Matryce

forzainter1g

New member
Jak to jest z tymi matrycami kogo matryc uzywaja najwieksi producenci?? Wiadomo ze ciezko znalezsc takie informacje bo czesto sa blednie podawane przez niedoinformowanych w sklepach ludzi lub dobrze ukrywane przez producentow orientuje sie ktos jak to jest bo ja wiem tylko dokladnie to tylko w 3 markach.
Wiec najlepsi producenci to dla mnie:
Hitachi
LG
JVC
Loewe
Panasonic
Phlips
Samsung-ma swoje matryce
Sharp -ma swoje matryce
Sony - ma swoje matryce.
Toshiba
A co z reszta orientuje sie ktos jak to jest??
 

maurooooo

New member
:)

Witam nawiazujac do tematu dodam cos od siebie...:)
Jesli chodzi o Sony to nie do konca robi wlasne matryce gdyz po prostu wykupilo fabryki nalezace do Samsunga.Lg ma w sobie matryce ktore nazywaja sie LG&Phillips wiec i Phillips ma takie same.To sa sprawdzone informacje natomiast z tego co mi wiadomo to jvc jak i toshiba korzystaja z matryc sharpa, Panasonic chyba tez ale nie jestem pewien.Najswiezsze informacje mowia o tym jakoby lg chce kupic troszke paneli od sharpa o okreslonych wymiarach , poniewaz nie nadaza z produkcja swoich wiec jak widac roznie to bywa..:)
 

forzainter1g

New member
producenci

No wlasnie co do Sonego sie mylisz na 100% najnowsze modele Sonego maja swoje matryce czytaj 8 post. http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23331.

Dowiedzialem sie ze to sa panele LG bo Philips nie ma wlasnej fabryki paneli LCD opracowywuje je z LG ale produkcja i praktcznie cala technologia zajmuje sie LG i Phlips praktcznie kupuje je od LG.

A wiec stoimy przy tym

Samsung-ma swoje matryce
Sharp -ma swoje matryce
Sony - ma swoje matryce
Toshiba-od Sharpa
Phlips- od LG
LG-ma swoje matryce

A co z tymi markami kolega tu troche opisywal powyzej ale nie byl pewien:
JVC
Loewe
Panasonic
Hitachi
 

maurooooo

New member
:)

Nie myle sie a raczej nie zrozumiales mnie....Sony po prostu wykupilo czesc fabryk od Samsunga wiec pomimo tego ze na matrycy bedzie znaczek Sony cala technologia jest od Samsunga...info mam od przedstawiciela Sony wiec raczej by mnie nie klamal:)Pozdro
 

forzainter1g

New member
Sony

Dziwny ten twoj przedstawiciel mi w Kolobrzegu i w Szczcinie powiedzieli co innego w Szczcinie przedstawiciel a w Kolobrzegu sprzedawca z MediaExpert ktory takze posiadal Sonego.
Moze twoj przedstawiciel byl niedoinformowany ze najnowsze modele Sonego sa oparte na swoich matrycach a starsze modele byl opierane na matrycach Samsunga.Na 100% modele posiadajce 10 bitowe matryce Sonego i modele Triluminos ma swoje matryce interesowalem sie tymi modelami jestem pewien na 100%.

Przeczytaj to kiedys to tlumaczylem http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23331.
 

maurooooo

New member
:)

Nie bede sie klocil pisze tylko co slyszalem od przedstwwiciela Sony na zachodniopomorskie w tym i Szczecin.....sprzedawcow nie slucham bo w kazdym euro w Szczecinie twierdza ze lg ma matryce od samsunga hehe pozdro
 

forzainter1g

New member
Odp

Tez prawda nie ma co sie klocic niech kazdy wierzy w co chce:grin:

Ale przydalby sie odpowiedz na temat matryc innych producentow.
Czy naprawde nikt sie nie orientuje
 
Do góry