Marantz sr7007 i Sonus faber venere 2.5

bodziek1980

New member
Co sądzicie o takim połączeniu?

Skłaniam się do kupna takiego zestawu, z myślą o rozbudowie w przyszłości do 5.1.
Muzyka/film 50/50.
Czytałem dużo tu na forum, i większość poleca marantza ze względu na dobre stereo. Co do kolumn to jest problem z odsłuchem gdyż nie mają ich na stanie , sprowadzają na zamówienie.
Opinie bazuje jedynie na teście audio.com.pl/testy/sonus-faber-venere-25:1
Czy ktoś może słuchał tych kolumn? Jakieś opinie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwsza mysl jak zobaczylem te Sonusy to wlasnie cokolik i ...Terminator, jak mialbym go postawic na takiej pochylej konstrukcji :) ? Odpada.
Tak sie ostatnio zastanawialem (patrzac na te Sonusy) co mozna by zmienic, ale doszedlem do wniosku ze jak juz to Kef`y reference 205 a jeszcze lepiej 207, te gosc ostatnio wystawial uzywane za 20k (nowe ok.70k), jakbym mial taka gotowke na zbyciu to juz by u mnie staly (juz chyba dozywotnio)
Jedne jak i drugie tutaj w krotkim, ale jakze "soczystym" brzmieniu:
Chord Electronics & KEF HiFi Sweeden Chordette 2800 Cyan Click Stereo Toucan Blu Red CD QBD76 DAC - YouTube
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tej soczystości to mi już chyba nie odpuscisz ;)
Venery mają kilka rodzajow kolcow. Mozna wkręcac różne. Moze da się ustawić górną płaszczyznę w poziomie dla terminatorka?. Najwyzej go przykleisz :D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Odsłuchiwałem system złożony z Accuphase DP510 , Accuphase E-360 i Sonus Faber Liuto.
Dźwięk jak dla mnie był "wyborny". Kolumny głośnikowe podłogowe firmy Sonus Faber Liuto
polecam. Co za piękne wybrzmienie te kolumny oferują.:-|Nie są tak piękne , jak Cremona lub
mające nowoczesny wygląd Venere , ale dźwięk jaki oferują jest adekwatny do ceny , jaką
trzeba za nie zapłacić.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam uprzejmie :D
Sonus Lutio to juz prawie 20k za fronty, to juz byl wolal zbierac na Kefy reference :)
Niemniej jednak Sonusy to klasa sama w sobie, ale coz poczac, nie dla psa kielbasa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, nie piszcie o takich sprzetach, bo podobnie jak FFooXX5 zaczyna mi gul skakać:) Dla mnie to nie osiągalny pułap. Chyba że ożenię się z córką Tuska?, niech coś kobita też ma od życia. Jestem dla niej za przystojny, ale niech tam....Ciekaw jestem, tak teoretyzując, kiedy człowiek by przestał szukać lepszego sprzetu? Mając audio za 500k, 1mln? Czy tacy kasiaści audiofile cały czas szukają czegoś nowego, mając już wypasione zestawy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zebys sie kiedys nie zdziwil, ja wygralem 5 w totka, a 6-stka roznila sie tylko jednym numerkiem, gdyby nie to, to teraz pisalbym z jachtu wygrzewajac sie na Teneryfie, a nie ogladal YT i slinil sie przed ekranem na Kefy czy Sonusy za 70tys. ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ehhh panowie, dla mnie to już jest zupełnie inny wymiar tutaj opisywany, że nawet ciężko aby mi gul skoczył hehe:). Przejrzałem wszystkie wymienione tu potwory cenowe. Nawet nie wiem jak mam to komentować hehe widocznie za młody jestem i nie mam kompletnie obeznania z takim sprzętem nie miałem nigdy do czynienia hehe:)

Ja tylko przeglądam ten wątek, nie mam zamiaru zabierać głosy w tej sprawie jestem za cienki hehe:)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie przejmuj się, ja też:) Armanig to miałeś niezłe szczęście, ale trafić 6 cyfrę to już jest podwójne szczęście:) Mnie kiedyś ojciec opowiadał, że w wojsku dał koledze zakreślony kupon żeby ten go wysłał. Oczywiście zapomniał. Wtedy stary by miał 5-tkę. Jak mówił, na tamte czasy to był duży Fiat. Okazja w życiu już się nie powtórzyła. A tak mówiąc szczerze, to trochę w tych czasach strach wygrac kumulację np. 20mln. Nie wiadomo co dalej robić? Zaraz pewnie by się pojawili chłopaki bez szyi zbierając na jakąś fundację;-) Jedynie to ulokować na kilku kontach, może zagranicznych i przeprowadzić się. Ale nigdy nie wiadomo czy Twoje dane osobowe już nie krążą w niepowołanych rękach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia, szczescie. Pierwsze po wygraniu gazeta i szukanie mieszkania, jezeli za "6" bylo jakies 5mln zl. to za 5 trafnie wytypowanych cyferek pewnie z 1mln, tak myslalem, ale zycie zweryfikowalo te marzenia. Marne 1000zl.
Natomiast masz racje, czytalem artykul w ktorym autor opisal zycie po wygranej, wlasnie tych "szczesciarzy" ktorzy lubia skreslac cyferki . W zasadzie wiekszosc z nich roztrwonila pieniadze, popadli w konflikty, znalezli sie chlopaki z miasta, lub zwyczajnie znikneli. Generalnie bardzo przygnebiajacy artykul, ale takie byly przedstawione statystyki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Armanig, to może lepiej sobie żyć tak jak żyjemy, pośmiać się z kolegami, i nie martwić się że ktoś nam porwie dziecko dla okupu? W US i A :) wygląda na to że takie zycie jest normą, przynajmniej w niektórych dzielnicach. Ale jak tam jest prawda... Kiedyś pracowałem jako wynajęta firma u gościa co miał firmę "Loki". To było ok 15 lat temu. Gość miał kort tenisowy, otwierany na pilota basen, górale specjalnie byli ściągani żeby mu budynek postawić. Synek miał Harleya Davitsona, ojciec Porsche, a żonka Alfę 156 ( na zakupy). Wszystko ładnie i pięknie, tylko ochrona na ogrodzonej rezydencji 24h/dobę, bali się dziecko puszczać poza ogrodzenie. Czy to jest fajne życie w Polsce? Chyba nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie nie ma to jak bidnie ale solidnie:). Kumpel z pracy przerobił pewne powiedzenie po swojemu (48lat) lepiej być zdrowym i bogatym niż biednym i chorym hehe:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Poczekajcie, przyjdzie czas jak ludzie wyjdą na ulicę. To już nie długo, przy takich rządach. A wtedy kto trafi kogoś z rządu, ten wygrywa piwo:) Dużo piw wygranych....Debile przesiadają się tylko ze stołka na stołek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chyba że ożenię się z córką Tuska?, niech coś kobita też ma od życia. Jestem dla niej za przystojny, ale niech tam....

Chcesz miec dwie zony? To moze maly haremik? Ja zawsze chcialem byc szejkiem :)

Moja najwieksza wygrana to 4 (jako 15 letni kufniasz), i wtedy byla to rownowartosc ok 10 kuponow, wiec nieposzalalem. To bylo za czasow kiedy niebylo jeszcze lotto i lottomatow, kiedy na kupony pani w kiosku nalepiala banderolkę i podbijala pieczątkę.
Echh, teraz bedziemy wspominac stare czasy i duze lotki. To moze lepiej jednak o tym haremie :)
 
Do góry