Marantz5007 glosnosc po kalibracji

1FRESH1

New member
Witam, po ostatniej aktualizacji softu na ampli zrobilem dzis kaibracje. Po kalibracji i zapisaniu wszystkich ustawien przez ampli. Dzwiek sie wyciszyl dosc znacznie, jak do tej pory sluchalem na poziomie 25-30 volume teraz min 50 do wygodnego odsluchu. Prosze o podpowiedz. Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A w czym Ci przeszkadza ze masz na 50, na pocieszenie Ci powiem ze u mnie jest podobnie.
Pisz w watku o Marantzie, latwiej nam bedzie ogarniac wszystkie odpowiedzi/pytania.
 

hans2

Banned
nawet jakby Ci scielo wszystko na -12 to i tak 50-12=38 wiec wychodzi na to ze zle zapamietales ten poziom glosnosci. moze porownywales o zupelnie innych porach?

inna sprawa to to ze kalibracja ma za zadanie ustawic 75db w pozycji odsluchowej. jak masz skuteczne kolumny albo mala odleglosc do nich albo jedno i drugie to po prostu musi sporo przyciac i tak ma byc (byle by nie bylo -12).

generalnie najwazniejsze jest to czy myslisz ze jak dasz na maksa to czy bedzie Twoim zdaniem za cicho? jak nie jest Ci za cicho to nie ma o czym gadac
 

1FRESH1

New member
Wiem co jest powodem takiej roznicy glosnosci. Po kalibracji system pyta czy wlaczyc automatyczna regulacjie poziomu glosnosci. Adekwatnie do naszego wyboru zmienia sie poziom glosnosci. Przy opcji ON poziom glosnosci jest wyzszy przez co nie ma potrzeby podglaszania ampli, poziom wyjsciowy na tej opcji to 35. Podczas gdy druga opcja OFF daje inny efekt odsluchu i poziomu glosnosci. 35on = 50off
Przy opcji OFF dzwiek sie troche rozni od opcji ON.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nie chodzi o poziom glosnosci w sensie, na jakiej skali mamy galke w ampli, a o konkretny zabieg, czyli wyrownanie poziomow. Tak jak Ci pisalem (a cala dyskusja na ten temat byla chyba w watku kalibracyjnym, pisalismy o tym na samym poczatku).
Dobre jest do ogladania np. w nocy, jak nie mozemy pozwolic sobie na glosniejsze odsluchy, te dzwieki ktore sa nagrane na plycie w niskiej skali glosnosci (np.szepty), przy zalaczonym DV beda o wiele bardziej wyraziste (slyszalne), natomiast (np.) wybuchy wyciszone. Mowiac wprost, uslyszysz kazdy dzwiek w nocy bez budzenia sasiadow, ale ja tego nie uzywam w zadnym wypadku, a juz na pewnie nie w ciagu dnia (mimo ze kiedys namietnie korzystalem z tej funkcji).
 
Ostatnia edycja:

rafalasty

New member
Ja mam 7007 niewiem czy napewno oto ci chodzi Setap Menu - Input - Source Lewel tam go podkrecisz o 12 dB lub przyciszysz pamietaj do każdej funkcji to jest CD Blu-ray czy Game oddzielnie
 
Do góry