Matowe 26"/32" - są jeszcze takie?

gilgrisek

New member
Witam,
czytam to forum, oglądam egzemplarze w sklepach i dochodzę do jednego wniosku - producentów ogarnęło szaleństwo "fortepianowych" elementów obudowy! Chcę kupić LCD 26" (na ten się najbardziej nastawiam, bo mam do dyspozycji niecałe 3m odległości) lub ostatecznie 32".
Posiadam magnetowid Panasonica i dvd Manta Prince (więc nie wiem czy nie będzie kłopotu z jakością obrazu), niedługo będę mieć cyfrową tv kablową, mam do dyspozycji max 3000 zł....należę więc raczej do średniaków...ale nie wiem jaki wybrać lcd bo te "odblaskowe" mi się nie podobają.
Wybrałabym coś na pewno, gdyby obudowy były matowe.
Czytałam też na stronach producentów (samsung, philips), ale tam w większości tylko prezentowane są obudowy błyszczące, a niektóre zdjęcia niestety nie odzwierciedlają czy jest to mat, czy nie.
Czy tylko mnie się to nie podoba? Przecież to jest trudniejsze w utrzymaniu i kłopotliwe, bo robią się nieestetyczne rysy.
 

paradoks1

New member
gilgrisek napisał:
Czy tylko mnie się to nie podoba? Przecież to jest trudniejsze w utrzymaniu i kłopotliwe, bo robią się nieestetyczne rysy.

Nie przesadzaj z tym kurzem. Na TV nie osiada go więcej niż na meblach więc w czym problem czyścisz mebelki to i przetrzesz TV, a jeśli chodzi o rysy to chba ci się zrobią po 10 latach sprzątania :mrgreen:
 

helper

New member
gilgrisek napisał:
Witam,
czytam to forum, oglądam egzemplarze w sklepach i dochodzę do jednego wniosku - producentów ogarnęło szaleństwo "fortepianowych" elementów obudowy! Chcę kupić LCD 26" (na ten się najbardziej nastawiam, bo mam do dyspozycji niecałe 3m odległości) lub ostatecznie 32".
Posiadam magnetowid Panasonica i dvd Manta Prince (więc nie wiem czy nie będzie kłopotu z jakością obrazu), niedługo będę mieć cyfrową tv kablową, mam do dyspozycji max 3000 zł....należę więc raczej do średniaków...ale nie wiem jaki wybrać lcd bo te "odblaskowe" mi się nie podobają.
Wybrałabym coś na pewno, gdyby obudowy były matowe.
Czytałam też na stronach producentów (samsung, philips), ale tam w większości tylko prezentowane są obudowy błyszczące, a niektóre zdjęcia niestety nie odzwierciedlają czy jest to mat, czy nie.
Czy tylko mnie się to nie podoba? Przecież to jest trudniejsze w utrzymaniu i kłopotliwe, bo robią się nieestetyczne rysy.

Mocno przesadzasz. Na rynku jest zatrzęsienie telewizorów w matowych obudowach. Samego Sharpa serie: GA9/GD9/BV9; GA8/GD8/BV8/BT8; SA1/SV1. Czarne, srebrne, czarno - srebrne.
O innych producentach nawet nie wspominam.
Między 2 a 3k pln można przebierać, trzeba tylko poszukać, a nie marudzić.
 

wa12

New member
Ja kupiłem Panasonica 26LX70P. Dałem za niego 2999. Jest jak najbardziej matowy, ze srebrną ramką (też matową) dookoła. Wyglada całkiem dobrze, a gra jeszcze lepiej.
 

gilgrisek

New member
Po pierwsze -nie marudzę tylko stwierdzam fakt. Po przejściu kilku sklepów w moim mieście i w Poznaniu, trafiałam w 95% na np. samsungi w obudowie błyszczącej, nawet philipsy te o które mi chodziło były błyszczące.
Po drugie - jeżeli chodzi o rysy na obudowie, to właśnie na tym forum bardzo dużo jest o tym wspomniane ze strony użytkowników, na których ocenie się opieram, bo przecież na tym to polega, prawda? Ten który kupi ocenia, ja czytam i przyjmuję do wiadomości lub nie. Oczywiście należy wziąć pod uwagę też subiektywizm, ale...jeśli opinia powtarza się często to chyba coś w tym jednak jest.
Po trzecie - zastanawiam się nad tym, co "producent" miał na myśli wprowadzając taki standard. Bo oprócz wrażeń estetycznych nie widze innych plusów, czyli chwytnik na klienta?
 

shinay

New member
gilgrisek napisał:
Po drugie - jeżeli chodzi o rysy na obudowie, to właśnie na tym forum bardzo dużo jest o tym wspomniane ze strony użytkowników, na których ocenie się opieram, bo przecież na tym to polega, prawda? Ten który kupi ocenia,

Po trzecie - zastanawiam się nad tym, i wprowadzając taki standard. Bo oprócz wrażeń estetycznych nie widze innych plusów, czyli chwytnik na klienta?

na 100 majacych taki tv
4 pomarudzi a 96 zadowolonych nie wspomni i to jest miarodajne?
i 5 bez stycznosci z problemem sie dopisze na minus (tak jak ty teraz)
i to jest miarodajne?

ja mam z kazdej strony byszczace r81 - nie mam nadzwyczajnego problemu z kurzem (a mieszkanie dosc mocno kurzace) oraz zadnej mikroryski i ta opinie ktora tez slyszalem przed zakupem (jak i kilka innych) traktuje jako bzdure ktora jeden wymyslil drugi podchwycil a trzeci powielil itp...

a co do:
"co "producent" miał na myśli" - wystarczy na moje 37r81 popatrzec w odpowiednio przyciemnionym nastrojowym swiatlem pokoju aby zrozumiec
pozdr
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matowe TV LCD 26" :
Sharp 26 SA 1
JVC 26 A 80
26 Toshiba
26 R 32 Samsung
26 LX 70 Panasonic
 

splmagw

Member
Faktycznie, wydaje się że "piano black" to nowa moda. Widac to w marketach - a nawet wystarczy spojrzeć na stronie producentów - jakieś 3/4 modeli jest w kolorze czarnym. Ja osobiście preferuje srebrne, a jeśli czarny, to wybrałbym matowy. Oglądałem ostatnio coś w takim "piano black" i najbardziej pamiętam odbijające się oswietlenie pokoju (film był średni). To chyba niepotrzebne rozpraszanie uwagi. A słyszałem jeszcze ciekawą opinię, że taki czarny kolor to dodatkowe "wspomaganie kontrastu" - czego to nie zrobią producenci, żeby poprawić jakość obrazu;) .
 

gilgrisek

New member
Witam ponownie :)

bardzo się cieszę, że chociaż ktoś mnie poparł w moich wątpliwościach, bo chyba niezaprzeczalnym minusem błyszczącej obudowy jest rozpraszanie oglądającego poprzez odbicie światła. Ja np. nie używam światła tylnego, ani nie oglądam tv w egipskich ciemnościach, co przy telewizorach lcd i tak nie jest dobrym pomysłem. W ubiegłą sobotę pospacerowałam trochę po salonach rtv, porozmawiałam z obsługą (fakt że z niektórymi panami to nie było specjalnie o czym, bo nie znali parametrów egzemplarza) i sami sprzedający stwierdzali, że część klientów rezygnuje ze względu na te obudowę na korzyść matowych.
Dziękuję bardzo za wymianę poglądów i proponowane typy. Pozdrawiam.
 

navy

Member
Mam dwa matowe LCD: Sharp 32 BV9 i Sony D3000. Wybór obudowy był badzo istotny ale również inne parametry tych TV są naprawdę OK. Sony jest bardziej precyzyjny w przetwarzaniu obrazu, Sharp bardziej "kinowy" (obraz jest bardziej miękki i wybacza wiecej blędów w przypadku słabszego sygnału lub gorszej jakości materiału źródlowego). Całkowicie rozumiem Cię w kwestii błyszcząej obudowy - to trochę tak, jak złoty ząb. Niby nie przeszkadza, ale jakoś głupio...
 

Max123

New member
gilgrisek napisał:
Witam ponownie :)

bardzo się cieszę, że chociaż ktoś mnie poparł w moich wątpliwościach, bo chyba niezaprzeczalnym minusem błyszczącej obudowy jest rozpraszanie oglądającego poprzez odbicie światła. Ja np. nie używam światła tylnego, ani nie oglądam tv w egipskich ciemnościach, co przy telewizorach lcd i tak nie jest dobrym pomysłem. W ubiegłą sobotę pospacerowałam trochę po salonach rtv, porozmawiałam z obsługą (fakt że z niektórymi panami to nie było specjalnie o czym, bo nie znali parametrów egzemplarza) i sami sprzedający stwierdzali, że część klientów rezygnuje ze względu na te obudowę na korzyść matowych.
Dziękuję bardzo za wymianę poglądów i proponowane typy. Pozdrawiam.

Też tak myślałem, ale jakość obrazu przeważyła w wyborze Samsunga 40M86BD. W sklepie wszystko wygląda inaczej, a światło z przodu odbija sie w ramce. Obejrzyj któryś z tych "fortepianowych" TV u kogoś w domu, a stwierdzisz, że nie jest to aż tak istotna wada, no może poza odkurzaniem :)
 

gilgrisek

New member
Oczywiście, elementy wewnętrzne są najważniejsze ale co zrobić jak w internecie upatrzysz sobie jakiś egzemplarz pod względem parametrów, idziesz do sklepu, a tu niespodzianka.....obudowa jak lusterko (niestety nie zawsze nastronie jest zaznaczony rodzaj obudowy). Rozczarowanie. Teraz juz wiem mniej więcej "który jest który" i niestety, te które mi najbardziej odpowiadały są dla mnie pod względem obudowy niedostępne. Szukam dalej i coraz bardziej zaczyna mi się podobać Panasonic z serii 26LX.
 
Do góry