Marantz vs Pionieer ?

BearMen

New member
Proszę o info hm najlepiej tzw krótka piłka :p
Marantz SR6008 czy Pioneer SC-2023 ?
Jaki bluray do tego? Marantz czy Samsung ew ...?
Jakie fronty, satelity i centralny Wharfedale OPUS2-2, Magnat Quantum 1009 czy Monitor Audio GX200?
Bardziej skłaniam się ku Marantzowi z którymi frontówkami gra to lepiej?
60% audio 40% wideo, ok 20 m pokój, kwadrat.
muza: jazz, instrumentalna, gitara, rock. Np joe satriani, marillion, helloween itd itp
Budżet jest elestyczny ;-)
Będę wdzięczny za info
 

BearMen

New member
Kolego z tymi odsłuchami to ciężko :-( chyba że ktoś zapoda gdzie na śląsku Katowice ew Częstochowa.
Ciężko się dogadać żeby złożyć taki czy inny zestaw i żeby sklep akurat to miał i chciał jeszcze podpiąć.
Mam stereo Marantza PM-66SE + Paradigmy Monitory 9 (średnio zadowolony jestem z frontówek) skłaniałbym się zostać przy Marantzu ale wezmę pod uwagę również Pionieera.
A co z frontami, centralnym i satelitami?
 

BearMen

New member
Tak, już oglądałem kolegi bajeczny zestaw łącznie z TV, niestety nie mam jednego pokoju od tak dla siebie pod audio-wideo a on z tego co widzę po fotach traczej tak ma ;-)
Pokój mam ok 20m i też nie chcę przesadzić żeby jednak akustyka była poprawna. Fronty central ok, ale jeszcze satelity ;-) w tej kwesti coś kolega pomoże z czym Marantz gra fajnie?
Napiszę do niego na priv może co podpowie.
A co z blurayem?
Z tego co czytałem to Samsunga polecają.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
armanig właśnie wyprzedaje swoje klocki (tylko te srebrne) pisz do niego może się załapiesz, tym bardziej, że bardzo dba o swój sprzęt (bierz ampli i blu-ray)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W Katowicach polecam do odsłuchów Mega Herc oraz Audiostyl, lub Salon HiFi u CH Belg, ale tam koszą za odsłuch niemiłosiernie i co dziennie inna cena z palca.
Za kilka dni otwierają w Silesii też Salon Denona, ale tam Pionkow nie znajdziesz.
W Częstochowie Delta
Nie wiem tylko czy takowe klocki tam znajdziesz. Telefon i do dzieła.
 
I

irek6311

Guest
Marantz SR6008 możesz posłuchać w Katowicach > Mega Hz ,
SR6008 bardzo klarowny ma dżwięk i polecę go pomimo że sam ma Pioneer VSX-923-K ,
VSX-923 w kinie ten amplituner gra ładnie ale stereo to nie jego domena nazbyt uwypuklone skrajne pasma (wysokie/niskie) a średnie cofnięte i mało klarowne ,
co do wyższych model KD Pioneer to trochę lepiej jest ale cena 2x większa .
 

BearMen

New member
Ok koledzy dziękuję za stosowne info z tymi odsłuchami, zazwyczaj robiłem to w nautilusie w krakowie ale teraz już z tym lipa.
mi głównie w 60% na muzyce zależy bo 40% do kina,
gdyby było same kino zasanawiał bym się raczej nad denonen czy harmanem
więc chyba jednak marantz tymbardziej że mój staruszek pm-66se i cd pionieer pd-s507 jeszcze żyją i w woli przywiązania ;-) pójda do sypialni łącznie z paradigmami 9.
sporo osób poleca modele od 7005 7007 marantza też się będę musiał zastanowić
sprawa miejsc odsłuchowych się wyjaśniła więc będę działał.
zastanawia mnie jak marantz gra z opusami ale pewnie z tym też będą jaja żeby gdzieś tego posluchać
podziękował serdecznie za info może coś się uda odsłuchać i wszystko jasne będzie
 
I

irek6311

Guest
BearMen jeśli stać cię na wyższy model to jak najbardziej polecam bo mocniejsze końcówki mocy ,
kolumn też w tym salonie mają trochę więc można trochę ciekawego sprzętu posłuchać .
 

