Marantz sr6005 czy Harman avr365 do kef Q700

Ralph87

New member
Witam, mam do Was Panowie prośbę co do wyboru amplitunera, a mianowicie chodzi mi o model marantza sr6005 i harmana avr365 do kolumn kef q700. Osobiście odsłuchiwałem takie modele ampli jak: Denon 3312, Yamaha 1010 adventage, Harman Kardon avr265,oraz wzmacniacz marantza, ale modelu nie pamietam;( Ampli marantza i harmana na których mi zależało nie maja na stanie, abym mógł odsłuchac. Z tego co słuchałem to najbardziej spodobało mi sie brzmienie harmana oraz marantza, i teraz pytanie który ampli wybrac wg. Was?

60%/40% (muzyka/film)
Rodzaj muzyki:elektroniczna,klubowa,rock, pop,jazz (wszystkiego po trochu)
 

damian820927

New member
Bez reklam
obydwa dobre najlepiej poczekaj jak będą na stanie i odsłuchaj z KEFem będą decydowały niuanse.
Ja osobiście skłaniałbym się ku Marantzowi, ale to tylko mój gust.
 

Ralph87

New member
tez bym tak chciał, ale niestety nie będą mieli tych modeli na stanie, tylko i wyłacznie na zamówienie pod klienta;( dlatego jestem w kropce..."Damian"piszesz ze skłaniałbys się ku marantzowi, a jak gra marantz w porównaniu do harmana?w harmanie jest ten specyficzny bas, moze nawet za wiele go, a jak jest w marantzie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch wybrałbym też Marantza tyle że kosztuje sporo więcej niż Harman. Ale napisz do Blackninja to on może coś wymyśli lepiej.
 

Ralph87

New member
blackninja juz tego modelu nie posiada w ofercie, ale znalazłem go w dobrej cenie w jednym z salonów audio za niecałe 3000zl;) tylko teraz który i dlaczego?Kiki a dlaczego marantz, ze względu na markę?czy słyszałes moze osobiscie te oba modele?
 

dimo

New member
Obawiam się, że ten model Marantza jest już niedostępny w sprzedaży. To że jest gdzieś na stronie internetowej nie oznacza że faktycznie można go kupić. Sam długo poszukiwałem takiego z serii 5 albo 6 i w końcu kupiłem używany SR5005. Jestem bardzo zadowolony. Brzmienie w KD i w stereo w porównaniu do wcześniej posiadanego Pioneera VSX-819 to różnica kilku klas. Poza tym ma kilka przydatnych rzeczy jak bi-amping i przepuszczanie sygnału HDMI na stand-by. SR6005 jest mocniejszy i dodatkowo posiada 2 wyjścia HDMI.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile chcesz przeznaczyc na ampli? Mam Marantza z tym ze swiezy model sr6006 w sumie niedawno kupilem, sporo odluchalem i jak narazie jestem bardzo zadowolony wiec takze polecam ta marke, mozna sobie potestowac w kazdym salonie i obiektywnie stwierdzic, ale jak bys chcial moze bym Ci sprzedal mojego a sam pojde duzo wyzej takze w Marantza.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja też nie będę oryginalny, spokojnie bym brał Marantza z racji tego, że ma bardziej spójne i naturalne brzmienie.
 

Ralph87

New member
Panowie, to teraz powiedzcie czy jest sens dopłacic ok 500zł i kupic model 6006 niz 6005?czy bedą jakies znaczne róznice w jakosci dzwięku i w brzmieniu?czy to tylko kwestia wyposazenia, które przewaznie jest zbędne?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy beda znaczne roznice, ale napewno nie bedzie tak ze 6005 zagra lepiej, jezeli juz to na odwrot lub bardzo podobnie, nie porownywalem jak Ci pisalem ale taka opinie gdzies wyczytalem na zagranicznym forum. Ale wyposazenie o ktorym mowisz, moim zdaniem jest warte jak najbardziej, 6005 jest okrojony z funkcji sieciowych, ja bynajmniej z tego korzystam, ale pamietaj tez jeszcze ze sprzedajac kiedys ten ampli (6006) duzym plusem dla kupujacego bedzie to ze jest to model nowy i wyposazony we wszystko co moze miec ampli, biorac pod uwage tak mala roznice w cenie jak udalo Ci sie uzyskac nie ma sie nad czym zastanawiac. Co innego 1500zl roznicy a co innego 500zl. Co bys nie wybral podziel sie wrazeniami.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Marantz 6006 w porównaniu do 6005 ma zdecydowanie lepszy procesor do przetwarzania cyfrowego sygnałów, mianowicie 400MHz Analog Devices, więc spisze się lepiej niż starsza wersja. Tak jak kolega poniżej napisał ma swoje atuty, choć czy ja wiem, czy Marantza się sprzedaje... :) Raczej cieszy ucho już do końca swojego żywota, chyba, że wymienia się go na nowego :) Poza tym jako jeden z niewielu trzyma mocno swoją cenę, więc to fakt, że można go później sprzedać za dobre pieniądze :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry