt po wsunięcu do napędu.
3. Dodano możliwośc podmiany czcionki używanej do wyświetlania napisów do filmów.
4. Dodano obrazkowy tryb tryb przeglądania plików wideo. W trybie Wideo (filtrowania plików wideo w katalogach), opcjonalnie
mogą być wyświetlane ikony zamiast listy nazw plików. Jeżeli obok pliku znajduje się plik JPG lub PNG o tej samej nazwie,
będzie wyświetlony jako ikona dla pliku. Tryb graficzny jest opcjonalny, sterowany funkcją w menu Ustawień.
Jest to pierwsza wersja nowej funkcjonalności, zostanie jeszcze ulepszona w kolejnych edycjach oprogramowaniach."

przywrócona została opcja HDMI MULTI CH I HDMI RAW :)
 

Epidian

Member
Zapomniałeś w opisie o jednym punkcie, jak dla mnie najważniejszym (z tego powodu, że takie playery jak Asus czy Ariva tego nie mają):

6. Dodane dekodery Dolby True HD konwertujące dźwięk do AC3 (DD) 5.1 lub PCM 2.0, zależnie od ustawień.
 

wojtek2

New member
i niestety po wgraniu najnowszego softu, dalej brak przesyłania DTS po HDMI, czy mógłby ktoś sprawdzic u siebie czy mu przesyła, bo u mnie przy ustawieniach HDMI RAW, AC3 przesyła bez probelmu, a DTS tak jakby dekodował do stereo
 

KubaArek

New member
Bez reklam
wyszło nowe oprogramowanie dla L110 i innych HYUNDAI

05.08.2010 wersja 558

1. Przycisk [GOTO] przełącza tryb podglądu plików filmowych lista-miniaturki w trybie przeglądania plików wideo
2. Uzupełniono listę plików wideo, dla których wyświetlane są miniaturki (obecnie obsługiwane są pliki MKV, ISO, AVI, WMV, VOB ASF, MOV, MPG, M2TS)
3. Grafiki do miniaturek wyświetlanych dla plików wideo powinny mieć rozszerzenie jpg (za zachowaniem zapisu małymi literami). Obsługiwane są też pliki png.
4. Dodano tryb 16:9 Full Screen, pozwalający na wyświetlanie obrazu na pełnym ekranie panormaicznym, niezależnie od formatu wyświetlanego materiału.
 
Do góry