BearMen

New member
Koledzy podziękował za info.
Już wiem że o odsłuchu na Opusach z marantzem mogę zapomnieć bo albo jedni mają jedno albo drudzy drugie więc lipa, klocki muszę posłuchać osobno a podłogówki jak wogóle znajdę taką możliwość to przy innym zestawie.
Zastanawiam się jeszcze nad SR6008 moc wyjściowa: 110 Watt prz 8 Ohm, 20 Hz na 2 kanały i jest w cenie 3600zł
Właśnie tak myślę nad 7007 tymbardziej że power 125 Watt 8 Ohmna na kanały 2, ten jest w przyzwoitej cenie 4100 zeta, stać mnie żeby dołożyć w końcu po to żyły wypruwałem :p w robocie a różnica 500 zł jest niewielka nie wspomnę o 7005 ktrórego raczej już nie uwzględniam.
Biorąc pod uwagę że Opusy2-2 potrzebują mocy na napędzenie a przy 6 ohma ta będzie jeszcze większa ;-).
W dalszym ciągu nie wiem czy te Opussy będą dobrze uciągnięte.
Kolego co do denona fakt końcówki mocy mocniejsze ale mi zależy głównie na audio gdybym brał tylko do kina to faktycznie wziałbym Denona :)
Kiedyś gdy wybór był mniejszy to i sprzedawcy łaskawi i można było posłuchać brzmienia teraz wybór większy a handlarzom dupy urosły.
No nic pozostaje mie mieć nadzieję, że w końcu na spokojnie uda mi się całości gdzieś odsłuchać bo teoria a praktyka w parze nie chodzi.
Chłopaki a co z tym blurayem?
Marantz UD5007, Marantz UD7007 cena kosmiczna 3400 zeta (tyle nie dam zdrowym na umyśle) czy Samsung BD-D8909S którego cena porównywalna z 5007. A może jeszcze jakiś inny dobry bluray? Tu zależy mi na kinie bo myślę że cd w przyszłości dokupię.
Nie wiem czy jak wszystko z jednej firmy to z jednej?
Stare stereo mam też pomieszane wzmak marantz, cd pioneer i jak dla mnie efekt spasował, fakt nie cd marantaz grał lepiej ale iles lat temu nie miałem że by dołożyć więc wziąłem pionieera.
Chłopaki doradźcie bo ja tak w sprzecie nie siedzę nie śledzę słuch mam dobry i raczej wymagający jestem co do audio ;-) jak każdy na tym forum :)
Pytań sporo dylematów jeszcze więcej.
Wdzięczny za wypowiedzi, odpowiedzi byłbym wszystkim
 

fazer58

Member
Bez reklam
Jeżeli brałbyś srebrnego Marantza,to można rozwazyć blu-ray Panasonic BDT 500,ma identyczny pasek ze "szczotkowanego aluminium",także wizualnie będą do siebie pasować,a cena znacznie niższa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zapraszam do mnie po SR7005 ;) a w komplecie bedzie taniej.
Co do Opusow, to juz pisalem obszernie swojego czasu.
W zadnym wypadku nie kupuj w ciemno, to nie sa kolumny ktore sie bierze na podstawie opini. Jak zadne, z tego przedzialu cenowego. Rozumiem tez ze beda to uzywki, w przeciwnym razie (o ile jeszcze znajdziesz) licz sie za 5.0 w granicach 20tys. Nie liczac oczywiscie suba, bo tu za dowolna inna firme, trzeba wylozyc nastepne pare zl. (czyt.tys.)
Same dedykowane stojaki do tylnych to pare tysiakow.
 

BearMen

New member
Kolego zastanowic się można :) kwestia lokalizacji pozostaje.
Szukałem na forum o tych Opussach i nie mogę nigdzie znaleść :-(.
Spokojnie kolego w ciemno nie kupię tylko tak jak pisałem nie mogę skompletować wszystkiego do odsłuchu w jednym miejscu a największe problemy to właśnie są z tymi wharfedalami nigdzie nie ma 2-2 znalazłem w łodzi ;-) ale odsłuchu nie zrobią, chore.
Nie nie używki znalazłem nowe, z suba narazie rezygnuje nie wiem czy aż tak mi bedzie potrzebny, z satelitami też bym chciał to minąć na te które przytwierdza się do ściany trisoundy bo nie mam miejsca są kanapy na stojak.
Wiem taka cena zaskórniki są odłożone :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To sie zastanawiaj, transport to zaden problem.
Tylne "Tri surroundy" to 5tysi, bardzo fajne swoja droga.
 
Do góry