Marantz SR5009,Denon X3100W czy Onkyo 646?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to lepiej grające stereo w Onkyo, szczególnie w tym zestawieniu gdzie mamy do czynienia z modelem z serii 636
Nie bardzo też rozumiem, co do czego było porównywane?
SR7008 z Onkyo w duecie z wzmacniaczem? Pomijając fakt, że nie idzie to przez PRE. Czy też samodzielne zasilające klocki? To dosyć istotne, jeżeli seria "6" Onkyo wspomagana była "końcówką", to zmienia postać rzeczy, jeżeli nie, to ja testując wyższe modele Onkyo (zaczynając od 8xx) mam inne zdanie.
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
Tu wcale nie chodzi o moc a o barwę dźwięku.
Fakt że Marantz miał kopa ale grał od dołu do średnicy, a góra na MA RX8 była tak oszczędna że masakra w trybie Direct oczywiście,bo korekcie audyssey robił się jakiś taki straszenie dziecinny.
Teraz z zmodyfikowanym Nadem i CA SM6 jako dac grają tak jak należy tzn jakby kocyk został z nich zdjęty.
Co to samego Onkyo on wcale mniej mocy nie ma tzn nie jest to odczuwalne jak na moje ucho, kalibracja w Onkyo jak na moje lepiej ustawiła poszczególne głośniki w Audyssey miałem tam często że wieczorami a nawet czasem w dzień załączyć musiałem kompresję dźwięku żeby dialogi było słychać w Onkyo ten problem nie występuje.
Marantz za to na pewno lepiej trzymał za mordę bas i subwoofera to tego stopnia że np na nowej godzilli go często brakowało.
Tworzenie sceny w Marantz było ok tak jak pisałem miałem długo7.1 w ramach eksperymentów miałem też adsx 9.1 i faktycznie było lepiej niż jak na 7.1.
W zasadzie teraz mam 5.1.2 i ten9.1 z tworzeniem sceny był prawie porównywalny do tego co robi atmos.
Wysokie głośniki przednie dawały taki górny nalot dźwięku jaki robi ATMOS.
Ja bynajmniej z wymiany jestem zadowolony bo do stereo mam osobny zestaw i to kina działa jak należy teraz.
A na koniec dodam że jeszcze wcześniej miałem jakiegoś denona słabego chyba 1513 i ten w zasadzie nawet przy DTS HD MA nie tworzył sceny filmowej absolutnie
 

rabit

Active member
Bez reklam
Na moje ucho, jednak do stereo lepszy jest Marantz. Ale nie o to przecież chodzi. Było 90% kino, więc po co zagłębiać się w spór na temat stereo? Dla mnie kino lepsze z Onkyo. Jeżeli muzyka to jednak D&M. Choć i tak musisz sam posłuchać, bo każdy z nas ma swoje preferencje co do dźwięku. Koniec kropka. :)
 

leszek2m

New member
Czyli do kina to jednak bardziej Onkyo 646.Zastanawiam się także nad używanym NAD T757 lub CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651R. Tylko firmy te są znane bardziej ze wzmacniaczy stereo.Inna sprawa czy na 12m2 nie będą za mocne.
 

leszek2m

New member
Kupiłem nowy CAMBRIDGE AUDIO AZUR551R za 2900zł.Myślę ,że dobra cena.
Nie posiada Atmosa ani DTS:X.
I pytanie czy jest jakiś blu-ray dekodujący te formaty audio z analogowymi wyjściami audio aby podłączyć z amplitunerem?.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wyjścia analogowe poza stereo to rzadkość w odtwarzaczach. Nawet te z najwyższych półek często nie mają..to zadanie typowe dla ampli..
 

Tunde

New member
Kupiłem nowy CAMBRIDGE AUDIO AZUR551R za 2900zł.Myślę ,że dobra cena.
Nie posiada Atmosa ani DTS:X.
I pytanie czy jest jakiś blu-ray dekodujący te formaty audio z analogowymi wyjściami audio aby podłączyć z amplitunerem?.

Kupiłeś 551R w wersji V2 ? Gdzie wyrwałeś w takiej cenie - bo za tą kasę bym się skusił. No i najważniejsze napisz jak ten klocek wypada w KD i jak daje sobie radę w stereo jego przetwornik C/A ?
 

3echo

Member
Bez reklam
Kupiłem nowy CAMBRIDGE AUDIO AZUR551R za 2900zł.Myślę ,że dobra cena.
Nie posiada Atmosa ani DTS:X.
I pytanie czy jest jakiś blu-ray dekodujący te formaty audio z analogowymi wyjściami audio aby podłączyć z amplitunerem?.

No to opisuj jak się to sprawuje w kinie i stereo?
Dobrą cenę za ten klocek dostałeś.
 

leszek2m

New member
Zakupiłem CA 551Rv2 w sklepie w Krakowie ale to była ostatnia sztuka.Wcześniej miałem Onkyo 616.Na razie to miałem niecałą godzinę czasu na oglądanie.Koncert na blu-ray wyrażnie lepiej niż na Onkyo. Bałem się że filmy będą szły gorzej niż na Onkyo a tu zaskoczenie jest dużo lepiej.Widać że CA jest mocniejszy,lepie wysterowuje moje kolumny.Efekty są lepsze,tak jakby było więcej szczegółów i lepiej rozłożone.Wydaje mi się też, że obraz jest minimalnie lepszy.
 

leszek2m

New member
Tylko,,że nie wiem czy zastosowanie takiego odtwarzacza blu-ray spowoduje że będę mógł usłyszeć Atmosa czy DTS X. Mam już taki odtwarzacz Phillips 7500 ale pewnie nie posiada odpowiednich dekoderów.
 

SternQuest

New member
Tylko,,że nie wiem czy zastosowanie takiego odtwarzacza blu-ray spowoduje że będę mógł usłyszeć Atmosa czy DTS X. Mam już taki odtwarzacz Phillips 7500 ale pewnie nie posiada odpowiednich dekoderów.

Raczej napewno nie :(, dźwięk i tak musi przejść przez amplituner i to on musi obsługiwać Atmosa cz DTS-X (nawet przy połączeniu analogowym)
 

robigame

Member
Kolego kupiłem niedawno Yamaha RX-V779 i jestem mega zadowolony.Moje 11 letnie głośniki przeżywają drugą młodość.Gra zarówno bardzo dobrze w kinie jak i w stereo.
 

leszek2m

New member
To się nacieszyłem moim amplitunerem CAMBRIDGE AUDIO AZUR551R. Nie udało mi się dokończyć oglądania 2 filmu bo nie ma dźwięku.Już na początku zdziwiło mnie że po zatrzymaniu filmu(naciśnięciu pauzy) i ponownym uruchomieniu nie było dźwięku. Po wyłączeniu amplitunera udało mi się oglądnąć do końca film.Niestety po ponownym zatrzymaniu filmu nie mam już cały czas dżwięku.Po włożeniu filmu do blu-raya raz pojawia się informacja o dżwięku np.Dolby Digital a drugi raz komunikat mode c...Jest obraz.Co ciekawe raz mogę wejść do menu OSD ,innym razem nie mogę wejść.Oglądając np. film 3D kilka razy obraz był zabarwiony na czerwono.
Sprawdzałem 3 kablami HDMI i dalej to samo.
 
Do góry