matryca w L37x01

misiak1703

New member
Witam wszystkich forumowiczow

Posiadam Hitachi L37x01 i chyba mam problem z jasnoscia matrycy - o ile sie dobrze orientuje w temacie . Otoz wogole nie widze czerni tylko samo "mleko". Szczegolnie jest to widocznie przy kanalach ktore sa lekko splaszczone od gory lub od gory i z dolu np viva. Wtedy widac ze ten pasek ekranu powinien byc czarny a jest wrecz jakby granatowy. Wogloe cala matryca swieci mi na granatowo i daleko jej do koloru czarnego. O co tu chodzi czyzby za mocno podswietlona matryca. Dodam ze mam porownanie na innych lcd np samsung 42 i panas 32 i podlaczalem te telewizorki pod moja cyfre+ ( dekoder Hd) i bylo zupelnie inaczej ! mleczny pasek ekarnu ktory byl na hitachi, to na samsungu i panasie byl KOMPLETNIE czarny jak smola ! Jak to zmienic, moze jakies wejscie do menu serwisowego pomoze. Dodam ze jakies 1,5 miesiaca robilem kalibracje do tego wlasnie majac miedzy innymi nadzieje ze to sie zmieni a tu nic. Jestem bliski sprzedazy tego tv jak to sie nie poprawi i nie moge sie przyzwyczic do tej jasnej szarosci. Dzieki serdeczne i piszcie co z tym fantem zrobic.

P.S probowalem zalaczyc zdjecie ale nie udalo mi sie, ale jak bedzie niezbedne to sprobuje ponownie
 
Ostatnia edycja:
Do góry